מהי רפואה סינית אינטגרטיבית ובמה היא שונה מרפואה סינית מסורתית ומהם יתרונותיה לעומת הרפואה הסינית?

מהי אינטגרציה כשאנו מתייחסים לרפואה? אינטגרציה= שילוב, כלומר שילוב בין שיטות שונות על מנת לשפר את בריאותו, ואת איכות חייו של המטופל. במקום ללכת למספר מטפלים: אחד שמטפל בצמחים, שני בדיקור ושלישי בדמיון מודרך – ניתן לקבל טיפול יעיל מאוד והוליסטי מאוד בכתובת אחת.  במה שונה רפואה סינית אינטגרטיבית מרפואה סינית מסורתית? ברפואה הסינית נכללות השיטות:

ברפואה סינית אינטגרטיבית אני משלבת לצד הרפואה הסינית המסורתית גם שיטות מערביות ומודרניות  נוספות שביחד מהוות מעטפת טיפולית יעילה ביותר למען שיפור רווחתו ובריאותו של המטופל או המטופלת:

— לא תמיד ניתן לפתור את כל הבעיות באמצעות טיפול בשיטות הסיניות המסורתיות. מנסיוני, שילוב טיפולים מביא לתוצאות טיפוליות מהירות יותר ואיכותיות יותר. למשל, מטופל שסובל מבעיות עיכול- מעי רגיש – חשוב מחד להתייחס לתזונתו ולאורח חייו אבל לא ניתן להתעלם גם מן הלחצים ומוקדי הקונפליקט בחייו. מנסיוני,  הרפואה האינטגרטיבית היא גישה שמתאימה יותר לעידן שלנו. המטופלים של היום הינם בעלי מודעות רבה יותר, הבנה רבה יותר ורצון להיות שותפים לתהליך ההחלמה שלהם כאשר נעשה טיפול בדיקור בלבד יש צורך בטיפולים הרבה יותר תכופים וסדרה הרבה יותר ממושכת. לעומת זאת כאשר יש עבודה עם הגוף נפש של המטופל נדרשים פחות טיפולים כיוון שישנה מעורבות רגשית פעילה של המטופל בטיפול. האם ניתן להתייחס לכל בעיה רפואית פיזיולוגית באמצעות גישה אינטגרטיבית? אפשר ורצוי !!! מנסיוני הקליני –כדי להשיג תוצאות יעילות לא ניתן לעשות זאת אחרת. בגישה זו שום כאב גב הוא לא רק כאב גב.. מיגרנה היא לא רק כאב ראש … בעיות פוריות הן לא רק בעיות של אינסטלציה או של חוסר איזון הורמונלי… אני מאבחנת מהו הקונפליקט, הקושי הרגשי או הטראומה שעומדים בבסיס הכאב או הבעיה הבריאותית. עד היום לאחר טיפול במאות אנשים אני יכולה להעיד שבכל בעיה בריאותית שמטופל סובל ממנה- רגשית או פיזית תמיד ישנן סיבות רגשיות או טראומות. בטיפולים חשוב לי מאוד לאבחן באופן מדויק מהן הסיבות הללו מכיוון שאבחון הסיבה מסייע לדייק באבחון  ולהשיג תוצאות מצויינות בטיפול. ישנה אמירה שטבע פרופסור האמר – רופא גרמני שעסק רבות בפיתוח תחום הגוף נפש שאמר: כל בעיה: NAME IT CLAIM IT AND THEN DUMP IT

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button