הריון זו לא מחלה – אבל גם לא פיקניק (:

נשים רבות מרגישות בזמן ההריון  כמעט כרגיל, יכולות לעשות הכל ואפילו פורחות: שיערן  מתחזק, עורן קורן ונראה נפלא , ואם תשאלי אותן הן היו בכלל מוכנות להיות בהריון כל החיים.

אבל יש גם אחרות…

ואולי גם את מאלו שכן מרגישות "בהריון"
אולי את נמצאת בדיוק בשליש הראשון להריון ואת עייפה, כל כך עייפה שאין מבחינתך הבדל אם ישנת הרבה או מעט כי את במילא מותשת. כל הזמן.
אולי את רגישה יותר, נעלבת יותר ועצבנית יותר – כן, ההורמונים משגעים אותך – זו לא סתם המצאה של בעלים מתוסכלים – זה באמת ככה וגם לך זה לא נעים….
אולי פתאום אבוקדו (או גבינה צהובה / רוטב סויה / כל דבר) שאת בדרך כלל כל כך אוהבת, מעוררים בך עכשיו בחילה ואת אפילו לא מסוגלת לחשוב עליהם,
ואולי כואב לך או לא נוח לך בבטן התחתונה, השדיים נפוחים ואת רצה 5 פעמים בשעה לשירותים.

השליש הראשון – מה קורה לנו בתחילת ההריון?

אז כן, הריון הוא לא מחלה אבל הוא כן מצב גופני מיוחד בו יש עלייה בכמות הדם והגברה של קצב פעימות הלב, רמות ההורמונים משתנות, מאגר הויטמינילם מתדלדל לטוב תזונת העובר, יש יותר עומס על הכליות, הרחם גדל והרצועות המחזיקות בו נמתחות וגם מבחינה נפשית – כל אשה בהריון מתמודדות עם משהו עוצמתי, משמעותי ובעיקר לא ידוע.

מכל הסיבות הללו כ-70% מהנשים יחוו תופעות שונות המאפיינות את השליש הראשון – חלקן בצורה קלה ומינורית ואחרות באופן משמעותי ומטריד יותר.

בנוסף, לצערנו מעל ל-20% מההריונות מסתיימים בהפלה טבעית במהלך השליש הראשון להריון, כך שזוהי סיבה נוספת בגללה נשים רבות נושמות לרווחה רק לאחר השבוע ה-14.

אז מה ניתן לעשות בכדי להקל בתקופת תחילת ההריון?

בעוד שהרפואה המערבית אינה נותנת כמעט שום מענה לתופעות הלוואי המאפיינות את השליש הראשון להריון, לרפואה האלטרנטיבית והטבעית ישנם כלים יעילים מאוד להקלה על הרגשתה של האשה וכן לחיזוק והשרשת ההריון ברירית הרחם.

הדיקור הינו כלי מצויין להקלה על בחילות הבוקר (ושאר היום…). עפ"י הרפואה הסינית הפסקת הווסת במהלך ההריון גורמת להצטברות של צ'י ודם ברחם וכתוצאה מכך החום מתגבר. האשה יכולה לחוות זאת בתחושה מוגברת של חום וצמא, עצבנות, הסמקה, יתר לחץ דם, צרבות, חרדות ונדודי שינה. סימפטומיים נוספים יכולים להיות: נפיחות, ורידים בולטים, בחילות והקאות, תשישות ועוד.

באמצעות הדיקור אני יכולה להסדיר את פעולתם של האיברים הפנימיים – הטחול, הכבד והכליות ובכך להביא להקלה מהירה ומשמעותית על הסימפטומים.

במקרים מסויימים אני משלימה את הטיפול בדיקור גם בתכשירים הומיאופתיים ובכלים מתחום ההומוטוקסיקולגיה – שיטת טיפול ייחודית המנטרלת את פעולתם של רעלנים הנמצאים בגופנו. כמו כן, היות ואני מייחסת חשיבות רבה לקשר הדו סטרי שבין הגוף והנפש אני משלבת גם שיטות נוספות: אייפק, ביואורגונומי, פרחי באך ועוד כדי לפוגג מתחים ולחצים ולהשיג רוגע, שלווה ואיזון.


סימפיזיוליזיס פוביס – כאבים בעצם החיק

אחת התופעות ממנה סובלות נשים בהריון, בדרך כלל החל משבוע 20 אבל לעיתים כבר מהשליש הראשון, היא סימפיזיוליזיס פוביס  – כאבים בעצם החיק.

אחת המטופלות שהגיעה אלי סבלה מכאבי תופת שהקרינו גם לרגליים ולגב ולא אפשרו לה לזוז ולתפקד. הטיפול שהתאמתי לה כלל דיקור, שיאצו והומוטוקסולוגיה וכבר בסיום המפגש הראשון ביננו, דיווחה על הקלה משמעותית בהרגשתה. לאחר ארבעה טיפולים נוספים הכאבים נעלמו כלא היו והמטופלת חזרה לתפקוד מלא עד לסיום ההריון.

כאשר אשה מגיעה אלי עם רקע של הפלות טבעיות, אני מלווה אותה במהלך ההריון. כמובן החל מתחילת ההריון ולפחות חודש לאחר החודש שבו חוותה את ההפלה בעבר. אני מטפלת בה בדיקור המשולב בצמחי מרפא ותוספי מזון ושיטות אנרגטיות המשלבות גוף ונפש.. כאשר הרקע להפלות הינו בעיית קרישיות הטיפול הטבעי אינו סותר מתן תרופות כקלקסן ואף מעצים את פעולתן באמצעות פעולתו להגברת זרימת הדם אל הרחם.

ליווי הריון טבעי

מטופלות שליוויתי אותן לקראת כניסה להריון ממשיכות  להגיע לטיפולים גם במהלך ההריון , כל אחת על פי הצרכים שלה:
במקרים של הפלות חוזרות – במקרים אלו הטיפול המוצע מתמקד קודם כל בחיזוק הגוף ובהכנתו לקראת ההריון  מבחינה פיזית ורגשית ועם הקליטה להריון חשוב להמשיך בטיפול אחת לשבוע עד להתבססות ההריון.
במקרים של כאבים שונים ואי נוחות , לדוגמא בחילות – בהתאמה למצב.
ורבות מגיעות לליווי והכנה לקראת הלידה.

Pregnant Woman At Home With Backache

מצורף כאן סיפורה של מטופלת הרה, שפנתה אלי בזמן ההריון עקב כאבים קשים:

מיכל יקירתי,
הגעתי אלייך לפני כארבעה חודשיםכמעט משותקת לחלוטין בשתי רגלי. התינוקי שהיה עדיין עובר לחץ לי על עמוד השדרה ונוטרלתי מכל מהלך החיים הרגיל. במזל גדול קבלתי המלצה חמה עליך מהרופא שלי ומרגע שהגעתי אלייך לראשונה חזרה התקווה.
אני אדם מאוד ממוסד, לא תליתי תקוות בטיפול אלטרנטיבי. הגעתי אלייך כי הרפואה הקונבנציונלית "הרימה ידיים" במצב בו הייתי, ובייאושי לא היה לי מה להפסיד.
לא ציפיתי בחלומות הורודים ביותר שלי שתשפרי כך את מצבי.
וכל העזרה שלא היתה קשורה לבעיות הגב, כל הטיפים והתרופות שנתת לי מרגע הלידה ואחריה הוכיחו לי שאפשר ללדת בלי לסבול כאבים נוראיים לאחר מכן. אני חושבת שהייתי היולדת היחידה במחלקה שלא לקחה תרופות לשיכוך כאבים לאחר הלידה.
מה שאת נתת לי היה בדיוק בזמן ובמקום הנכון ולא סבלתי לרגע.
וכמו שכל הזמן אמרת – לאחר הלידה חזרתי להיות מי שהייתי לפני שצצה בעיית הגב ובעצם חזרתי לחיים.
רציתי לומר לך המון תודה, על הטיפול המקצועי, על המסירות, על הזמינות, האכפתיות וההקשבה.
את אשה מדהימה שאני זכיתי להכיר בנסיבות לא משמחות, אבל בדיעבד אני מאוד שמחה שהכרנו. דרכינו יצטלבו עוד בעתיד, כי כעת אני בפירוש מאמינה בטיפול אלנטרנטיבי, לפחות אצלך (:

זהו סיפורה של מטופלת בת – 38 – ליווי IVF   לאחר 12 הפריות שהסתיימו בהפלות ולידה שקטה בשבוע 21

למיכל הגעתי דרך המלצה חמה
הייתי במקום די נמוך של ייאוש, אחרי הפריות רבות (12 במספר) שבהן 7 פעמים נקלטתי להריון, אך בכל פעם ההריון הסתיים אחרת עוד בשלבים מוקדמים, ובפעם האחרונה לפני שהגעתי למיכל שלזינגר ילדתי לידה שקטה בשבוע 21 להריוני עם מחיקה של "צוואר הרחם".
מאז ניסיתי עוד 4 טיפולי הפריה ובהן אפילו לא היה רמז להריון, שגם זה היה לי לנחמה שאכן לפחות "הגוף שלי יודע להכנס להריון".
ופתאום גם זה אבד לי.
בנוסף להמלצות על מיכל שלזינגר קראתי ספר בשם: "פוריות מאלף ועד טף" ובספר ד"ר איתי בר חווה ממליץ בחום על טיפולים אלרטנטיביים כגון: דיקור סיני, צמחים וכו'.
כתמיכה לטיפולים של ההפריות, מה שנתן לי את הגושפנקא האחרונה להגיע ל"מיכל המרפאה". מיכל אמנם אינה רופאה, אך בהחלט היא "מרפאה" ומסלקת את כל החסימות והאנרגיות השליליות, את הפחדים שעוצרים בעדנו, בעזרתה של מיכל ובעזרת העקביות שלי בדיקור, ובשתיית תערובות הצמחים הצלחחתי ברוך השם להקלט להריון וגם במהלך ההריון (בחודשים הראשונים) המשכתי דיקור אצל מיכל המרפאה (למיטב הבנתי לצמחים ישנה חשיבות רבה).
סיימתי את ההריון בשבוע 39.4 במזל טוב בלידת בת מקסימה ומדהימה, כיום בתי בת שנה ו- 3 חודשים וחזרתי ל"מיכל המרפאה" על מנת שתעזור ותיטול את חלקה ב"להביא אח/ות לבתי המקסימה".
ממליצה בחום על טיפול אצל מיכל!

pregnancyוזה מה שכתבה לי מטופלת שטיפלתי בה פעמיים – היא  הגיעה אלי לראשונה כשהיא כבר בשבוע 41 להריונה ומועמדת לקיסרי (ילדה בניתוח קיסרי בלידה קודמת).

הלכתי לנוח וקמתי עם צירי לחץ ופתיחה מלאה
בקיצור ילדתי לידה רגילה בסופו של דבר. ממש נס

נשים רבות חוששות מטיפולים ברפואה משלימה בזמן ההריון אולם אין לכך סיבה מאחר והרפואה הטבעית מציעה פתרונות המתאימים במיוחד לנשים בתקופה בה הן אינן רוצות לצרוך כימיקלים מיותרים. יחד עם זאת, בשל העובדה שמדובר במצב גופני יחודי ורגיש, אני תמיד ממליצה לנשים בהריון לפנות למטפל שהינו מומחה בנושא.
אז אם את בהריון ולא קל לך, פיזית או רגשית, אם אינך מצליחה לתפקד כמו שהיית רוצה או שאת מרגישה מדוכדכת או עצבנית ולא נעים לך עם עצמך, אני מזמינה אותך לשנות את זה כבר עכשיו ולא לחכות שזה יעבור מעצמו. איכות החיים שלך חשובה, ואין סיבה שתתפשרי עליה כשאת יכולה להרגיש אחרת – התקשרי אליי ונקבע פגישת אבחון ראשונית ואני מבטיחה לך שאוכל להקל עלייך .

לפרטים נוספים דברו איתי ואשמח לעזור – מיכל – 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button