שיאצו

שיאצו

שיאצושיאצו היא שיטה יפנית מסורתית של טיפול במגע המסתמכת על עקרונות הרפואה הסינית.

ברמתה הגבוהה ביותר השיאצו משלב בין תחושה פנימית דקת אבחנה לבין הבנה מעמיקה של המכלול גוף- נפש. מטרת השיאצו היא לשפר את בריאות האדם ואת יחסי הגומלין בין האנרגיה של המטופל לאנרגיה של הטבע. שיטות השיאצו מערבות מתיחה, החזקה והשענה של משקל גופו של המטפל על חלקים שונים בגופו של המטופל.

הטיפול מתרכז בערוצים מסוימים (מרידיאנים) של אנרגיה גופנית עדינה הנקראת צ'י (QI). הצ'י היא אנרגית החיים, המאפשרת כל פעולה של הגוף, המוח והרוח.

הצ'י  (האנרגיה) זורם בגוף במרידיאנים: 12 מרידיאנים עיקריים ועוד 8 מרידיאני אקסטרה. הטיפול בשיאצו מטרות לאזן את זרימת הצ'י במרידיאנים העיקריים. 12 המרידיאנים העיקריים נקראים על שמות האיברים שאת האנרגיה שלהם הם נושאים בגוף. קיימים 6 מרידיאנים יינים: מתוכם 3 יין של היד- לב, ריאות, קרום הלב ו- 3 יינים של הרגל: טחול, כליות, כבד. 6 מרידיאנים יאנגיים: 3 מתוכם יאנגים של היד: מעי דק, תלת מחמם, מעי גס ו – 3 יאנגים של הרגל: שלפוחית שתן, קיבה, וכיס המרה.

המרידיאנים היאנגים מתחילים את זרימתם בראש, בפנים ובקצות אצבעות הדיים וכיוון זרימתם  מטה או למרכז הגוף. המרידיאנים היינים  מתחילים בבהונות ובמרכז הגוף וזורמים מעלה לכיוון הראש וקצות האצבעות.בכל מרידיאן האנרגיה פעילה בשעות שונות על פי פעילות האיבר שאליו מתקשר המרידיאן. הגוף בעצם מרושת כולו חוץ מרשתות של כלי דם, לימפה ועצבים במערכת מדהימה, עוצמתית ומרתקת שבה זורמת אנרגיית חיים בעלת פוטנציאל עוצמתי לריפוי.

למרות שפירוש המילה שיאצו הוא "לחיצת אצבעות" (שי= אצבע, אצו= לחץ), רוח השיאצו היא התקשורת באמצעות מגע. השיאצו איננו מיומנות טכנית בלבד. כדי שהטיפול יהיה יעיל, הוא דורש רגישות של המטופל המאפשרת לחוש ולהשפיע על איכויות שונות בגוף המטופל.

צ'י שזורם באופן הרמוני יתבטא בחיוניותו ובריאותו הגופנית והנפשית של המטופל. המטפל מסייע לגופו של המטופל להגיע למצב זה. הוא מעסה, לוחץ, דוחף , ממלא ותומך במטופל ובגופו כדי לעזור לכוחות הריפוי הטבעיים הטמונים אצל המטופל.

השיאצו הינו אחד הכלים האהובים עלי כמטפלת. באמצעות הטיפול הקסום והעוצמתי הזה אני משלבת אבחנה וטיפול בבעיות שונות. עצם הכרת זרימת המרידיאנים, נקודות הצטברות של אנרגיה במרידיאנים השונים מאפשרת לי לדייק באבחנה ובטיפול. תוך כדי הלחיצה על המרידיאנים אני והמטופלים יכולים לחוש את השיפור בזרימת האנרגיה בגוף וכמובן שיש לכך השלכה ישירה על מצב בריאות, הרגשתו ואיכות חייו של המטופל.

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button