טיפים לחיים בריאים

A young asian woman relaxes with her eyes closed in a yoga pose

A young asian woman relaxes with her eyes closed in a yoga poseהחיים בחברה המערבית המודרנית מאלצים את הגוף להתמודד עם אורח חיים שאינו מתאים לו: מתח נפשי, העדר פעילות גופנית, תזונה לא נכונה, זיהום סביבתי, קרינה ועוד).

כתוצאה מכך מופיעות תסמונות " מודרניות": כיב תריסריון, מחלות יתר לחץ דם, מחלות לב, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות גב ועמוד שדרה, בעיות פריון, חולשה של מערכת החיסון וכיו"ב.

כמובן שהרפואה המערבית מטפלת בסימפטומים של המחלות האלו, אבל חשוב לזכור כי הן נובעות במקרים רבים כתוצאה מאורח חיים לא בריא (מובן שקיימים גם גורמים גנטיים בחלק מן המקרים).

להלן המלצות לאורח חיים בריא:

  • הקפדה על שעות שינה קבועות. רוב האנשים זקוקים לפחות ל-6-7 שעות שינה. חשובה מאוד השינה בשעות הלילה. אנשים רבים עובדים במשמרות וישנים בשעות היום. שינה זו אינה מהווה חלופה נאותה ומספקת לשנת לילה.
  • הפגת מתחים- רצוי לחיות חיים רגועים. רובנו עובדים ומתפקדים בסביבת עבודה מאוד לחוצה שפוגעת באיכות החיים שלהם. לכן רצוי להפיג מתחים באופן אקטיבי בפעילויות דוגמת: מדיטציה, פעילות גופנית, יוגה או בדרכים אחרות שעוזרות להירגע.
  • תזונה מגוונת ומסודרת. ב- 2004 הוכרז בארה"ב כי עודף משקל הינו גורם המוות מספר 1 . גם אנו מתקרבים לכך בצעדי ענק. בחברה שלנו קיימת נטייה ברורה לאכילת יתר. חשוב לצרוך מזון מגוון שיכיל את כל אבות המזון ובכמויות שתואמות את רמת הפעילות שלנו. חשוב לאכול כאשר אנו נינוחים ואיננו עוסקים בפעילות נוספת דוגמת קריאת עיתון או צפיה בטלביזיה. וכמובן שרצוי להמנע ככל האפשר מ-JUNK FOOD, שאינו מכיל את כל מה שגופנו צריך ומכיל מלחים רבים , חומרים משמרים וצבעי מאכל לרוב שמובן כי גופנו אינו זקוק להם.
  • שתיה מספקת. לפחות 8- 10 כוסות שתיה ביום,גם בחורף. קפה ומשקאות המכילים קפאין, אינם נחשבים לצורך העניין כי הם משתנים ולמעשה מייבשים את גופנו. רצוי לשתות מים וחליטות צמחים.
  • פעילות גופנית סדירה וקבועה. לפחות 3 פעמים בשבוע.
  • שמירה על יחס נכון בין שעות מנוחה ופעילות. להימנע מעבודת יתר שמתישה את הגוף.

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button