דיקור קוסמטי


 דיקור קוסמטי – יופי, אנטי אייג'ינג, בריאות והכל באריזה טיפולית אחת

דיקור קוסמטי או אקופונקטורה קוסמטית מאוד פופולאריים כיום בכל העולם המערבי. רבים מחפשים טיפולי בריאות ואנטי אייג'ינג שאינם פולשניים כדי להרגיש, ולהיראות בריאים וצעירים. דיקור קוסמטי משפיע על רעננות, גמישות ומראה זוהר של העור, משפר גמישות שרירים הפנים, מטשטש קמטי הבעה וקמטים ומקנה מראה כללי בריא וצעיר יותר.

דיקור קוסמטי קיים בארצות המזרח הרחוק אלפי שנים וקיימות עדויות לקיומו כבר בכתבים מתקופת שושלתו של הקיסר סונג (המאה ה 10 לספירה). הדיקור הקוסמטי שימש לטיפול בפילגשיו של הקיסר. מאוחר יותר בתקופה המודרנית התפתחה השיטה בבתי חולים בסין וזאת בעקבות טיפולים בדיקור שקיבלו חולים שסבלו משיתוק בשרירי הפנים, ניתן היה להבחין כי בנוסף לשיפור הבריאותי הכולל של המטופלים , הטיפול בדיקור לצורך מתן פתרון תפקודי לשיפור מצבי שיתוק, הניב גם תוצאות אסטטיות- קוסמטיות שבאו לידי ביטוי בגוון עור פנים בריא ואחיד יותר, התעדנות של קמטים ואפילו העלמות של קמטוטים.

השפעות דיקור קוסמטי

הדיקור הקוסמטי הינו טיפול לחידוש הנעורים והחייאת עור הפנים ללא צורך בניתוח פולשני או הזרקה של כימיקלים. כמובן שניתן גם לשלב בין הטיפולים השונים.
במהלך הטיפול מוחדרות מחטים עדינות, דקיקות, סטריליות וחד פעמיות  לאיזורים שונים בגוף ובפנים ואלו מסייעות לריענון, התחדשות תאי עור, שיפור ועידוד ייצור הקולאגן הטבעי והחייאה של עור הפנים.

הדיקור הקוסמטי משפר זרימה של צ'י (אנרגית החיים) ודם וכתוצאה גם שיפור אספקת חמצן לרקמות, ניקוז רעלים ובניה של תאי עור חדשים. הדיקור הקוסמטי מביא לשיפור משמעותי בגמישותם של שרירי הפנים ומתיחתם.

דיקור קוסמטי משפר את בריאות הגוף כולו. כל טיפול בדיקור קוסמטי כולל גם דיקור בנקודות שונות בגוף. הסיבה לדיקור בנקודות גוף היא שעל מנת לטפח ולטפל את עור הפנים יש להזין ולאזן גם את הגוף כולו. את נקודות הדיקור בגוף נתאים על פי מצבה של המטופלת, בריאותה הכוללת, סימפטומים מהם היא סובלת וכמובן הביטוי שלהם בעור הפנים.

דיקור קוסמטי ברפואה הסינית

דיקור-קוסמטי-4בכתבים הסינים העתיקים ישנה התייחסות כיצד כל איבר מתבטא בפנים. בכל איזור בפנים נשים לב לצבע ומרקם העור שבעצם משקפים עבורנו את הבריאות הכוללת של המטופל/ת וכן את מצב האיברים הספציפי.
מצב העור באיזור הפנים שהוזכר מייצג את מצבו של האיבר הספציפי – נשים לב לשמנוניות / יובש באיזור, קשקשיות, צבע, מרקם, רמת חספוס, פצעונים.

שפה עליונה מערכת עיכול עליונה + מרידיאן חוצה אחורי
שפה תחתונה מערכת עיכול תחתונה + מרידיאן חוצה קדמי
סנטר איזור גניטלי (מיני)
כנפי האף ברונכים
צידי הפה מעי דק
קצה האף לב
גשר אף אמצעי קיבה
שורש האף (חלק עליון של אף) פנקריאס
בין הגבות (העין השלישית) כבד
גבות ועפעפיים עליונים בלוטת האדרנל ותפקוד מיני
מצח מעי דק
קו שיער קדמי מעי גס
קודקוד הראש שלפוחית שתן
עין שמאל טחול /לבלב
עין ימין כבד / כיס מרה
עפעפיים תחתונים + אוזניים כליות
לחי ימין + שמאל ריאות

מהלך הטיפול בדיקור קוסמטי

בפעם הראשונה שמטופלת פונה אלי אני עורכת תשאול מאוד מדוקדק , מתיחסת לבדיקות דם, תלונה עיקרית וסימפטומים שונים מהם היא סובלת: כאבים, אי נוחות, רמת אנרגיה, עייפות, מתח טרום וסתי, בעיות עיכול, מצב עור וציפורניים, שיער.
אני בודקת אבחנת דופק סינית וכן אבחנת לשון ועל פי הבדיקות מתאימה לה תזונה עם דגש על סוג דם (בודקת את סוג הדם במרפאה). אני מתאימה לה צמחים, תוספים ומתחילה טיפול בדיקור. חשוב מאוד לטפל בצורה כזו ולהתאים למטופלת את כל מה שהיא זקוקה לו כי נניח במקרה שהמטופלת אנמית או מאוד חלשה, תזונה חסרה – במקרה הקל יותר הטיפול בדיקור לא יועיל אבל חמור יותר עלול אפילו להחליש אותה יותר.
המטופלת שוטפת פניה בסבון עדין. מורחת פילינג צמחי איכותי למשך כ 15 דקות ושוטפת. אני מעסה את פניה בטכניקות שונות ועם כלים שונים: דרמה רולר, בלה באצ'י, כוס רוח עדינה, כף גוואשה.

דיקור קוסמטי הוא דיקור ממושך יותר מדיקור רגיל. המחטים נמצאות בגוף כ3/4 שעה.
בתום הטיפול אני מורחת קרם מרגיע ומסיימת במנורת לדים צבעוניים להרגעת ואיזון העור.
הפגישה הטיפולית בדיקור קוסמטי אורכת כשעה וחצי – שעתיים.
על מנת להשיג תוצאות טיפוליות טובות יש להתמיד בין 8 -12 טיפולים אחת לשבוע, בהתאם לבעיה ולהמשיך אחת לחודש.

מדוע חשוב לקבל דיקור קוסמטי אך ורק אצל מטפל ברפואה סינית?

כיוון שדיקור קוסמטי במהותו הוא טיפול בריאותי שמשלב התיחסות לגוף כולו.
טיפול בדיקור קוסמטי שיש לו תוצאות מצוינות מתבסס על כך שהמטפל יאבחן באופן מדויק את סיבת השורש לבעיה. בנוסף, חשוב לאבחן את הקונסטיטוציה של המטופלת. זאת אומרת אם מטופלת סובלת מאקנה של הגיל הצעיר או המבוגר, או אולי פצעונים לפני מחזור, המטפל יאבחן את חוסר האיזון. לאחר מכן, ניתן להתאים טיפול שלם: תזונה וצמחים לאיזון הורמונלי וסילוק רעלנים במקביל לשילוב מחטים בגוף ובפנים. טיפול שכזה יניב תוצאות מרחיקות לכת ומשמחות.

כמטפלת ברפואה סינית אני מאבחנת מה אינו מאוזן אצל המטופלת ומתאימה לה טיפול אישי: כמובן מתיחסת לגיל, בריאות כוללת ולסימפטומים שמהם היא סובלת. כך שבעצם אפשר לומר שדיקור קוסמטי הוא לא רק "קוסמטי" אלא מהווה טיפול שלם לגמרי. מטופלת שסובלת מגלי חום למשל, נצפה גם להקלה והטבה בהקשר לגלי החום, מטופלת אחרת שסובלת מעצבנות רבה סביב המחזור החודשי – נצפה לאיזון והקלה וכך בכל הבעיה.
הטיפול עצמו מאוד מרגיע, מאזן, משפר איכות שינה, ומקל על סימפטומים שונים.

למה ניתן לצפות בטיפול בדיקור קוסמטי?

טיפול בדיקור קוסמטי הינו טיפול יעיל שמסייע לאדם להיראות צעיר מכפי גילו. הוא מיועד לכל אחד ואחת שמעוניינים  להיראות טוב ולחסוך ניתוחים, פילינגים, הזרקות שונות. כמובן שגם ניתן לשלב.
התוצאות כמובן מושפעות מהמצב הבסיסי של נראות עור הפנים של המטופלת והבריאות הבסיסית שלה. כמובן שהרגלי תזונה, אורח חיים – מתח, שינה ועוד משפיעים ביותר. התמדה מביאה לתוצאות נפלאות.

למי הטיפול אינו מתאים?

 • לסובלים מלחץ דם גבוה שאינו מאוזן
 • הסובלים ממיגרנות כרוניות – ניתן לטפל בדיקור קוסמטי אבל קודם לכן יש לטפל במיגרנות. רק אחרי ההחלמה ממיגרנות ניתן להתחיל תהליך של דיקור קוסמטי וזאת מכיוון שדיקור קוסמטי"מעלה" צ'י ודם לאיזור הראש על מנת לשפר את נראות ובריאות עור הפנים ואם המטופל/ת סובלים ממיגרנות באופן כרוני, אחרי הטיפול תהיה החמרה
 • אנשים הנוטלים מדללי דם במינון גבוה שנוטים לשטפי דם קיצוניים בפנים
 • מעשנים כבדים – כפי שציינתי הדיקור מעלה צ'י ודם לאיזור הפנים. אנשים מעשנים הם בעלי רעילות גבוהה מאוד בגוף ובגלל הדיקור הקוסמטי שמשפר זרימה בגוף ומושך כלפי איזור הפנים, הרעילות תזרום כלפי איזור הפנים ועלולה להופיע כאקנה. קודם גמילה ואח"כ דיקור קוסמטי

במה ניתן לטפל באמצעות דיקור קוסמטי

כתמים, קמטים, קמטוטים, עור נפול, אקנה, שיער דליל, הקרחה, נשירת שיער מוגברת, פסוריאזיס, סבוריאה, כתמי גיל, נמשים, צלקות פוסט אקנה, מראה אחיד ויפה יותר של עור הפנים, עיגולים שחורים תחת העיניים ועוד.

קרם-טבעי-דיקור-קוסמטי-1כמה טיפים לעור צעיר ובריא יותר

 • הקפדה על שתיה מספקת תוך צמצום משקאות קפאין ומשקאות עתירי סוכר / ממתקים מלאכותיים למינימום. שתיה של מים, חליטות צמחים ותה ירוק.
 • אכילת מזון בריא ומלא: ירקות, מעט פירות, קטניות לרוב, וחלבון איכותי – דגים, ביצים, שילוב של קטניה ודגן ליצירת חלבון מלא.
 • צמצום השימוש במייקאפ כבד שמונע מהעור לנשום ולהפריש החוצה פסולת.
 • ניקוי העור בתכשירים עדינים ככל האפשר – למשל סבון מתוק כמובן תכשירים שאינם מכילים פראבנים וSLS. תכשירים מותאמים אישית על ידי בעלי מקצוע – קוסמטיקאית טבעית, מטפל בדיקור קוסמטי שעבר הכשרה מתאימה בקוסמטיקה טבעית. לשים לב חלק מהאנשים מאוד רגישים. אני למשל נמנעת מלהשתמש כמעט לחלוטין בשמנים אתריים – אלו גורמים לי לפריחה. אצלי במרפאה מחזיקה רק מוצרים איכותיים במיוחד וללא שמנים אתריים כדי להמנע מרגישויות, ללא פראבנים ושלא עברו ניסוי על בעלי חיים. כל המוצרים במרפאה שלי הינם בעלי אישור ורשיון משרד הבריאות.
 • צריכת שומנים בריאים בתזונה – שמן פשתן בכבישה קרה שנשמר בקירור, אבוקדו ושמן זית.
 • המנעות מעישון ואלכוהול מאוד מזקינים את העור – הגוף כולו מתמלא באוקסידנטים שגורמים לדלקתיות בגוף וכמובן משפיעים גם על עור הפנים.
 • חשיפה מצומצמת לשמש וכיסוי העור.
 • פעילות גופנית – ממריצה דם ולימפה בריאות מבפנים ומבחוץ.
 • ניקוי פנימי של הגוף פעם – פעמיים בשנה באמצעות דיטוקס – באמצעות שילוב של תזונה ותכשירים צמחיים. כמובן שמומלץ לקבל הנחיות מדויקות ממטפל. כאשר אברי הניקוז והניקוי עובדים במיטבם גם העור נראה בריא, זוהר וקורן.
 • שימוש ביתי בכלים שונים מתחום הדיקור הקוסמטי לעיסוי פנים והמרצת דם– כמו בלה באצ'י, דרמה רולר – כמובן עם הנחיה לשימוש מועיל וללא תופעות לוואי מהמטפל בדיקור
 • ממליצה על תזונה לפי סוג דם – העור נראה בריא יותר. כמובן לפנות למטפל. למטופלים שלי אני מתאימה תזונה על פי סוג דם עם דגשים אישיים וזאת כחלק מהטיפול.

והכי חשוב: אהבה עצמית ולהקפיד להיות מוקפת באנשים שעושים לך טוב! אין כמו אושר  ליופי ובריאות פנימי וחיצוני

אז אם את רוצה להרגיש ולהיראות צעירה, בריאה וקורנת את מוזמנת ליצור עימי קשר ואשמח לתאם לך פגישה טיפולית
מיכל שלזינגר 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button