הלב שלך דופק מהר, כפות הידיים מזיעות, תחושה של גוש בגרון, נשימה מואצת וכאבים בחזה…
או שאולי קשה לך להרדם, אין לך תאבון, שום דבר כבר לא מעניין אותך והכל נראה לך כל כך מייאש…
אם משהו מזה נשמע לך מוכר יתכן ויש לך בעיה רגשית או נפשית.
בעיות רגשיות כגון דיכאון וחרדה הן מנת חלקם של רבים מאיתנו. הבעיות הרגשיות השכיחות ביותר עימן מגיעים אלי מטופלים הינן התקפי חרדה ודכאון בדרגת חומרה זו או אחרת. חרדה הינה תגובה ממושכת, לא פרופורציונלית ולא רציונאלית למצב של מתח הפוגעת באיכות החיים של המטופל. הטיפול התרופתי בחרדות גורם להתמכרות והגמילה מתרופות אלו קשה ולעיתים מלווה בתופעות לוואי קשות ביותר וביניהן: הזיות, חרדות (כן אותו דבר שהן נועדו לטפל בו….), רגישות יתר, כאבי ראש, כאבים גופניים שונים, פרנויות, רעד, נדודי שינה, דפיקות לב, הפרעות עיכול ועוד.

כמטפלת הוליסטית בעלת ארגז כלים טיפולי נרחב וניסיון ארוך שנים אני מתחילה את הטיפול באבחון מדוקדק במספר מימדים: אבחנת דופק, לשון, אבחנת גוף ותשאול מפורט. לאחר ביצוע האבחון אני מתאימה טיפול מדויק שמשלב טיפול בדיקור, שיטת אייפק, פרחי באך, תרופות הומוטוקסיקולוגיות, אנתרופוסופיות ועוד. האבחון המדויק לצד מגוון הכלים הטיפוליים שברשותי מניבים תוצאות מצוינות בפתרון בעיות רגשיות, כגון חרדה ודיכאון.

בעיות רגשיות – טיפול בחרדה

י. סבלה במשך 6 שנים מחרדות שפגעו באיכות חייה ובתפקודה בכל המישורים. היא עבדה בעבודה שלא תאמה את כישוריה ויכולותיה, לא הצליחה לבסס זוגיות טובה ובריאה והיה קשה לה להחליט על נתיב לימודי. י. בחרה להימנע מטיפול תרופתי ובעקבות המלצות הגיעה אלי לטיפול. לאחר מספר חודשי טיפול המטופלת עזבה את עבודתה הקודמת שבה לא היתה מרוצה, פנתה ללימודים שתואמים לכישוריה ויכולותיה והודיעה לי על נישואיה הקרובים לבחיר ליבה.
מכתב התודה המרגש ששלחה לי אומר את הכל:

"נפגשנו לפני שנה בערך.
הגעתי אליך בחורה אשר סובלת מחרדות קשות שמנעו ממני לעשות המון דברים ולהתקדם בחיים.
כבר בפגישות הראשונות שלנו התחלתי להרגיש שינוי כאילו שמשהו עצום ומעיק יצא לי מהחיים!!
אני מרגישה שעברתי איתך המון. עזרת לי להכניס סדר בחיים, עליה לדרך מדהימה, אופטימית ומלאה בהצלחות ועשיות…
תודה לך על שעזרת לי להחזיר את שמחת החיים לחיי.
תודה לך שעזרת לי להבין והראית לי איך אני רק צומחת מכאן  ומתייחסת אל התקופה הזו בתור למידה חיובית.
תודה לך על הכתף שתמיד נתת לי כשהייתי מגיעה אליך ובוכה וזה קרה המון.
תודה לך על שינוי מדהים שכיום אני יודעת להעריך את עצמי ולדעת שאני שווה המון.
אני כותבת לך את המכתב עם דמעות ובהתרגשות רבה. והכי חשוב תודה לך על מי שאת ומה שאת."

איש עצוב קשר בין מחלות ורגשות

סיפור נוסף על טיפול בחרדה

מטופלת אחרת שלי, צעירה בת 28, הייתה בריאה לגמרי, עם קריירה משגשגת וזוגיות מאושרת עד שהחלה לסבול מחרדות מאוד קשות שערערו את עולמה ופגעו באיכות חייה.

החרדות החלו כאשר החלה לתכנן הריון יחד עם בן זוגה והן פגעו בעיקר ביכולתה לתפקד בעבודה בצורה תקינה. המטופלת, שהייתה עובדת בכירה במשרת הייטק, הרגישה צורך עז לרוץ לשירותים באופן תכוף ביותר ובמיוחד בשעות הבוקר. כמו כן חשה תחושת מצוקה קשה, לחץ ומתח. מכיוון שהיה לה צורך עז כל כך לרוץ לשירותים ולהתפנות, מיד כשהייתה מגיעה לעבודה הייתה רצה לחדרה וסוגרת את הדלת כדי לא לפגוש אף אחד מעמיתיה בשלב הלחוץ הזה של היום.

טיפלתי בה טיפול משולב של דיקור, הומוטוקסיקולוגיה, אייפק, תטא הילינג. בשלב הראשון המטרה היתה לסייע לה להשתחרר מן החרדות. לאחר כשבוע של טיפול היתה הקלה משמעותית. לאחר שבועיים הקלה נוספת. לאחר כחודש נוסף של טיפולים המטופלת דיווחה על מצב רגשי מצוין. בשלב הזה התחלנו לטפל גם בנושא הפריון. תוך כחודש המטופלת נקלטה להריון וילדה בן בריא.

בעיות רגשיות – טיפול בדיכאון

דיכאון על פי תיאוריות פסיכולוגיות, נחשב להפרעה במצב הרוח. בני אדם שלוקים בדיכאון נבדלים זה מזה בחומרת הסימפטומים ובמשכם. יש הנאבקים בדיכאון קליני במשך שבועות ספורים בלבד ואילו אחרים חווים אירועי דיכאון או דיכאון ממושך במשך שנים.

אני מטפלת בלוקים בדיכאון ברמות חומרה משתנות,חלקם תחת טיפול תרופתי פסיכיאטרי וחלקם ללא כל התערבות טיפולית נוספת זולת הטיפול במרפאתי. אני מלווה אותם בתהליך באמצעות כלי האבחון והטיפול שלי ואחד הסיפוקים הגדולים בחיי הוא לראות אותם "חוזרים לחיים": להצבת מטרות ויעדים, חיי משפחה, עשייה, סיפוק והנאה.

ש. נערה בת 16, הגיעה לטיפולי לאחר ניסיון אובדני שהתרחש לאחר כשנה של דיכאון שלווה בטיפול תרופתי. הנערה הרבתה להסתגר בביתה במהלך השנה הזו ומיעטה ללכת לבית הספר. אבחנתי את הסיבות לחוסר האיזון הרגשי שלה באמצעות כלים הלקוחים מהרפואה הסינית ושיטות נוספות. התאמתי לה טיפול מדויק: שילוב של דיקור, תרופות הומוטוקסיקולוגיות, פרחי באך, אייפק דמיון מודרך ו-NLP. כבר לאחר שבוע ניתן היה לזהות שיפור מסויים במצב רוחה. לאחר שבועיים
השיפור היה משמעותי יותר והלך והתקדם בצורה מאוד משמעותית. כיום היא עדיין נוטלת תרופות במינון תחזוקתי נמוך ביותר, אבל מרגישה מצוין ומתפקדת לגמרי.
ליוויתי אותה בטיפולים חד שבועיים במשך כחודשיים ובהמשך צומצמה תכיפות הטיפולים לאחת לשבועיים, אחת לחודש וגם במהלך בחינות הבגרות (היא ניגשה לכולן) ועד לגיוסה לצה"ל, לתפקיד שבו חשקה.

ניקוי גוף ונפש - יוגהכמטפלת מטרתי היא לסייע לכוחות הריפוי הטבעיים של גופכם ולהשיב את בריאות הגוף-נפש שלכם למצב של איזון.
אם את/ה סובלים ממצוקה רגשית כלשהי אוכל לעזור לכם בעזרת הנסיון, הידע ושיטות הטיפול הרבות והמגוונות שלי.
צרו קשר עוד היום ואוכל לסייע לכם לעשות את הדרך – מיכל 052-8728526

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
Call Now Button