תמיד אשה – על טיפול בנשים בכל שלבי מעגל החיים

כמטפלת הוליסטית, המשלבת מספר רב של שיטות, אני עובדת עם כלים הנותנים מענה למגוון רחב מאוד של מכאובים, מחלות וענייני בריאות הגוף והנפש. מכל התחומים בהם אני נוגעת בעבודתי, אין ספק שעל ידי טיפול בנשים סביב מעגל הפוריות מתאפשר לי לקחת חלק מאוד מיוחד בחייהן, כאשר לא פעם אני מלווה אותן לאורך שנים ארוכות. כך למשל יש מטופלות שהגיעו אלי כנערות ובהמשך זכיתי ללוות אותן גם במהלך הלידה ולאחריה, ואחרות, שהגיעו אלי בהריונות, והיום, בגיל המעבר, הן מגיעות אלי לטיפול ושולחות אלי גם את בנותיהן המתבגרות. טיפול בנשים זו אכן חוויה ייחודית.

"אם תפקידה של אשה הוא לתת, עליה גם לקבל"

אן מורוא לינדברג  מתוך הספר "מתנה מהים"

טיפול בנשים גיל ההתבגרותטיפול בנשים צעירות

גלית בת 16, סבלה מכאבי מחזור מאוד קשים כבר מן המחזורים הראשונים. אמה, שהיא מטופלת ותיקה שלי הביאה אותה לטיפול. התיחסתי לבדיקות שלה, לתזונה שלה ולאורח החיים שלה. על פי בדיקת דופק ולשון אבחנתי מהם האיברים והמרידיאנים שאינם מאוזנים אצל גלית.

התאמתי לה צמחים, הנחיות תזונה ספציפיות ומועילים, דיקור וכבר במחזור הבא אמה התקשרה לספר ש"הכל עבר חלק"….

***

נעמי, הגיעה אלי כשהיא סובלת מאנדומטריוזיס מורכב. בגיל 22 היא הרגישה שהחיים שלה פשוט נעצרו, הדלקות הקשות מהן סבלה גרמו לה להתקפות כאבים כה עזות וממושכות שהיא לא יכלה להתחייב ללימודים או לעבודה כיון שפעמים רבות כשהיתה קמה בבוקר הרגישה שאינה מסוגלת לצאת היום מהמיטה. נעמי כבר היתה בטיפול אצל מומחים לאנדורמטריוזיס, הם ניסו טיפולים הורמונליים שונים שגרמו לתופעות לוואי בלתי נסבלות והשלב הבא מבחינתם היה   אפשרות של ניתוח אשר יתן לה מענה חלקי לפחות לכמה שנים.

הטיפול שבחרתי לנעמי היה שילוב של דיקור, הומוטוקסיוקולוגיה תזונת צמחי מרפא  וגם ביוארגונומיה הפועלת לשיקום פגיעות בשדרה האנרגטי.

לאחר מספר שבועות נעמי הרגישה הקלה משמעותית וגם הרופא שלה הופתע מאוד מהשיפור המדהים במצבה והמליץ להמשיך בטיפול ולהמנע כרגע מהניתוח.

נשים הריון ופוריותטיפול בנשים לפני ההריון ולקראתו

התקופה שלפני הכניסה להריון עלולה להימשך לעיתים מעבר לפרק הזמן לו הזוג מייחל והיא מלווה בקשיים ובלחצים ייחודיים המצריכים טיפול מקצועי מאוד ויחד עם זאת  – מאוד רגיש.

רונית הגיעה אלי לאחר 5 שנים של טיפולי פוריות שלא צלחו. היא הרגישה שהגוף כבר לא עומד בזריקות ובהורמונים והנפש כבר עייפה מרכבת ההרים המטלטלת של התקוות והאכזבות. רונית שמעה שהטיפול האלטרנטיבי יכול לתמוך ולהגביר את אפקטיביות הטיפול הקונוונציונלי אבל כשהגיעה אלי לקליניקה קיבלנו ביחד החלטה קודם כל לקחת פסק זמן. לתת לגוף להתנקות, לנוח ולהתחזק ובהמשך לקחת החלטה האם לחזור לטיפולי ההפריה.

טיפלתי ברונית בשיאצו ובדיקור ובנוסף גם בצמחי מרפא סיניים וברמדיס הומאופתיות. לאחר 3 חודשים הרגשתי שהגוף שלה מוכן ושלושה שבועות מאוחר מדי רונית צלצלה לבשר לי שנקלטה להריון טבעי. ההריון עבר בקלות והסתיים בלידת בנה איתמר. זהו סיפור אחד מתוך רבים שהיתה לי הזכות ללוות הן כטיפול תומך והן כתחליף לטיפלי הפוריות הקונוונציונליים.

טיפול בנשים במהלך ההריון

תקופת ההריון הינה תקופה של שינויים בה סף הרגישות של הגוף והנפש עולה שכן הם מתמודדים עם עומסים חדשים. אני מלווה נשים בהריון החל מהשבועות הראשונים בהן הן חוות תופעות  הקשורות לשליש הראשון – חולשה, בחילות, הקאות, עייפות קיצונית וממשיכה ללוות אותן  גם בהמשך ההריון כדי להקל על תופעות של אי נוחות וסימפטומים שונים, הכנה רגשית  לקראת הלידה וההורות, זירוז לידות שלא מתקדמות ובאמצעות טיפול זה מרבית המטופלות מצליחות לחוות את ההריון והלידה כחוויה חיובית .

גלית, בת 31, הגיעה אלי בסערת רגשות בשבוע ה-17 להריונה לאחר שבסקירת המערכות שעשתה התגלה פגם בעובר. לאחר טיפול גוף ונפש אנרגטי חזרה גלית אל מומחה האולטראסאונד לבדיקה נוספת ולשמחתה הפגם פשוט נעלם ומכאן ההריון המשיך בצורה תקינה והסתיים בלידת תינוק בריא.

******

תמר היתה כבר בשבוע 41 ובבדיקת מעקב הריון שעשתה נאמר לה שעליה לקבל זירוז כיון שהגוף שלה אינו מתחיל מעצמו בלידה. טיפלתי בה בשיאצו וגם בפרחי באך להרגעה לכללית ויומיים לאחר מכן הלידה התחילה באופן ספונטני והסתיימה תוך 4 שעות ללא כל התערבות רפואית.

******

כשאתי נכנסה להריון, לצד השמחה וההתרגשות הרבה היא מצאה את עצמה מוצפת בחרדות ופחדים שהתבטאו ברעידות, דופק מהיר ואף התעלפויות. אתי, שהיתה תמיד חזקה נמרצת ואופטימית הפכה לבחורה חסרת בטחון, מיעטה לצאת החוצה ולפגוש אנשים וכל ארוע קטן טלטל אותה והשבית אותה מתפקוד.
במפגש הראשון טיפלתי באתי בדיקור ובעקבות אבחון שערכתי לה בשיטת אייפק  וביואורגונומי שילבתי גם כלים אנרגטיים .כבר לאחר הטיפול הראשון אתי סיפרה שהיא מרגישה הרבה פחות מתוחה והרבה יותר טוב עם עצמה ולאחר 2 מפגשים נוספים היא הרגישה חזקה ונינוחה יותר. המשכתי ללוות את אתי עד ללידה – מפגשים של אחת לחודש ובחודש האחרון להריון – מפגש אחד בשבוע על מנת להכין את הגופנפש ללידה. הלידה עברה באופן טבעי ואתי אף בחרה להמנע מאפידורל.

טיפול בנשים לאחר הלידה

טלי עברה לידה לא קלה והיה חשוב לה לתפקד למרות התפרים. היא התקשרה אלי מבית החולים ובקשה שאעזור לה להחזיר את הגוף לעצמו מהר ככל האפשר וללא משככי כאבים. מאחר והכרתי את טלי עוד מתקופת ההריון התאמתי לה תרופות הומאופטיות וצמחי מרפא ועוד באותו יום היא קמה לבדה מהמיטה ותפקדה באופן עצמאי לחלוטין גם ללא עזרת הצוות. "לא ידעתי שאפשר ללדת בלי לסבול לאחר מכן מכאבים נוראים" היא אמרה לי והודתה לי על שהחזרתי לה את עצמה בדיוק כמו שהיתה לפני ההריון והלידה.

המשכתי ללוות את טלי גם לאחר הלידה לצורך חיזוק הגוף ותמיכה בהנקה לצד חזרה לגיזרה שהיתה לה לפני הלידה.

טיפול בנשים גיל המעברטיפול בנשים בגיל המעבר

תופעות גיל המעבר אינן נחשבות מבחינה רפואית למחלה אך יש נשים שיחוו אותן בצורה קשה וממושכת שעלולה לשבש את מהלך חייהן למשך שנים ארוכות. רופאי הנשים חלוקים כיום בדיעותיהם לגבי ההמלצה על טיפול הורמונלי לנשים בגיל המעבר בעיקר בשל הקשר שבין נטילת הורמונים והעליה בשיעור מקרי סרטן השד.

נאווה, בת 47,  הגיעה אלי ושאלה אם אוכל לעזור לה כיון שרופא הנשים שלה המליץ לה לקחת הורמונים. היא סיפרה שכבר שלוש שנים שהיא סובלת מתופעות חמורות של גיל המעבר: גלי חום, עייפות ועצבנות קיצונית, היא מרגישה שהיא כבר לא מכירה את עצמה, ולא זוכרת מתי בפעם האחרונה ישנה לילה שלם. לאחר אבחון מקיף התאמתי לה תוכנית דיקור ופורמולת צמחים וגם המלצתי לה על כמה שינויים תזונתיים. שבועיים לאחר מכן נאווה דיווחה על שיפור משמעותי, היא חזרה לישון לילות שלמים והעצבנות התפוגגה. היא המשיכה להגיע אלי אחת לשבועיים במשך חודשיים נוספים ולאחר מכן, ראינו שאין עוד צורך בטיפול נוסף. נאווה מצאה מחדש את האיזון שלה ואת הדרך שלה לעבור בקלות גם את גיל המעבר.

*****

אז אם גם את מתמודדת עם רגישויות, כאבים או בעיות בריאות נשיות אני מזמינה אותך לטפל בהן בדרך טבעית ואפקטיבית המותאמת לך אישית בראייה הוליסטית של הגוף והנפש. גם אם כבר ניסית שיטות טיפול אחרות וגם אם את מטופלת כרגע על ידי רופא, מהנסיון שלי, בעזרת השילוב בין הכלים השונים עימם אני עובדת נוכל לשפר את הסימפטומים השונים מהם את סובלת ולשפר את בריאותך ואיכות חייך באופן משמעותי.

אשמח לשוחח איתך ולתת לך יותר פרטים אז התקשרי אלי לטלפון ונקבע לך פגישת אבחון.

מיכל 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button