האמת שלא מגלים לך – או: מה לעשות כשטיפולי הפוריות לא עוזרים?

baby newborn sleeping on parents hands, kid and family concept"האמת המרה על טיפולי פוריות נחשפת" זעקו השבוע כותרות העיתונים.   בראיון חושפני צוטט פרופ' שלמה משיח, הנחשב לבכיר המומחים בקרב רופאי הפריון בישראל: "בארץ עושים הפריות גם כשאין שום סיכוי".

ישראל נחשבת למעצמה בתחום הפוריות עם שיעור הטיפולים  הגבוה  ביותר בעולם לכל אלף נשים. אלא שמסתבר שכשמודדים את שיעור ההצלחה בטיפולים, אנו נמצאים במקום הלפני אחרון עם כ-18% הצלחה בכניסה להריון ורק כ-14% מכלל הטיפולים מסתיימים בלידת תינוק בריא.

ומהן הסיבות לריבוי הכשלונות?

לדברי פרופ. משיח יש לכך סיבות רבות וביניהן, בין היתר, ביצוע טיפולים שסיכווי ההצלחה שלהם אפסיים. כלומר מטופלות מבזבזות הרבה מאוד זמן, כסף וצפויות לעוגמת נפש על טיפולים שהרופאים שלהם לא גילו להם שהם חסרי סיכוי.

****

סיפור מקרה מהמרפאה שלי:

ר. בת ה- 36 הגיעה אלי אחרי שלושה מחזורים של הפריה חוץ גופית שכשלו. ר. פנתה לטיפולים מכיון שספירת הזרע של בעלה ואיכותו היו ירודים.  ר. הגיעה כשהיא מותשת פיזית ובעיקר נפשית ויודעת שהיא צריכה לעשות הפעם משהו אחר כדי לחזור לעצמה.

בפגישה ראיתי לפני   בחורה עייפה, חלשה ומיואשת . הבנתי שעלי יהיה לחזק אותה ולהחזיר את גופה למצב של בריאות ואיזון אך היה ברור שדבר ראשון אצטרך לסייע לה  לנסות ולהחזיר את הגלגל ולנסות  לצמצם את הנזקים שגרמו לגופה ההורמונים והחומרים שהוזרקו לה בטיפולים. הצעתי לה לקחת הפסקה מהטיפולים אבל היא לא היתה מסוגלת לחשוב על זה בכלל והמשיכה לסבב הרביעי, שגם הוא לא צלח.

ר. נשברה. היא חזרה אלי שוב ואמרה לי "הפעם אני כאן בשביל עצמי, לא בשביל ההריון".

התחלנו בטיפול משולב של דיקור, שיאצו, צמחי מרפא ושינוי תזונתי. המטרה היתה לנקות את הגוף, להרגיע את הנפש ולחזור לאיזון ובריאות.

אחרי כחודשיים ומחצה הצעתי לר. לחזור שוב לטיפולים כי גופה התחזק, היא הרגישה טוב, תופעות הלוואי של הטיפולים ההורמונלים נעלמו. רשמתי לה פורמולות צמחים ספציפיות לשלבים השונים של הטיפולים ההורמונלים:

3 פורמולות שונות, אחת לכל שלב. את התהליך ההורמונלי ליוותי בדיקור, דמיון מודרך, ביואורגונמי ופרחי באך.

לרחמה של ר. הוחזרו 3 עוברים. שנים עשר יום לאחר מכן בישרה לי ר. שהתשובה חיובית ויש הריון. בהמשך התברר שהשמחה כפולה – תאומים !

ליוויתי את ר. בטיפול לאורך ההריון כולו, תמכתי, וחיזקתי באמצעות הכלים הטיפוליים השונים.

לקראת הלידה נפגשנו שוב אחת לשבוע על מנת "להכין" אותה גופנית ורגשית לקראת הלידה.

וכמעט 9 חודשים לאחר מכן, היא ובעלה הפכו להורים ל… זוג תאומים: בן ובת.

************

Pills of many shapes and colors grouped togetherאז מה בעצם קרה כאן? מה בעצם עשה את ההבדל?

זוגות רבים חבים את עובדה שזכו להיות הורים לטיפולי הפוריות המודרניים הנותנים פתרונות מצויינים למצבים מסויימים של חוסר פוריות שלא היו ברי טיפול עד לפני עשור או שניים. אלא שאי פריון הוא נושא מורכב מאוד וכפי שכבר קבעו צוות החוקרים אינסלר ולוננפלד  "לעיתים רחוקות עקרות היא בעיה פיזיולוגית בלבד". הרפואה והמדע כבר מכירים בקשר שקיים בין רמת המתח הנפשי להפרשת הורמון הקורטיזול המשפיע על הגוף כולו וכמובן שגם שינויים באורח החיים ובתזונה יכולים להשפיע על תפקוד המערכות ההורמונליות והעצביות .

גם מהנסיון שאני צברתי, בטיפול במאות נשים במשך מעל ל-15 שנה, אני יכולה לומר בבטחון שבכדי שיושג הריון האשה צריכה להיות במצב של איזון  – הן גופנית והן נפשית. לכן, בכדי לתת מענה הוליסטי גם לפן הרגשי ובכדי לאפשר לגוף לשוב לאיזון ולמחזוריות התקינה שלו באופן טבעי ולא רק על ידי מתן "בוסט" הורמונלי נקודתי, אני ממליצה להוסיף  גם טיפולי רפואה משלימה  – שילוב המניב תוצאות נפלאות.

לטיפול ההוליסטי השפעה ב-3 ערוצים מרכזיים:

  • הכנת הגוף לקראת טיפולי הפוריות
  • העצמת יעילות הטיפול הקונוונציונלי באמצעות דיקור ושיטות גוף-נפש אחרות
  • במקרים רבים ברגע שמגיעים לאיזון פיזי ורגשי ההריון מושג באופן טבעי, ללא צורך בטיפול הורמונלי נוסף

Portrait of a happy young childמה מתרחש בטיפול?

כשמגיעה אלי מטופלת חדשה אני תמיד מתחילה בתהליך אבחון מדוקדק הכולל בדיקה ותשאול מדוייק לגבי: סימנים וסימפטומים, אבחנת גוף, אבחנת פנים, אבחנת דופק ובדיקות מעבדה קונבנציונליות. על פי האבחון אני מתאימה למטופלת את הכלים הטיפוליים הנכונים לה.

אני עובדת עם מגוון רחב של שיטות טיפול ובהן: דיקור וצמחים / הומוטוקסיקולוגיה, ביואורגונומי, תטא הילינג, פרחי באך, אייפק ועוד כשהמטרה היא טיפול שלם גופנפש. טיפול שכזה מעלה באופן ניכר את הסיכוי להשגת הריון תקין ותינוק בריא.  לשמחתי, אני זוכה לקבל הרבה טלפונים ומכתבי תודה נרגשים מנשים שהגיעו אלי והפכו לאמהות.

אז אם אתם מנסים להרות ולא מצליחים  ו/או עומדים להתחיל בטיפולי פוריות או שכבר התחלתם  – אשמח לקצר את דרכיכם ולהקל עליה.

צרו קשר עוד היום ואשמח לעזור לכם  – מיכל 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button