אפשר לחיות נפלא ולהרגיש טוב גם לאחר אבחון של קרוהן וקוליטיס

קרוהן וקוליטיס - אשה עם כאבים

בהתחלה היו כל מיני כאבי בטן וקצת ירדת במשקל בגלל השלשולים, אבל אז הגיע הכאב הזה ,שלא נתן לך לזוז. אחרי בדיקת בריום,CT בטן וגם גסטרוסקופיה כבר ידעת שזו מחלת מעיים דלקתית ושהיא כאן איתך – לכל החיים.
מחלות מעיים דלקתיות הינן קבוצת מחלות כרוניות הבאות לידי ביטוי בהתפרצויות של דלקות במעי, ושתי העיקריות שבינן הן קרוהן וקוליטיס.

אז מהם בעצם קרוהן וקוליטיס?

  • קרוהן וקוליטיס כאבי בטןקרוהן  – דלקת מעיים הנפוצה בעיקר באזור הבטן התחתונה. היא מתבטאת בריבוי יציאות, שלשול מתמשך המלווה בכאבי בטן, רגישות במעי ובקיבה, גזים ותחושת מלאות ונפיחות. ביטויים נוספים הם חום וחוסר תיאבון, ירידה במשקל, יציאות של מזון שאינו מעוכל, אנמיה, עייפות כללית ובמקרים רבים גם התפתחות של פיסורה ואפטות בחלל הפה.
  • קוליטיס – מחלה דלקתית כרונית המתאפיינת בהתפתחות כיבים במעי הגס ובהופעת שלשול דמי. במקרים חמורים של מחלת הקוליטיס עלולה להתרחש התרחבות ניכרת של המעי הגס שהינה מסכנת חיים. במצבים אלו נדרשת התערבות ניתוחית וקטיעה מלאה או חלקית של המעי.

הסיבות להתפרצותן של שתי מחלות אלו אינה ידועה בוודאות, אך הסברה היא שאצל חלק מהחולים קיימת נטייה גנטית מולדת המתלקחת במפגש עם גורמים סביבתיים כמו הרגלי תזונה וחשיפה לזיהומים. כמו כן רוב המומחים מסכימים שגורמים נפשיים כמו מצבי לחץ ומתח משפיעים על תכיפות ההתקפים ועל עוצמתם.

כיצד ניתן לטפל ולהקל על תופעות הנגרמות בשל קרוהן וקוליטיס?

הטיפול הקונבנציונלי המקובל במחלות אלו כולל טיפול תרופתי לרבות אנטיביוטיקה וסטרואידים וכן ביצוע חוקנים. במקרים בהם החולה אינו מגיב לטיפול התרופתי יש צורך בהתערבות כירורגית ובכריתה של חלקי המעי הפגועים.
למרבה הצער, הטיפול התרופתי מלווה במקרים רבים בתופעות לוואי לא קלות. אלו כוללות התנפחות והשמנה, שיעור יתר, אקנה, נשירת שיער, בחילות והקאות ועוד. זאת בנוסף לנזק הנגרם מנטילת אנטיביוטיקה באופן תכוף, הכולל הפרת האיזון של פלורת חיידקי המעי והחלשת המערכת החיסונית המורידה את עמידות הגוף בפני מחלות זיהומיות ואף סרטן.

ומה באשר לפתרון הניתוחי? חשוב להבין שהסרת חלקים מהמעי פוגעת באופן בלתי הפיך בתהליך העיכול. היא עלולה להביא למצבים של הידבקויות וחסימות במעיים וכמובן בעיות ספיגה של ויטמינים ומינרלים. הניסיון מלמד שגם לאחר הסרת החלקים הפגועים הדלקת נוטה לחזור ולתקוף בעתיד אזורים נוספים. כך שההקלה המושגת מהניתוח הינה מקומית וזמנית בלבד ובהסתכלות לטווח הרחוק היא אף יכולה לפגוע יותר מאשר לסייע.

מהי גישתה של הרפואה המשלימה?

הרפואה ההוליסטית מייחסת חשיבות רבה גם להיבטים הנוגעים באורח חייו של המטופל ולמצבו הנפשי. כשמדובר במחלות מעי דלקתיות, מצבים כמו סטרס קיצוני או
מתמשך עלולים להוביל לעלייה בשיעור ההתפרצויות. ההשפעה הינה הן באופן ישיר, דרך החלשת מערכת החיסון של הגוף, והן בעקיפין בכך שהם עלולים להוביל לתזונה לא מאוזנת, לדוגמה צריכה מרובה של פחמימות פשוטות ואף לצריכה מרובה של אלכוהול.

משום כך תוכנית הטיפולים האישית שאני מתאימה לחולי קרוהן וקוליטיס כוללת שימוש במגוון כלי גוף ונפש המאפשרים לאבחן במדויק את הסיבות להתפרצות ההתקפים ולתת את המענה המלא המונע את הישנותם.
הטיפול כולל לרוב דיקור ושימוש בצמחי מרפא היעילים מאוד להפחתת דלקות ושיקום ריריות המעיים וכן להשגת רגיעה נפשית והקלה בכאבים. לכך אני מוסיפה טיפול מגע בשיאצו ובמידת הצורך אמליץ למטופל גם על תוספי תזונה ושינוי תזונתי.

בנוסף, כחלק מהאבחון המקיף שאני עורכת עולים עניינים רגשיים לא פתורים ובעזרת כלים כמו אייפק, NLP ודמיון מודרך אני עובדת עם המטופל על שחרור חסימות ומועקות.

סיפורי מטופלים: קרוהן וקוליטיס – יש מה לעשות ואפשר למנוע את הסבל

קרוהן וקוליטיס - אשה עם כאביםהסיפור של מאיה

מאיה, אשה צעירה בת 35, הגיעה אלי חלשה וכאובה בגלל מחלת הקוליטיס לאחר שכבר התייאשה מהטיפולים שהציעו לה הרופאים הקונבנציונליים. מאיה סבלה מאוד מתופעות הלוואי של התרופות אותן נטלה בכמויות גדולות. היא הרגישה שהתרופות מרפאות בעיה אחת ובמקביל פוגעות באיברים אחרים ויוצרות בגופה בעיות בריאות נוספות.
מאיה חיפשה פתרון אחר ודרך אחרת. היא הבינה שהפתרון עבורה יגיע רק דרך שינוי של דפוסי החשיבה, אימוץ גישה אופטימית ואמונה בהצלחת הטיפול וביכולת של הגוף לרפא את עצמו.
טיפלתי במאיה בדיקור וכן המלצתי לה על תוספי מזון שישפרו את הרגשתה. במקביל ערכנו מספר סשנים של NLP בהם עבדנו על שינוי אמונות מגבילות.
ההקלה הורגשה כבר לאחר שני טיפולים וכחודש וחצי לאחר תחילת הטיפול מאיה סיפרה לי שלמעשה היא חזרה לחיים נורמליים. היא עובדת, מטפלת בילד שלה ונהנית משעות הפנאי עם המשפחה והחברים. אלו דברים שאולי יראו טריוויאליים לאחרים אך עבורה הם היו ניצחון גדול וחסרו לה במשך תקופה ארוכה.

הסיפור של יעל

יעל  סבלה מהתקף קרוהן יחיד וקשה. מאז, במשך 10 שנים, המחלה הייתה בהפוגה וכמעט נשכחה. בעקבות שינויים שהתחוללו בחייה של יעל, הלחץ נתן את אותותיו והגוף החל לאותת שוב על התקף. יעל , שכבר נעזרה בי במשך שנים בטיפולים בתחומים אחרים בחייה, הגיעה אלי לייעוץ.
מיד התחלנו בבירור מעמיק של נסיבות ההתפרצות החוזרת. באבחון שערכנו עלו מספר נושאים שהעיקו על יעל, ובשיחה ביננו מיקדנו את הבעיה לעניין ספיציפי. מהרגע שידענו מהי הסיבה המדויקת להתקף ניקינו את כל המחשבות והגדרנו מה על יעל לעשות. לאחר מכן הרגשתה התחילה להשתפר בקצב מאוד מהיר. בתוך ימים ספורים היא התחזקה והכאבים פחתו ולאחר שבוע בלבד הכאב נעלם לחלוטין כלא היה.

ניקוי גוף ונפש - יוגהבמשך השנים לוויתי ועודני מלווה עשרות מטופלים שאובחנו כחולי קרוהן או קוליטיס, מחלות המוגדרות ככרוניות ונתפסות כגזרת גורל לכל החיים. מניסיוני בהחלט ניתן להפחית ואף למנוע את הישנות ההתקפים. זאת בעזרת טיפול המותאם אישית למטופל ומתייחס לכל היבטי המחלה – הן בגוף והן בנפש. אם גם אתם סובלים ממחלות אלו ואינכם רוצים להשלים עם הפגיעה באיכות חייכם אני מזמינה אתכם לפנות אלי להתייעצות ראשונית ואני בטוחה שאוכל להקל עליכם באופן משמעותי.

לפרטים ולתיאום פגישת היכרות התקשרו אלי עכשיו ל- 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button