אפשר לשים סוף לחרדה ! רוצה לדעת כיצד?

סובלים מהפרעת חרדה? פעימות לב מואצות, הזעה בידיים וחוסר שקט נפשי הם מצבים שגרתיים בחיי היום יום שלכם? אתם מתוחים, מודאגים וחוששים כמעט כל הזמן, באופן שמשפיע על התפקוד שלכם? זה הזמן שתדעו שבעזרת כלים מהרפואה המשלימה ניתן להיפטר לחלוטין מהחרדות, וליהנות מאיכות חיים ומבריאות.
איך עושים את זה? התשובה לשאלת מיליון הדולר בכתבה שלפניכם.

הפרעת חרדה: מה זה בדיוק אומר?

הפרעת חרדה היא מההפרעות הנפוצות ביותר בקרב ילדים ומבוגרים בחברה המודרנית.
החרדה עצמה היא מצב פיזיולוגי ונפשי בו האדם חש אי שקט בשל איום ודאגה מסכנה ממשית או דמיונית, מודעת או לא מודעת, מולה הוא חש חוסר אונים. מצבי חרדה יכולים להיות ספונטניים ולהתרחש בפתאומיות וללא כל אזהרה מוקדמת או להיבנות באופן הדרגתי, כאשר מתקיים מפגש עם מושא החרדה. התקפי החרדה הללו אינם חולפים תוך זמן קצר, והם מפריעים לניהול של אורח חיים תקין. הפרעות חרדה יכולות להתרחש על רקע מספר רחב של גורמים, ביניהם הגנטיקה המשפחתית, תזונה לקויה, לחץ ומתח נפשי ושינויים הורמונאליים. מעבר לכך, בשנים האחרונות מתברר גם הקשר ההדוק שבין חוסר איזון ביוכימי במוח, כמו מחסור במוליך העצבי סרוטונין, לבין התפתחותן של חרדות.

בדרך כלל, כוללות הפרעות החרדה מצב קבוע של חרדה לצד התקפי חרדה עוצמתיים יותר.
להתקפים הללו מרכיבים רגשיים, קוגניטיביים ופיזיולוגיים, כמו: עלייה בקצב הלב, הזעה, רעידות בגוף ועוד. עצם חוויית ההתקף עלולה להיות טראומטית ולייצר פחד מפני חוויה נוספת כזו, כך שמדובר, בעצם, בתהליך מעגלי, שכדאי ורצוי להעניק לו טיפול עומק, על מנת לשים לו סוף.

על אך שמדובר בתופעה שהופכת יותר ויותר נפוצה, הרפואה הקונבנציונאלית עדיין לא ערוכה לתת מענה לבעיה, והיא מתמודדת איתה בעיקר באמצעות מתן טיפול תרופתי, שנועד לאפשר להגיע לאיזון נוירולוגי במוח ומאפשר לייצב את המצב רוח. למעשה, הרפואה המערבית מציעה פתרון שמבוסס על פיתוח תלות בתרופות, לעיתים גם למשך כל החיים. לכן, מטופלים רבים פונים לרפואה הסינית, שמציעה הסתכלות מקיפה יותר על הבעיה, ושקשת הטיפולים שיש לה להציע כדי לטפל בהפרעה הוא רחב יותר, ולא מבוסס על שימוש בכימיקלים.

המקרה של אורנה:

אירוע טראומטי מהעבר שעורר חרדות בהווה

כשאורנה (42) הגיעה אליי, ראיתי מולי אישה שסובלת. הלחץ בו היא הייתה נתונה ניכר באופן ממשי על פניה, היא ייחלה להקלה ושיוועה למציאת פתרון. בשיחה אישית וארוכה עם אורנה התברר שהיא סובלת מחרדות קשות במהלך השנתיים האחרונות. אורנה סיפרה, שאחד מרגעי השיא של החרדות הללו היה בשעת נהיגה בכביש ראשי בשעת לילה מאוחרת שבה, באופן פתאומי ובלתי צפוי, הופיע ההתקף: דופק מואץ, תחושת מועקה ולחץ בחזה, הזעה, מתח עצום ותחושת הצפה.

אורנה לא הייתה מסוגלת להמשיך לנהוג. היא עצרה את רכבה על אי תנועה, ופשוט התחילה לבכות מתוך ייאוש. עוד סיפרה לי אורנה, כי בעבר היא נטלה תרופות נוגדות חרדה, כמו ציפרלקס, אך היא סבלה מתופעות לוואי קשות אותן לא יכלה יותר לשאת (כמיהה לפחמימות, בעיות שינה קשות ועוד), ולכן בחרה לנסות טיפול ברפואה משלימה.

בשיחה ארוכה ועמוקה שניהלתי איתה, בה עלו תכנים שונים מהעבר ומההווה של אורנה, כולל קשיים ותסכולים המלווים אותה, איתרתי את הנקודה המרכזית שהיוותה את הבסיס העיקרי למצוקה שלה – אירוע טראומטי שהתרחש בילדותה, ושבתקופה הנוכחית, בעקבות גירושים קשים שעברה, הוא צף מחדש בחייה.

 הריפוי של אורנה: שילוב של מגוון כלים טיפוליים

התאמתי לאורנה טיפול משולב, שכלל: דיקור סיני, תרופות הומיאופתיות, פרחי באך ותהליך של ניקוי אמונות מעכבות באמצעות שיטת התטא הילינג. כבר לאחר הטיפול הראשון העידה אורנה על תחושה משמעותית של הקלה, אך המשכנו להיפגש למספר טיפולים נוספים על מנת לסייע לה להגיע לאיזון נפשי מתמשך. בהמשך, התחלנו להיפגש בקונסטלציה של "טיפול משפחתי", בו שולבו אחיותיה של אורנה, שסבלו גם הן מחרדות בעקבות אותו אירוע טראומטי שהוזכר קודם לכן, שהן היו גם מעורבות בו.

נוסחת הקסם בדרך לריפוי: ראיית האדם כמכלול המורכב מגוף ונפש

האדם הוא יצור מורכב. נתיבי חיינו, מאורעות והתרחשויות בהם אנו מעורבים, כמו גם בחירות שאנחנו עושים משפיעים עלינו באופן משמעותי. לחלקם אנחנו מודעים ולחלקם פחות. מה שבטוח הוא, כי לכל המכלול הזה יש השלכות על האישיות שלנו, על שביעות הרצון שלנו, על האופן בו אנו מתנהלים וגם על בריאותנו. לכן, ריפוי של סימפטומים פיזיים או של כאב נפשי חייב לכלול גם טיפול רגשי.

כמטפלת הוליסטית, אני רואה את כל המכלול הזה, הפיזי – מנטאלי – רגשי.
כך, כאשר מתעוררת בעייה, אני לוקחת בחשבון את כל רכיבי חייו של האדם שמולי, ומנסה ללמוד אותו באופן הרציני והעמוק ביותר, באמצעות קשת רחבה של כלים, כדי ליצור אבחנה של המכשולים ולדייק ככל שניתן בדרך לפתרונם.

חרדות יכולות להסב מצוקה קשה לסובלים מהן.

אל תמשיכו להתנהל מתוך הרגל, ואל תסתגלו לחיות בסבל ובאי נוחות. צרו בריאות, ובחרו בחיים מלאי שפע וחיוניות. פנו אליי ואשמח לגייס את הניסיון רב השנים שלי ולרתום את ההצלחות שלי בריפוי תופעות ומכאובים כדי לסייע לכם להגיע לריפוי מלא. השאירו את פרטיכם למטה עוד היום ואשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button