סינוסיטיס – כשנדמה שהמצח פשוט עומד להתפוצץ

סינוסיטיס - גבר עם כאבים

סינוסיטיס - אישה עם כאביםהכאב המפלח הזה תופס אותך חזק בכל פעם מחדש וגורם לך לקפוא במקום ולהתחיל לחשוב על כל תנועה ותנועה של הראש. זה כואב כשמתכופפים, זה כואב כשמתיישבים, זה כואב כשמתלבשים וכשנועלים נעליים. בעצם בכל תנועה חדה והטיה של הראש כלפי מטה יש לך הרגשה שהמצח שלך עומד להתפוצץ בכל רגע.
סינוסיטיס הוא כאב ראש ממוקד, חזק  וספציפי שמי שכבר הספיק להכיר לא שוכח את התחושה שלו, את הסבל שהוא גורם ואת תחושת המוגבלות בתנועה. סינוסיטיס שכיח בעיקר בסמיכות להצטננות, הופעת נזלת אלרגית ומחלות שונות בדרכי הנשימה. הוא מוכר היטב גם לנשים בהריון – תקופה בה ריריות הגוף נמצאות בפעילות מוגברת מהרגיל.

אז מהו סינוסיסטיס?

סינוסיטיס הינו דלקת של ריריות הסינוסים. הסינוסים (בעברית: גתות) הינם חללים בעצמות הגולגולת שאליהם מתנקזת הנזלת שבאף. כאשר המעברים הצרים שבסינוסים אינם מספיקים לנקז מהם את הנזלת מצטברים בריריות שלהם נוזלים אלו נוטים להזדהם ולהפוך לדלקתיים וזהו למעשה מצב של סינוסיטיס.
דלקת הסינוסים יכולה להיות מצב אקוטי או כרוני והיא יכולה להתבטא בכאבי ראש עזים ותחושת לחץ באזור המצח והלסת העליונה, בעליית חום הגוף ובהצטברות של ליחה. הסיכון העיקרי בסינוסיטיס שאינו מטופל הינו התפשטות של הזיהום אל העיניים ואל המוח.

מהן הסיבות להיווצרות סינוסיטיס?

  • אלרגיות – אנשים הסובלים מאלרגיות במערכת הנשימה הינם בעלי סיכוי גבוה יותר לחלות בסינוסיטיס כרוני מאחר והם סובלים באופן תדיר מנזלת אלרגית ומעודף נוזלים קבוע במערכת.
  • תזונה – גם לתזונה ישנה השפעה על בריאותם של הסינוסים. מזונות כמו בוטנים, ביצים, הדרים וחיטה הידועים כאלרגנים ומזונות כמוצרי חלב המגבירים את ייצור הליחה בגוף עלולים לגרום להיווצרות נזלת כרונית שעלולה להזדהם ולהביא לידי סינוסיטיס.
  • חולשה של המערכת החיסונית  – מביאה אף היא להיווצרות של נזלת וליחה ובתוספת זיהום ממקור ויראלי, חיידקי או פטרייתי זוהי קרקע פוריה להתפתחות דלקת בסינוסים.
  • הגורם הנפשי – עפ"י הרפואה הסינית הדחקת רגשות קשים כמו כעס ותסכול מביאה למצב בו הגוף מנתב אנרגיה וחום כלפי מעלה ואלו מצטברים בסינוסים ומביאים להתפתחותה של דלקת בריריות.
  • פוליפים – היווצרות של פוליפים החוסמים את מעברי הסינוסים יכולה להביא אף היא להשנות מצבי סינוסיטיס.

איך מטפלים בסינוסיטיס?

סינוסיטיס - טיפול באדיםהרפואה המערבית מציעה מספר שיטות לטיפול בסינוסיטיס לפי חומרת המצב.
כאשר הזיהום הינו קל ועל רקע ויראלי הטיפול שינתן יכלול לרוב תרופות להקלה על הכאבים לצד תכשירים כטיפות אף להקלה על הגודש.
כאשר מדובר בזיהום חיידקי הטיפול יכלול גם שימוש בתרופות אנטיביוטיות ובמקרים חמורים יותר בביצוע הליכי ניקוז כירורגיים במקביל לאינהלציות בהן מהולים חומרים תרופתיים. הליכים כירורגיים יבוצעו גם במקרה של פוליפים.

לעומת הרפואה המערבית, הרפואה הסינית מייחסת חשיבות רבה מאוד להסתכלות הוליסטית על מצבו הגופני והנפשי של החולה. כאשר מגיע אלי מטופל המתלונן על סינוסיטיס אני עורכת לו אבחון מקיף ומתאימה לו טיפול המשלב דיקור, צמחי מרפא ולעיתים כלים נוספים.
הדיקור מכוון לנקודות אסטרטגיות בגוף ופועל לשחרור חסימות אנרגטיות וחסימות רגשיות. לעיתים כאשר אני מזהה חסימות רגשיות עמוקות אני משלבת גם טיפול באמצעות אייפק וריקול הילינג המאפשרות לזהות במדויק את מקור החסימה ולערוך ניקוי פיזי ורגשי ממוקד.
צמחי המרפא הינם אמצעי יעיל מאוד במקרי סינוסיטיס שכן הם פועלים בכמה מישורים  – הן בחיזוק המערכת החיסונית, הן בפירוק הדלקת וריפוי הסינוסים והן בפתיחת מעברי הסינוסים לשם הגברת קצב הניקוז. כאשר הדלקת הינה על רקע אלרגני אני משתמשת בצמחים המפחיתים את היווצרות הליחה והנזלת בריריות.

סיפור מקרה: איתי

סינוסיטיס - גבר עם כאביםאיתי, נער מקסים בן 16 הגיע אלי לטיפול וסיפר שהוא סובל מסינוסיטיס כבר שנים ארוכות והדבר מגביל אותו בפעילותו הספורטיבית שכן הכאבים החמירו כאשר היה בתנועה והרבה להזיז את הראש. איתי טופל על ידי רופא המשפחה שרשם לו תרופות אנטיביוטיות אותן נטל באופן קבוע במשך תקופה ארוכה- תחילה כטיפול במצבים אקוטיים ובהמשך כטיפול מונע יומיומי ורציף.

כתוצאה מהטיפול האנטיביוטי הממושך איתי החל לסבול מתופעות לוואי קשות ובהן כאבי בטן, עייפות כרונית וכאבי ראש וכשהתווסף סימפטום מטריד חדש של פריחה על הפנים הוא החליט שהגיע הזמן לנסות דרך אחרת, טבעית ובטוחה יותר.
במפגש הראשון עם איתי ערכתי לו אבחון מקיף עפ"י הרפואה הסינית והתאמתי לו תוכנית טיפולים אישית הכוללת שימוש בדיקור וצמחי מרפא, ותזונה מותאמת אישית.
כבר לאחר הטיפול הראשון איתי דיווח לי על הקלה משמעותית בכאבי הראש ובתחושת הלחץ ולאחר מספר שבועות הוא החלים באופן מלא. במכתב שכתב לי כמה חודשים מאוחר יותר סיפר איתי שמאז הטיפול הסינוסיטיס לא חזר ושהוא אסיר תודה על שהכאבים כבר אינם מגבילים אותו בפעילותו הספורטיבית, ויותר מכך, הוא מרגיש הרבה יותר:

אנרגטי, חזק ובכושר אישי מעולה.

חשוב לציין שכאשר הסינוסיטיס הופך לכרוני פעמים רבות זהו סימן לכך שהתפתחה באזור פטריה. במקרים כאלו לא רק שהטיפול האנטיביוטי לא יעזור אלא שהוא אף יחמיר את המצב שכן הוא יפר את האיזון בין החיידקים לפטריות ויגרום לפטריות להתרבות בקצב מואץ יותר.

הערה לסוף

אם גם אתם סובלים מסינוסיטיס חשוב שתדעו שאפשר לטפל בו ביעילות גם ללא אנטיביוטיקה. אפשר להפסיק את הכאבים ולמנוע את החמרתו למצב המהווה סכנה ומחייב התערבות כירורגית. הטיפול הטבעי מומלץ כמובן גם לנשים בהריון המעוניינות להימנע מנטילת אנטיביוטיקה. אכן אין שום סיבה להעביר את תקופת ההיריון בסבל כשקיים טיפול יעיל שיכול לפתור את הבעיה בתוך זמן קצר.
במהלך השנים צברתי ניסיון רב בטיפול באנשים שסבלו מסינוסיטיס אקוטי וכרוני.
המטופלים שלי מעידים על כך שהריפוי המהיר והמלא שיפר את איכות חייהם באופן משמעותי. אני בטוחה שאוכל לעזור גם לך לשים את הכאב המטריד הזה מאחוריך, אז חבל על כל יום שעובר בסבל מיותר, התקשרו אלי עכשיו ונטפל בבעיה אחת ולתמיד.

לפרטים ולתיאום פגישת היכרות התקשרו אלי עכשיו ל- 052-8728526 ואשמח לסייע!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button