תמיד אישה ! רפואה משלימה לנשים לאורך ציר החיים

אומרים שלאשה תמיד יש את הזכות לשנות את דעתה ואני אומרת שהזכות הגדולה שלנו הנשים היא להיות תמיד בשינוי ובהתפתחות. שהרי כל אשה עוברת שינויים פיזיולוגיים ואחרים החל מהמחזור החודשי הראשון, דרך הריון ולידה וכלה בגיל המעבר. אלא שהחיים המודרניים התובעניים פוגעים לעיתים בתהליכים אלה ובמחזוריות הטבעית התקינה של האישה ועלולים לגרום לתופעות שונות של חוסר איזון שיתבטאו בתופעות רגשיות וגופניות לא נעימות.

כמובן, אנחנו יודעות שחשוב להשתדל ולשמור על אורח חיים נכון ובריא ככל האפשר, שינה מספקת, תזונה נכונה ומסודרת, פעילות גופנית ועוד אלא שבאותה נשימה אנחנו יודעות גם עד כמה הדבר קשה באורח החיים התובעני והמודרני שאנו מתמודדות עימו.ולכן, כדי לטפל ולשמור על האיזון או להשיבו במקרים בהם ישנה אי נוחות, סבל או פגיעה בבריאות – חשוב להתאים את הטיפול לכל אשה ולשלב הייחודי בו היא נמצאת.

אני מטפלת בילדות, נערות ונשים בכל הגילאים מהינקות, הילדות, הנערות, תקופת הפריון, האמהות, גיל המעבר ואחריו. אני מטפלת בגישה טיפולית אינטגרטיבית – משלבת שיטות שונות ויעילות בעלות השפעה גופנית – נפשית ורוחנית לצורך השגת תוצאות טיפוליות איכותיות:
דיקור, צמחים, תזונה, הומוטוקסיקולוגיה, אנתרופוסופיה, תטא הילינג, פרחי באך, דמיון מודרך, NLP, אייפק ועוד…

המחזור החודשי

הגיל הממוצע לקבלת הווסת הינו 12-14. מלבד בתקופה הראשונה, מחזור הווסת אמור להיות סדיר ולהופיע באופן קבוע בכל 28- 35 יום. מחזוריות שאינה תקינה, בין שאינה סדירה ויכולה להעיד על שחלות פוליציסטיות או בעיות פריון אחרות, ובין שהיא מלווה בסימפטומים של תסמונת קדם ווסתית (PMS) או כאבי וסת , פוגעת באיכות החיים של האשה ומפריעה לתפקודה. מאפייני המחזור החודשי והווסת של האישה משמשים ברפואה משלימה ככלי איבחוני המבטא את מצבה הכללי של האישה.

מטופלת שסובלת מבעיות כלשהן בהקשר למחזור הווסת עוברת אבחון מדוקדק: אבחנת גוף, לשון, דופק ותשאול ועל פי האבחנה מותאם לה טיפול מדוייק למצבה. הטיפול מתבסס על ארגז הכלים המגוון והיעיל שלי: דיקור, צמחים, הומוטוקסיקולוגיה, אייפק, NLP ועוד.. כאשר הדגש העיקרי הוא על האבחון המדוקדק והתאמת הטיפול המדויק למטופלת גוף ונפש.

אשה הרההריון

הריון הינו תקופה מיוחדת ומרגשת לכל אשה ובתקופה זו היא עוברת שינויים פיזיולוגיים ורגשיים רבים. ההריון יכול לעבור בקלות ובנינוחות או להיות חוויה קשה ומגבילה – נשים שונות עוברות את ההריון בצורות שונות וגם אצל אותה אשה אין הריון אחד דומה למשנהו.

הטיפול המשולב יכול לסייע להקלת תופעות רבות וביניהן: בחילות והקאות, התקררות בזמן ההריון, כאב גב תחתון, עובר קטן שאינו מתאים לשבוע ההריון, כאבי מפסעה (סימפיזיוליזיס פוביס),בצקות, יתר לחץ דם וסכנת רעלת הריונית, סכרת הריון, דלקת בדרכי שתן, סיוע בהיפוך עובר שלא התהפך עד שבוע 34-33, הכנת צוואר הרחם לקראת הלידה ועידוד התכווצויות לזירוז הלידה, חששות וחרדות לקראת הלידה.

כמעט כל מטופלות הפריון במרפאתי ממשיכות טיפול לאורך תקופת ההריון לצורך תמיכה קבועה וטיפול בבעיות אקוטיות שמתעוררות. בזמן ההריון כמובן שאני משתמשת אך ורק בנקודות דיקור וטכניקות המתאימות לטיפול בנשים הרות, משלבת שיאצו, טיפולי אייפק (אבחנה וטיפול גופנפש), דמיון מודרך, פרחי באך ועוד. בנוסף, לכל מטופלת אני מתאימה את הטיפול המדויק והמתאים ביותר עבורה אישית.

pretty nurse with a headacheנשים לאחר לידה (טיפול פוסט נטאלי)

ששת השבועות הראשונים אחרי הלידה מכונים התקופה הפוסט נטאלית  (או בחברות מסורתיות יותר- "תקופת משכב הלידה") ובתקופה זו חוות נשים מספר תופעות עיקריות: הפרשה וגינאלית דמית, כאבי בטן התכווצותיים, כאבים מאיזור החתך, כאב באיזור הצלקת במקרה של ניתוח קיסרי, קושי בפעילות מעיים ו/או השתנה, אי נוחות באיזור השדיים, כאבים וסדקים בפטמות וכן בעיות רגשיות. כמו כן במקרים רבים מגיעות אלי לקליניקה נשים שסבלו מסימפטומים שונים כבר במהלך ההרין ולאחר הלידה ישנה החמרה.

לאחר אבחון מעמיק אני מתאימה לכל אשה את הטיפול המתאים לה. במידת הצורך אמליץ לאשה על טיפול קונבנציונאלי במקביל, כמו במצב של דלקת בשד שלא אובחנה בזמן וישנו כבר צורך בטיפול אנטיביוטי או כירורגי.

גם בבעיות רגשיות יש לי נסיון טיפולי וידע רב: למשל בטיפול בדיכאון מינורי לאחר הלידה. (במקרים של דיכאון קשה אמליץ לאשה במקביל להעזר בטיפול פסיכיאטרי) חרדות שמתעוררות לאחר הלידה, מצוקות שונות, מתח ועוד. על פי הרפואה הסינית ובהתאמה לנסיוני הקליני, גם אם אשה אינה סובלת מבעיה מיוחדת מומלץ כי תגיע לטיפול לצורך איזון הגופנפש מחדש לאחר הלידה. הטיפול במקרה זה יתבסס על אבחון החולשות, החוסרים וחוסר האיזון ובהתאמה לכך אני מרכיבה לה פורמולת צמחים והנחיות מדויקות לתזונה, לתוספי תזונה אם צריך ומשלבת דיקור לצורך חיזוק ואיזון.

גיל המעבר

גיל המעבר, או מנופאוזה הינו תהליך פיזיולוגי טבעי שבמהלכו נפסק המחזור החודשי של האישה ופוריותה יורדת. טווח הגילאים הממוצע שבו חווה האישה את תופעות גיל המעבר הינו בין 45- 52.

סימפטומים אופייניים לגיל המעבר: גלי חום, הזעות לילה ספונטניות, אינסומניה (הפרעות שינה), פלפיטציות (דפיקות לב), עייפות מוגברת, ירידה בזיכרון, יובש בנרתיק, אטרופיה ואגינלית, כאבי ראש ומפרקים, עליה במשקל, ירידה במסת העצם, עליה בשכיחות מחלות לב, יובש כללי בגוף, חוסר שיווי משקל, דלקות חוזרות בשלפוחית השתן, עצבנות ודיכאון.

ברפואה המערבית נוטים רבים להתייחס לתופעות גיל המעבר כאל מחלה הדורשת התערבות תרופתית והטיפול המקובל הינו טיפול בתחליפי הורמונים (HRT – Hormone Replacement Therapy ( מחקרים רבים מצאו כי מתן תחליפי הורמונים כרוך בסיכונים בריאותיים ולכן הטיפול מומלץ רק לכ-10% מהנשים הסובלות מהסימפטומים הקשים ביותר וגם אז רק באופן זמני ותחת מעקב מאוד קפדני. חשוב להדגיש ולציין שאצל נשים רבות חלה אזהרה מפורשת מפני נטילת הורמונים- נשים שהינן בקבוצת סיכון לסרטנים הורמונליים.

ברשותי ידע רב ונסיון קליני רב המאפשר לי מתן פתרונות בטוחים שיכולים להקל באופן משמעותי על נשים שחוות את הסימפטומים של גיל המעבר. הטיפול היעיל ביותר הוא בד"כ טיפול משולב של דיקור, צמחי מרפא סיניים, שינוי תזונתי ופעילות גופנית וכמובן התייחסות לפן הרגשי בחייה של האשה שמאוד משפיע על חומרת הסימפטומים.

אשמח ללוות אותך בתקופות השונות ולתמוך בך בשינויים החלים אצלך גופנית- רגשית- נפשית ולסייע לך להתמודד טוב יותר. השאירי את פרטייך למטה עוד היום ואשמח לחזור אלייך בהקדם!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button