דיקור סיני

שיטות דיקור סיני

דיקור, או אקופונקטורה (בלועזית, אקו = נקודה, פונקטורה puncture= דיקור) הוא שיטה טיפולית המשתייכת לרפואת המזרח. זוהי אחת מן השיטות הפופולריות והיעילות ביותר של הרפואה הסינית ומשמשת לאיזון אנרגטי של האדם. השיטה מתבססת על כתבים עתיקים ומשלבת שדרוגים מודרניים.

מהו דיקור סיני ?

נקודות דיקורעל פי המודל של הרפואה הסינית, בגוף קיימת מערכת של תעלות מרידיאנים (=תעלות אנרגיה) ובה זורם הצ'י (אנרגיית החיים). על הגוף קיימות מאות נקודות דיקור שברובן ממוקמות על מסלולי זרימת המרידיאנים. קיימים 12 מסלולים עיקריים של מרידיאנים, שאליהם מחוברות עשרות מסלולים שמחוברים ביניהם ויחדיו מהויים רשת אנרגטית שבה זורם הצ'י. המרידיאנים העיקריים משויכים לאיברים שונים ולתפקיד שלהם בגופנו, כאשר המרידיאן נושא את ה"אנרגיה" של האיבר בגופנו. מיקום הנקודות אינו אקראי והוא נקבע בהתאם ליכולתה של כל נקודה להניע ולהזרים אנרגיה במסלול המרידיאן שעליו היא קבועה.

במצב של חולי ו/או כאב קיים בגוף מצב של חוסר איזון – מערכות מסוימות מצויות בעומס אנרגטי עד כדי חסימות, ואילו מערכות אחרות נמצאות בחסך. הדיקור מסייע לפזר עודף אנרגטי או לפתוח ולהניע חסימות וכך להביא לזרימה הרמונית של אנרגיה בגוף. הדיקור מאפשר איזון וויסות של מערכת הגופנפש והגעה לאיזון מחודש.

הדיקור מניע אנרגיה במקומות שונים בגוף ושולח מסרים לאיברים שונים כמו בלוטת האנדוקרין והמוח. אלה בתגובה מפרישים הורמונים שונים וביניהם אנדומורפינים (משככי כאב טבעיים) וחומרים נוספים שעוזרים לגוף לרפא את עצמו, למנוע מחלות ולשפר את תפקוד הגוף והנפש. הדיקור מתבצע באמצעות שימוש במחטים סטריליות, חד פעמיות ודקיקות. הוא אינו כואב, והתחושות האופייניות הן עקצוץ, זרימה, תחושת כבדות, פעימה ועוד.

מבין שיטות הרפואה המשלימה, הדיקור מהווה את השיטה הנחקרת ביותר בשנים האחרונות. למשל בדיקת FMRI = MRI פונקציונלי, המאפשרת לבחון כיצד הדיקור בנקודות שונות בגוף משפיע על מיקומים ותפקודים ספציפיים במוח. כמו כן, נעשו מחקרים רבים שבחנו כיצד הדיקור מועיל במצבים שונים: כאב כרוני ואקוטי, אלרגיות, לחץ דם, בעיות עיכול, בעיות גינקולוגיות, טיפולי פריון ועוד. הדיקור נחשב לכלי יעיל, מועיל ומדוייק ביותר ולכן מהווה את שיטת הטיפול השכיחה ביותר והנדרשת ביותר בקרב הפונים לטיפול ברפואה משלימה. קיימות שיטות-דיקור רבות שהמשותף ביניהן הוא ההתייחסות לנקודות טצובו (tsubo), כלומר נקודות הצטברות אנרגיה בגוף, בד"כ על מרידיאן (אבל לא תמיד).

דיקור בקליניקה

בקליניקה אני משלבת בין שיטות דיקור שונות, שבינהן דיקור מאסטר טאן, דיקור יפני, דיקור סיני קלאסי, דיקור מחט אחת ועוד. כאשר אני מטפלת הדגש הוא לא על שיטת הדיקור אלא התאמת הדיקור המתאים ביותר למטופל. את הדיקור אני נוהגת לשלב עם כלים טיפוליים נוספים ועוצמתיים שמעצימים את השפעת הטיפול והאפקט המרפא שלו.

דיקור סיני – כמה טיפולי דיקור נדרשים?

כמות הטיפולים מאוד משתנה יתכן שמטופל יזדקק לטיפול אחד בלבד ויתכן שיזדקק למספר טיפולים. זה תלוי במצבו הבסיסי של המטופל, תלוי בסוג הבעיה, תלוי בחומרת המצב וכו'. מסיבה זו איני קובעת מראש סדרות של טיפולים וגם מאוד מתנגדת לסדרות. מניסיוני בקליניקה חלק גדול מן המטופלים זקוקים לטיפולים בודדים, אך לא ניתן לדעת מראש. הגיעו אלי מטופלים שפנו עקב מצבים מורכבים ביותר שמהם סבלו שנים ולמרות זאת מספר טיפולים בודדים שינו את מצבם בצורה כזו שיכולנו לסיים את הטיפול או להמשיך לטפל בטווחים של אחת לחודש. מכיוון שאני משלבת שיטות גופנפש נוספות לצד הדיקור, הטיפול יעיל עשרות מונים ולכן מספר הפגישות הנדרש הינו מצומצם יותר.

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button