המחזור לא סדיר? מתקשה להרות? יתכן שאת סובלת משחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות - בחורה אוחזת בבטנה

אם את חווה קושי בכניסה להריון והמחזור החודשי שלך ארוך מאוד או לא סדיר סבירות גבוהה שגם את סובלת מתסמונת השחלות הפוליציסטיות.

ואולי כבר אובחנת כבעלת שחלות פוליציסטיות והומלץ לך להתחיל לקבל טיפול הורמונלי להסדרת הביוץ או שאת כבר מטופלת באיקקלומין ואולי אפילו "עלית כיתה" לטיפולי פוריות מתקדמים יותר?
חשוב שתדעי שאפשר לטפל בשחלות פוליציסטיות ולהשיג את ההריון הנכסף גם בעזרת טיפולי רפואה משלימה.

סיפורה של מטופלת – טליה

טליה בת 30 סטודנטית במקצוע בריאותי -טיפולי , פנתה אלי מכיוון שהיתה מעוניינת להרות.

עקב מחזור לא סדיר וחשש להכנס להריון טליה נטלה גלולות במשך 8 שנים.

טליה ניסתה במשך 3 חודשים לעקוב אחר המחזור שלה ולאתר את מועד הביוץ, אבל מכיוון

שהמחזורים לא היו סדירים לא ניתן היה לאתר את הביוץ והרופא טען שהיא

כלל אינה מבייצת !

בחנתי את מצבה של טל בכלי האבחון שלי: דופק, לשון, אבחנת גוף, תשאול

וכמובן שהתייחסתי גם לבדיקות המעבדה שהביאה עימה.

התאמתי לטל תרופות הומוטוקסיקולוגיות, תזונה מתאימה וטיפלתי באמצעות דיקור וכלים נוספים מתחום הגופנפש.

במקביל, נבדקה טליה אצל רופא הנשים שלה על מנת לאתר את מועד הביוץ.

טליה קיבלה 2 וסתות בהפרשים של 29 ו- 32 יום.

בחודש ה – 3 מתחילת הטיפול טליה הרתה (:

כעבור 9 ירחי לידה שבהן ליוויתי את טליה, נולד במזל – טוב איתי – בנם הבכור של טליה ובן זוגה.

שנתיים לאחר הולדתו של איתי שוב פנתה אלי טליה, כדי לסייע לה להרות שוב.

אמנם המחזור היה סדיר יחסית אבל לאור נסיונה הקודם בהשגת ההריון עם איתי

טליה בחרה שוב ללוות את התהליך באמצעות כלים טבעיים שהיא כבר הכירה מן הפעם הקודמת:

דיקור, צמחים, תזונה ושילוב של שיטות הוליסטיות גופנפש – שהקלו עליה את התהליך בפעם הקודמת.

כעבור 4 חודשים מתחילת הטיפול טליה הרתה ולאחר 9 חודשים נוספים שבהן ליוויתי אותה בטיפול –

נולדה במזל – טוב יעלה, בת לטליה ובן זוגה ואחות צעירה לאיתי אחיה הבכור.

*****

מהן שחלות פוליציסטיות?

שחלות פוליצסטיות (P.C.O = POLYCYSTIC  OVARY SYNDROME) הינה אחת מן הבעיות ההורמונאליות השכיחות ביותר בקרב נשים בגיל הפריון. מקור התופעה בחוסר איזון הורמונלי הגורם לשחלות לייצר מדי חודש מספר רב של ציסטות וזקיקים אולם אין התפתחות של זקיק דומיננטי ממנו תפרוץ הביצית הבשלה ויתקיים ביוץ. התופעה יכולה להתבטא במספר צורות שונות: מצב בו אין ווסת בכלל, וסת המופיעה 3-4 פעמים בשנה, וסת המופיעה באופן סדיר אחת לחמישה שבועות ועוד. לא כל אשה בעלת שחלות פוליציסטיות תסבול בהכרח מבעיות פריון אולם בקרב הנשים הסובלות מהפרעות בביוץ – כ-75% מהן הינן בעלות שחלות פוליציסטיות.

סימנים אופיינים אפשריים נוספים לתסמונת הינם שיעור יתר בפנים ובחזה, התקרחות מצחית, השמנה באזור האגן, אקנה ועור שומני, רמות גבוהות של אינסולין בדם עקב עמידות לאינסולין ויחס של הורמון ה- LH להורמון ה-FSH הגדול מ- 3. בנוסף, כאשר התסמונת קיימת ישנו סיכון יתר ל: סרטן הרחם, לחץ דם גבוה, כאבי אגן, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים וטרשת עורקים.

חשוב להדגיש כי לא אצל כל הנשים שהינן בעלות שחלות פוליציסטיות מופיעה ה"תמונה המלאה" כפי שתוארה כאן. אצל חלק מן הנשים ההפרעה מתבטאת רק בביוצים שאינם סדירים ללא הביטויים האחרים: השמנה, אקנה ועוד…

כיצד מאבחנים ומטפלים בשחלות פוליציסטיות?

ברפואה המערבית האבחנה נעשית על סמך בדיקת אולטראסאונד וגינאלי ובדיקת הורמונים בדם והטיפול לנשים שמעוניינות להרות הינו מתן פרוגסטרון וגלוקופאז' בכדי להעלות את רגישות הגוף לאינסולין ולהוריד את רמות הטסטוסטרון וכמו כן לנשים שמנות מומלץ להוריד במשקל. התרופה  הנפוצה ביותר הינה:  איקקלומין- לעידוד ביוץ. לאיקקלומין תופעות לוואי רבות ובין הידועות שבהן:

  • אצל חלק מן הנשים פגיעה ברירית הרחם שלעיתים לוקח מספר חודשים עד לשיקומה מחדש.
  • נטיה לציסטות
  • סכנה להריון מרובה עוברים (=הריון בסיכון גבוה)
  • העלאת היכוי להפלות

הרפואה הסינית לעומת זאת מתייחסת לשחלות פוליציסטיות כחולשה מולדת או נרכשת של הכליות המשפיעה על הכבד ולכן גורמת להצטברות של קור ולחות ברחם ולתקיעות בזרימת הדם. ממחקרים שנערכו, נמצא כי לדיקור קיימת השפעה  מיטיבה על מצבים של pco בזכות יכולתו של הדיקור לאזן את המערכת העצבית וההורמונאלית.

כיצד אני מטפלת  בנשים שיש להן שחלות פוליציסטיות?

כמטפלת  ברפואה סינית  אני מאבחנת את מצבה של האשה שלפני על פי דופק, לשון, ואבחנת גוף, מעקב אחר חום השחר ותשאול מקיף לגבי אופי מחזור הווסת שלה ואורח חייה. בהתאם לאבחון אני מתווה  תוכנית שמשלבת בין דיקור, צמחי מרפא ותזונה  וכל זאת  תוך התייחסות אישית  למצבה ולסימפטומים מהם היא סובלת.

אני מאמינה שבכדי להשיג איזון הורמונלי ותפקוד גינקולוגי מיטבי יש להסתכל על המטופלת בראיה הוליסטית של גוף ונפש ולכן לצד הטיפול בדיקור, צמחי מרפא והומוטוקסיקולוגיה – לפן הפיזי, אני משלבת גם פרחי באך, דמיון מודרך, אייפק, NLP וגשטלט – לפן הרגשי. טיפולי גופנפש משולבים מוכיחים את עצמם הן כתמיכה לטיפול ההורמונלי הניתן על ידי רופאי הפוריות והן כאלטרנטיבה לנשים המעדיפות להמנע מנטילת הורמונים הגורמים לתופעות לוואי מטרידות ומזיקות.

באתר שלי- 

תוכלי לקרוא עשרות עדויות של מטופלות פוריות שפנו אלי ובעקבות הטיפול הרו באופן טבעי לגמרי, רבות מהן סבלו מ"שחלות פוליציסטיות".

אם אובחנת כבעלת שחלות פוליציסטיות או שאת חושדת שיתכן ואת סובלת מכך אני מזמינה אותך ליצור עימי קשר ולהגיע אלי לטיפול- אני בטוחה שאוכל לעזור לך. השאירי את פרטייך למטה עוד היום ואשמח לחזור אלייך בהקדם!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button