רפואה סינית יחד עם טיפולי פוריות קונבנציונאליים? הם הולכים ביחד כמו זיווג משמיים!

טיפולי פוריות בדיקות

פעמים רבות מגיעות אלי נשים או זוגות אשר נתקלים בקושי בכניסה להריון ומציפים בפני התלבטות: האם לפנות לטיפולים אלטרנטיביים ולהיעזר בכלים הטבעיים שאני יכולה לספק להם, או לפנות לרופא נשים, למומחה פוריות ברפואה הקונבנציונלית, אשר יטפל בהן לפי הפרוטוקול הרפואי המשלב טיפולי פוריות הורמונליים, תרופות, הזרעות ואף הפריית מבחנה (IVF).

השיקולים שלהן רבים ומגוונים. מצד אחד, כמעט ואין אישה שלא תעדיף להיכנס להיריון באופן טבעי וללא התערבות רפואית פולשנית. טיפולי פוריות הינם הליך רפואי שיש לו גם תופעות לוואי קשות. הם משבשים את המערכת ההורמונלית בגוף ומכניסים אותה ללחץ. הזריקות, הבדיקות והנוכחות התמידית בבתי חולים ובקופות חולים מכניסים את האישה אוטומטית למצב של "פציינטית", של חולה. זוהי לא דרך נעימה להתחיל בה הריון.

מצד שני, לפעמים באמת אין מנוס והיכולת של הרפואה המודרנית להתגבר על קשיים מסויימים בכניסה להריון מאפשרת הריונות שלא יכולים להיות מושגים בדרך אחרת. לפעמים רק עצם הידיעה כי את מטופלת מסייעת להיכנס להריון. כל אישה ומבנה האישיות שלה, האמונות שלה והבחירות שלה.

איפה הדילמה בין טיפולי פוריות קונבנציונליים לבין רפואה טבעית?

כשאותן נשים מגיעות אלי עם ההתלבטות הזו, אני מודיעה להן בשמחה שלא מדובר בדילמה כלל וכלל.
בניגוד לדעה הרווחת, רפואה סינית משתלבת נפלא עם טיפולי פוריות שונים, קונבנציונליים יותר או פחות. כך שלא מדובר בבחירה בין גישה טיפולית אחת לאחרת, אלא בכלי שיכול להביא לתוצאות המצופות כשהוא עומד בפני עצמו ויכול לתמוך, לסייע ולהיטיב עם מגוון רחב של טיפולים נוספים, קונבנציונליים ואחרים.

משמח לגלות שלא משנה באיזה שלב של הניסיון לכניסה להריון אתם נמצאים, אם בשלב ראשוני או בשלב מתקדם יותר בו כבר פניתם לבירור רפואי כזה או אחר או אפילו בעיצומם של טיפולי IVF, לרפואה הסינית יש מה להציע לכם ודרך לעזור לכם להשיג את ההיריון המיוחל.

זה הוכח מחקרית – רפואה סינית מסייעת לטיפולי פוריות

פוריותמחקר ישראלי שנערך באוניברסיטת תל-אביב ובבית החולים איכילוב, מצא כי שיעור ההצלחה בטיפולי פוריות עולה משמעותית בשילוב דיקור סיני ונטילת צמחי מרפא.

החוקרים מדדו את יעילות השילוב של שיטות סיניות עם הזרעה תוך-רחמית, והתוצאות שפורסמו בכתב העת Journal of Integrative Medicine מצביעות על עלייה משמעותית בפוריות בעקבות הטיפול המשולב. השיטה מתאימה הן לנשים הנעזרות בתרומות זרע, והן לאלה המופרות בזרעו של בן זוגן.

ההשערה הייתה כי הטיפול ברפואה משלימה משפר את מחזור הביוץ, מגביר את זרימת הדם לרחם ומשרה רוגע על המטופלת ולכן תוצאות הטיפול המשולב טובות יותר מאשר טיפול קונבנציונאלי בלבד.

המחקר עקב אחר 29 נשים בגילאי 30 עד 45, שטופלו בהזרעה תוך-רחמית בשילוב עם טיפול ברפואה סינית. הטיפול הסיני, שנתפר אישית עבור כל מטופלת, כלל דיקור פעם בשבוע ומרשמים של צמחי מרפא כמו פאוניה לבנה(Peonia Albae)  וצ`ואן-שיונג (Chuanxiong) טריים או בצורת אבקה. התוצאות הושוו לאלה של קבוצת בקרה של 94 נשים בנות 46-28, שטופלו בהזרעה תוך-רחמית בלבד.

מהנתונים עולה כי שיעור ההצלחה הן בהתעברות והן בסיום ההריון במועד היה גבוה משמעותית בקרב הנשים שנעזרו ברפואה הסינית. מבין 29 המשתתפות, 66% הרו ו-42% ילדו תינוקות בריאים. בקבוצת הבקרה, לעומת זאת, הרו רק 39%, ו-26% בלבד ילדו תינוקות בריאים במועד.

הפער הגדול מפתיע עוד יותר כשלוקחים בחשבון את גיל המשתתפות. הגיל הממוצע של הנשים שהשתתפו במחקר היה 39.4, מול 37.1 בקבוצת הבקרה, כמעט שנתיים וחצי יותר. בדרך כלל, שיעורי ההיריון והלידה יורדים עם עליית גיל האם, בניגוד למה שנצפה במחקר.

היתרונות: איזון הגוף, שיפור מחזור הביוץ, הגברת זרימת הדם לרחם, הפרשת אנדורפינים ורוגע

טיפולי פוריות תינוקלדברי החוקרים, מטרת הרפואה הסינית היא לתקן תופעות של חוסר איזון בזרימה הטבעית של אנרגיה בגוף, ובכך לשפר את תחושת הרווחה הכוללת של המטופל. בהתאם לכך, קיימות מספר תיאוריות המסבירות כיצד יכולה התורה העתיקה מהמזרח לשפר את הפוריות: ייתכן שצמחי המרפא והדיקור משפיעים על מחזור הביוץ והווסת, מחזקים את זרימת הדם לרחם, ואף מגבירים את הייצור וההפרשה של אנדורפין – חומר המעכב את פעילות מערכת העצבים המרכזית וגורם לתחושה של רוגע. כל אלה עשויים בהחלט לסייע להתעברות ולהיריון בריא.

מה אני רואה בקליניקה?

לא תתפלאו לגלות שגם אני רואה וחווה בקליניקה את אותם ממצאים בדיוק ויכולה להעיד כי טיפולי רפואה סינית משיגים תוצאות יוצאות דופן והצלחות רבות בקרב מטופלות פוריות.
בניגוד למה שמטופלות עשויות לחשוב, גם כמטפלת ברפואה סינית אני מאמינה שכל אחת צריכה לבחור בדרך הטיפולית הנכונה עבורה.

פעמים רבות מגיעות לקליניקה נשים כמו ש', בת 36 אשר מנסה להרות יותר מ-6 שנים ועברה מחזורי IVF רבים ו-2 הפלות בדרך. הטיפול שקיבלה בקליניקה, כולל דיקור, פורמולת צמחים וטיפולים תומכים נוספים, הביא אותה במצב גופני ונפשי אחר לחלוטין למחזור ה-IVF הבא וסוף סוף נקלט ההריון המיוחל.טיפולי פוריות לידה

זו כמובן, רק דוגמה אחת מני רבות.
אני מזמינה אתכן לשאול ולהתייעץ איתי בלי להסס.
צרו איתי קשר כאן באתר, או התקשרו אלי ישירות: 052-8728526

בנוסף, הכנתי בשבילכן סדרת סרטונים מיוחדת שמראה את הדרך הטבעית וההוליסטית לטיפולי פוריות – לחצו כאן להרשמה

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button