למה? למה אני לא מצליחה להרות? – על אי פוריות על רקע "לא מוסבר"

התחלתם אופטימיים, הסטטיסטיקה עמדה לצידכם והרופא אמר שזה יכול לקחת אפילו שנה וכרגע אין שום סיבה להלחץ.
שנה וחצי מאוחר יותר, כבר עשיתם פרופיל הורמונלי, מעקב זקיקים, צילום רחם וגם בדיקת זרע – וכשכל התשובות חזרו תקינות, לא ידעתם אם לשמוח או להצטער שלא מצאו כלום.
אז התחלתם בטיפולים, כי לפעמים צריך לעזור לטבע לעבוד יותר מהר, אבל גם מאז, עברו כבר שנתיים, וחדר הילדים עדיין עומד ריק.
הרופאים קוראים לכם "לא מוסברים"  – זוגות שלא מצליחים להכנס להריון או לשמור עליו למרות שכל תוצאות הבדיקות שעשו היו טובות ולא נמצאה אצל אף אחד מהם אף בעיה רפואית.
הטיפול בזוגות אלו דומה במקרים רבים לטיפולי פוריות "רגילים" – מתחילים בלקיחת הורמונים ואם זה לא עוזר עוברים להזרעות והפריות.

אז מה בכל זאת ההסבר למקרים הלא מוסברים?

אני מאמינה שתמיד יש הסבר אבל לא תמיד יש לרפואה את הכלים להגיע אליו. כמטפלת הוליסטית אני רואה את האדם כמכלול של גוף ונפש וכשהריון לא מושג או לא מחזיק מעמד, תמיד ישנה סיבה ולרוב גם אפשר לפתור אותה.

שירה הגיעה אלי כי חברה אמרה לה שהיא "חייבת" כשהרופאים לא מצאו שום סיבה לכך שאינה יכולה להכנס להריון אך עדיין, במציאות, "חודש אחרי חודש ולא קרה כלום".

התחלנו באבחון מקיף ובהמשך לו התאמתי לה טיפול שכלל שילוב של שיטות שונות ממזרח ומערב:

דיקור, הומוטוקסיקולוגיה, תזונה מדוייקת וכל זאת לצד טיפולים אנרגטיים- ביואורגונומי, אייפק, תטא הילינג, פרחי באך ועוד.

****

3 שבועות מאוחר יותר, שירה כבר היתה בהריון אבל יותר חשוב מזה (לדבריה) "הרגשתי רגועה, משוחררת ונקיה מחסמים שמנעו ממכני כל כך הרבה דברים קודם לכן."

בהמלך ההריון המשיכה שירה להגיע לצורך חיזוק והתבססות ההריון, צמצום תחושות אי נוחות בזמן ההריון וכפי שהיא הגדירה זאת:

"לצורך האיזון שלי".

ליוותי את שירה עד ללידה.

****

 הנה כמה דברים ששירה כתבה לי לאחר הלידה:

אני לא יכולה לראות איך המשפחה הזו שיש לנו עכשיו הייתה מתקיימת בלעדייך. חשוב לי לעצור רגע ולהגיד תודה – תודה על אדם הקטן, תודה עליי, על בעלי שזכה באשה מחודשת ואני בהתאם זכיתי ליהנות מהבן זוג שתמיד היה שם, תודה על החיבוק המכיל, החיוך והידע הזה שאת כל כך בקלות חולקת ונותנת.

טיפול אלטרנטיבי לצד טיפול קונבנציונלי

חלק מהמטופלות המגיעות אלי ממשיכות במקביל בטיפולי פוריות קונבנציונליים (מערביים). הרפואה המודרנית בהחלט מסייעת ותורמת באבחון חסימות במערכת הגניקולוגית ובמדידות מדוייקות של רמות ההורמונים בגוף. אולם כמי שרואה את גוף האשה כמערכת שחייבת לעבוד בתזמון מדוייק על מנת שיתרחש הריון, אני מחפשת אחר המקומות שאינם מאוזנים ומחזירה לגוף את היכולת להשיב את עצמו לאיזון שיאפשר הריון בריא. אני משלבת בעבודתי כלים טיפוליים רבים שאותם רכשתי במהלך השנים הארוכות שבהן התמקצעתי בתחום שלי: דיקור, תזונה, צמחים, NLP, דמיון מודרך, פרחי באך, תרופות אנתרופוסופיות והומוטוקסיקולוגיות, תטא הילינג, ביואורגונומי ועוד…

****

גלית, בת 37 הגיעה אלי לאחר שעברה 6 הפלות ומזה שנה לא הצליחה להכנס להריון נוסף. גלית סיפרה לי על המחיר האישי והזוגי שגובים הטיפולים ממנה ומבעלה, על המתחים, התסכולים והלחץ, ועל תופעות הלוואי שהיא סובלת מהן בגלל ההתערבות ההורמונלית.

בפגישה הראשונה ערכתי לה אבחון שכלל תשאול ובדיקה עפ"י הרפואה הסינית וכן התייחסתי לבדיקות המעבדה שכבר הביאה עימה. בהמשך לאבחון רקחתי עבורה פורמולה הומוטוקסיקולוגית לנטרול רעלנים ולחיזוק ואיזון המערכת הגיניקולוגית ומערכות נוספות בגופה. בנוסף, התאמתי לה פרחי באך בכדי לעזור לה להתמודד עם רגשות הכאב, התסכול והפחדים ולחזק את אמונה שביכולתה להרות וללדת תינוק בריא.

במקביל לכך טיפלתי בגלית בדיקור והוספתי גם אבחון בשיטת אייפק לניקוי פיזי ורגשי. מהאבחון עלה כי המטופלת אינה בטוחה שהיא אכן ראויה להיות אם. האמונה המגבילה הזו היא שמנעה מגופה לשמור על ההריונות עד סופם ולכן עשינו עבודה רגשית שעזרה לה לשחרר את האמונה הזו לדרכה.

לאחר שני טיפולים  נדהמה גלית לגלות שהיא בהריון, ואני המשכתי ללוות אותה עד להולדת בנה בשבוע ה-41.

במהלך השנים טיפלתי במאות נשים וזוגות שהתקשו להרות או להחזיק בהריון מסיבות כאלו ואחרות. רבים מגיעים אלי לאחר שנים של טיפולים קונבנציונליים שלא צלחו והותירו אותם מותשים ומיואשים מהדרך הארוכה והקשה שלא הצליחה להביא אותם למקום שרצו.
אני מאמינה שלרפואה הטבעית ישנם כלים נוספים החסרים ברפואה המערבית ובפרט באותם מקרים לא מוסברים, בהם הטיפול הקונבנציונלי מנסה לעקוף את הבעיה במקום לפתור אותה מהשורש.
אם גם אתם אינכם מצליחים להכנס להריון או שעברתם מספר הפלות חוזרות, חשוב לי שתדעו שיש עוד כלים שיכולים לעזור לכם להשגים את חלומכם ולהרחיב את המשפחה.

אני מזמינה אתכם להתקשר אלי, עזרתי למאות זוגות שהיו במצבכם וזכו ללדת תינוקות בריאים, ואני מאמינה שאוכל לעזור גם לכם.

לייעוץ ולפרטים נוספים דברו איתי ואשמח לעזור מיכל – 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button