חיזוק המערכת החיסונית בקלות וביעילות

חיזוק המערכת החיסונית - אישה חולה

חיזוק המערכת החיסונית - אישה חולהכל היום אמרת לעצמך ש: "הפעם אני רק מצוננת…
מצוננת…אבל לא חולה.
פשוט תפסתי משהו ואני קצת מנוזלת ומותשת ומחר בבוקר כבר אתעורר כמו חדשה…
אבל אחרי הצהריים התחיל לכאוב לך הגרון, ואז עלה החום ואיתו הגיעו הכאבים המוכרים בשרירים. ניסית לנחם את עצמך ש"אולי זה משהו של 24 שעות" כי ממש אין מצב ששבוע אחרי שקמת מהמיטה שוב תצטרכי מחר בבוקר להודיע במשרד שאת חולה. אבל בבוקר פשוט לא יכולת לעמוד על הרגליים ושוב, בפעם השלישית בחודשיים האחרונים, נאלצת להתקשר למנהלת שלך ולהתנצל שתיעדרי.
אז מה קורה לך בזמן האחרון שאת פשוט כ-ל הזמן חולה? למה הגוף שלך לא מצליח להתחזק ונראה שכל וירוס שעובר במזרח התיכון חייב לפגוע  דווקא בך? ואיך שוברים את המעגל של מחלה-אנטיביוטיקה-חולשה—מחלה וכן הלאה כי זה ממש כבר לא לעניין וממש לא מתאים לך להפסיק לתפקד ולבלות חצי מהזמן במיטה?
חיזוק המערכת החיסונית הינו חשוב כדי להמנע ממחלות חוזרות שלא יוצאים מהן.

המצב הזה שבו אנחנו מרגישים שאנחנו "כל הזמן" חולים מעיד על חולשה, זמנית או קבועה, של מערכת החיסון שאמורה להגן עלינו ממחלות.
כאשר המערכת החיסונית שלנו נחלשת אנחנו חולים יותר מהרגיל, המחלות עצמן יותר קשות וממושכות וכשאנחנו מתאוששים – תוך זמן קצר אנחנו שוב נופלים למשכב ואז לא תמיד ברור לנו אם באמת הבראנו "עד הסוף" או שכבר הספקנו "לתפוס" לעצמנו משהו חדש. זה הזמן לחיזוק המערכת החיסונית.

מהם הגורמים המחלישים את המערכת החיסונית שלנו?

  • חיזוק המערכת החיסונית - גבר חולהתזונה – תזונה שאינה מאוזנת ובעיקר מחסור בויטמנים ומינרלים (הנמצאים לרוב בפירות ובירקות).
  • מתח ולחץ נפשי – כאשר אנו נכנסים למתח או לחץ הגוף נכנס לכוננות גבוהה במסגרתה הוא מקצה משאבים לתפקודים מסויימים, על חשבון תפקודים שאינם קריטיים בטווח המיידי.  אולם כאשר מצבי המתח והלחץ בחיינו הם תדירים מאוד או אפילו כרוניים, "נוהל החרום" בו הגוף עובד גורם לנזקים מצטברים למערכות השונות ובהם, בראש ובראשונה למערכת החיסון.
  • מחסור בשינה – גוף עייף הוא גוף חלש יותר וכאשר אנו צוברים מחסור כרוני בשעות שינה תיתכן פגיעה בתפקודה של מערכת החיסון כתוצאה ממצב של תשישות גופנית.
  • זיהום – חשיפה ממושכת לגורמים מזוהים – באויר, במים, באדמה ודרך המזון מביאה להצטברות של רעלים בגופנו ומטילה עומס על מערכת החיסון ומחלישה אותה.

חיזוק המערכת החיסונית – איך, כמה ולמה?

בדרך כלל כאשר אנו פונים אל רופא המשפחה הוא מחפש מענה מיידי לסיבה האקוטית בגינה הגענו אליו ובמקרה של זיהום או חשש לזיהום הטיפול יתמקד במתן תרופות אנטיביוטיות.
אלא שבמקרים רבים התרופות אמנם מטפלות ביעילות בסימפטומים שלנו אך בד בבד הן מחלישות את המערכת החיסונית של גופנו וכך בעצם קורה שבטווח הרחוק יתכן והן מרחיקות אותנו מהבריאות במקום לקרבנו אליה. קנדידה למשל, מופיעה בעקבות נטילה של אנטיביוטיקה, כך שנוצר בעצם מעגל של דלקת-תרופה אנטיביוטית- קנדידה- דלקת- אנטיביוטיקה… וחוזר חלילה…

לעומת זאת, גישת הרפואה הטבעית בה אני מאמינה ועימה אני עובדת, שמה דגש על מציאת הסיבות להיווצרות מצב החולי וריפוי של הבעיה אחת ולתמיד ומן השורש. כך שהטיפול ההוליסטי אינו פותר רק את הבעיה הנוכחית אלא אף מונע את הישנותה בטווח הבינוני והארוך ומסייע בתהליך חיזוק המערכת החיסונית.
כמטפלת גופנפש אני עובדת עם מגוון רחב של שיטות טיפול הנותנות מענה הן לצד הפיזי של המחלה והן לצד הנפשי שבמקרים רבים הוא שגרם לה. מנסיוני הראיה של שני הצדדים – הגוף והנפש מאפשרת הבנה מעמיקה יותר של מקור החולי ובהמשך להבנה זו מתאפשר ריפוי מדוייק ועמוק יותר המתבטא בהמשך בהקלה במקומות נוספים בחיים.

סיפור מקרה: מיטל כבר לא מבזבזת זמן על כאבים

מיטל הגיעה אלי לקליניקה במצב בריאותי שהיא קראה לו "רעוע" וסיפרה שכמעט כל חודש היא נאלצת להעדר מספר ימים מהלימודים בשל מחלה זו או אחרת בה חלתה באותה עת. בנוסף, מיטל סיפרה שהיא סובלת כבר מספר שנים מקנדידה, היא ניסתה טיפולים שונים אך התרופות האנטיביוטיות שקיבלה רק החריפו את המצב.

במפגש הראשון עם מיטל ערכתי לה אבחון מקיף עפ"י הרפואה הסינית והתאמתי לה תוכנית טיפולים אישית המשלב דיקור, שיאצו, נטורופתיה, צמחי מרפא והמלצות לשינוי תזונתי. כמו כן, בשיחות שערכנו עלה נושא של מתחים הקשורים ליחסים במקום העבודה של מיטל ולכן הוספתנו לתוכנית הטיפול גם פרחי באך שתרמו להרגעה הכללית ושיפרו את הרגשתה. חיזוק המערכת החיסונית היה המטרה המרכזית שלי.
3 שבועות לאחר שהתחלנו בטיפול מיטל סיפרה לי בהתרגשות שהיא נמצאת היום במקום אחר לגמרי ו"אני מרגישה שקיבלתי שעה נוספת ביממה".
חודשיים לאחר מכן בשיחה עם מיטל היא סיפרה שהסינוסיטיס, הברונכיטיס ושאר הדלקות שתקפו אותו חדשות לבקרים נעלמו לחלוטין והיא כבר לא מבזבזת יותר זמן על כאבים ופנויה כל כולה לחיוכים והישגים.
במכתב שכתבה לי מיטל בהמשך היא הודתה לי על השינוי שהתחולל בחייה ועל כך שבזכות השינוי הצליחה לסיים את לימודי המשפטים, לצלוח את תקופת ההתמחות וזאת בד בבד עם גידול ילדיה הקטנים.

אז איך מתקדמים מכאן?

חיזוק המערכת החיסונית - טיפול

במשך השנים הגיעו אלי לקליניקה מטופלים רבים שסבלו מחולשה במערכת החיסונית ולכל אחד מהם התאמתי תוכנית טיפולים אישית שסייעה רבות לתהליך חיזוק המערכת החיסונית ומנעה את הישנות המחלות. כאשר אנשים נמצאים בתקופה של רצף מחלות חוזרות, איכות חייהם נפגעת באופן משמעותי גם אם המחלות עצמן אינן אקוטיות או מסוכנות.

הגישה שלי היא שחבל לסבול לאורך חודשים או שנים כשאפשר לקטוע את המעגל ולהרגיש טוב יותר. אז אם אתם מרגישים שבריאותכם הכללית אינה כפי שהיתה, אם לוקח לכם זמן רב לצאת ממחלות ויראליות פשוטות לכאורה או אם אתם "נופלים" שוב ושוב בגלל כל וירוס שחולף באזורכם ואתם כבר לא זוכרים מתי הייתם חודש רצוף בעבודה מבלי לקחת יום מחלה –  דברו איתי וניפגש ובתוך זמן קצר מאוד אוכל לעזור לכם להרגיש אחרת ולהחזיר לעצמכם את הבריאות, החיוניות והכוחות.

אז  אני שואלת אותך "למה לסבול… כשאפשר בעצם להחלים…?" קחו את הבריאות שלכם בידיים – זה חשוב וישנה לכם את כל ההרגשה.
לפרטים ולתיאום פגישת היכרות התקשרו אלי עכשיו ל- 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button