טיפול בגרד ואלרגיות עוריות באמצעות רפואה סינית אינטגרטיבית

מראה חיצוני לא נעים לעין? תחושה פיזית לא נוחה?
כל אלה ועוד הם מנת חלקם של הסובלים מבעיות עור למיניהן. בעיות עור  הינן בעיות שכיחות ביותר במרפאה שלי.  כשמטופל מגיע אליי  כשהוא סובל מסימפטומים  עוריים למיניהם , מתלוות אליו גם תחושות של בושה וחוסר ביטחון בעיקר במצבים חברתיים שלא לדבר על אינטימיים. הבריאות הפיזית הלא טובה של העור נראית לעין, אך בפנים יש גם אדם שלצד תחושות האי נוחות הפיזית: תחושות כמו גרד, כאב, צריבה…. סובל  גם ברמה הרגשית כתוצאה מהסימפטומים .

אני שמחה לבשר לכם שכיום אין סיבה לסבול !

אנשים רבים סובלים מפריחות לא נעימות, גרד עורי מטריד (לפעמים מדובר בגרד עורי בעיקר באזורי הגפיים, לפעמים בשטחים נרחבים יותר בגוף). זה קורה לתינוקות, לילדים, למבוגרים ,לנשים ולגברים, ללא כל הבחנה.

על פי הרפואה המערבית תופעות אלה נובעות כתוצאה מחוסר איזון של המערכת החיסונית. ברוב המקרים , ברקע קיימת אלרגיה כלשהיא: למזון מסוים, לצבעי מאכל, לאבקות כביסה, לבעלי חיים, לפריחת עצים, לאבקת פרחים ואפילו לאבק ביתי. הגורם העיקרי לאלרגיה איננו החומר עצמו אלא תורשה, חסרים תזונתיים, ליקויים בתהליכי העיכול, ריבוי רעלים בגוף, ליחה מרובה או אפילו מתח נפשי. כל אלה גורמים למערכת החיסונית להיפגע ולזהות חומרים מסוימים, חומרים שבאופן בסיסי אינם מזיקים, כמזיקים. כתוצאה ממבנה פיזיולוגי מסוים הגוף מזהה תופעות אלה כאיום ומתייחס אליהן ככזה. הביטויים החיצוניים של מצב זה מופיעים כפריחה, גרד, שלפוחיות ודלקות עור.

האלרגיות העוריות הנפוצות ביותר מכונות אקזמה או אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור) פוגעות בכ-15% מהאוכלוסייה. הסימפטומים האופיניים הינם:

עור אדום,  גרד, לפעמים  ממש עד זוב דם, העור יצרוב ויתייבש ולעיתים הגירוד הוא כ"כ חזק עד שבמצבים כרוניים יופיע שינוי של ממש במרקם ובצבע העור.

מקרה מן המרפאה:

נועם, צעיר בן 17, הגיע אליי כשהוא סובל מאטופיק דרמטיטיס מאז היה תינוק קטנטן (אמו גם סובלת מאותה בעיה). ההתפרצויות החוזרות ונשנות מתאפיינות אצלו בגרד קשה, יובש של העור, שינוי קבוע בצבע העור בחלקים מסוימים של הגוף, אי נוחות גופנית ו… המון בושה. כנער מתבגר, בתקופת חיים בה רובנו מגלים את בני המין השני ולמראה הגופני ניתנת חשיבות לא קטנה, הבעיה ממנה הוא סבל,פגמה באופן משמעותי ברמת האושר שלו. נועם שעד לתקופת הבגרות שלו היה ילד חברותי רגיל חש בושה עמוקה ממצבו וקושי ממשי ליצור קשרים עם בנות שכבתו בבית הספר ובתנועה.

בעבר נטל נועם סטרואידים אבל הבין שהם "מכבים שריפות" ולא רק שלא מביאים אותו לריפוי אמיתי, אלא שהגוף לומד להתרגל אליהם ובשלב מסוים התופעות עלולות להתפרץ בעוצמה הגדולה פי כמה.

צר היה לי לשמוע על החוויות הקשות של נועם כנער מתבגר. נער הסובל מבעיות מעין אלה שלמעשה ניתנות לפתרון. כמטפלת מנוסה חשוב היה לי "ללמוד" אותו לעומק ולהבין את שורשי הבעיה. היה לי ברור,  שמדובר בסימפטומים שקשורים לגופנפש .

אני שמחה לספר שבמהלך טיפול משלב הגענו למקורות הבעיה ולסיבות הנעוצות בגוף ובנפש של נועם גם יחד. התבוננות פנימה אפשרה לי לראות את הסיבות לאותן אלרגיות עור. בדקתי בנוסף אם ישנם מזונות מסוימים שמחמירים את המצב אצל נועם והאם קיימים בסביבתו חומרים מסוימים מיוחדים אשר גורמים לגרד העור להתגבר.

לאחר בחינה מעמיקה התאמתי לו פורמולה הומוטוקסיקולוגית לניקוי הגוף מרעלים ואיתרתי סיבות רגשיות ונפשיות המייצרות מצב עתיר חסמים שהובילו להתעצמות הבעיה העורית.

כבר לאחר שבוע, דיווח נועם על שיפור משמעותי במצבו. הגרד בעור נרגע (בשלבים), צבע העור הפך אחיד יותר והסבל אותו חווה נועם התמעט באופן משמעותי. המשכתי לטפל בנועם בכלים משולבים של דיקור, אייפק, תטא הילינג, הומו טוקסיקולוגיה ולאחר חודש אחד עורו נראה "נקי" כמעט לגמרי.

לאור הצלחת הטיפול המשולב המשכנו להיפגש אחת לשבועיים ולאחר פרק זמן נוסף ירדנו לפגישה אחת לחודש, כשנועם צורך לאורך כל הדרך (כשלושה חודשים) את הפורמולה שרקחתי עבורו. נפגשנו אחת לחודש לאורך שנה. בסופה של השנה הזו, נועם יכול היה לספר על החלמה מלאה.

*************

אני מניחה שאתם מבינים לבד שעולמו החברתי של נועם השתנה מקצה לקצה. כבר בראשיתו של הטיפול בטחונו העצמי התחיל לחזור אליו, בטחון שהלך והתחזק לאורך שנת הכרותינו. נועם חזר להיות פעיל חברתית, פיתח מערכת יחסים עם בחורה, מערכת יחסים שהבשילה לקשר זוגי. הוא הפך להיות לנער אחר, נער השונה לחלוטין מהנער שנכנס אלי למרפאה בסה"כ שנה אחת קודם.

אם אתם או מישהו יקר לכם סובל מגרד עורי: אטופיק דרמטיטיס, אקזמה, אורטיקריה,  אל תאבדו תקווה, צרו עימי קשר!
20 שנות ניסיון ועשרות סיפורי מקרה כמו של נועם לא הולכים ברגל. אשמח לסייע לכם וליקרים לכם לשוב לקו הבריאות ולהשיב את איכות החיים.
השאירו את פרטיכם למטה עוד היום ואשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button