מיליארד סינים לא טועים – על פריון בעיניים סיניות

הרפואה הסינית הולכת ותופסת את מקומה כשיטת ריפוי מקובלת ומבוקשת גם בעולם המערבי. בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות המתקשים להרות פונים אל טיפולי הפריון הסיני במקביל או במקום טיפולי הפוריות המערביים. בנוסף, מחקרים רבים מאשרים את יעילותם של טיפולי הפריון שמציעה הרפואה הסינית.

במה שונה הרפואה הסינית מהרפואה המערבית?

ראשית, הרפואה הסינית הינה רפואה הוליסטית הרואה את הגוף והנפש כיחידה שלמה אחת שאיננה ניתנת להפרדה. הרפואה הסינית גורסת כי האיזון הינו המפתח לבריאות ולכן בכל מצב של מחלה היא שואפת להחזיר את הגוף למצב של איזון כתנאי להחלמה.
על פי הרפואה הסינית מרכיבי הגוף הבסיסיים ביותר הם: היין והיאנג, צ'י (אנרגיית החיים), דם ונוזלי גוף. היין והיאנג הם שני כוחות מנוגדים ומשלימים שבינהם קיימת פעילות גומלין מתמדת. כתוצאה מפעילות זו, נוצר הצ'י. ישנה חשיבות רבה להרמוניה בין הצ'י והדם ולאיזון שבין אנרגיית היין והיאנג. כשהאיזון מופר זה משפיע על תפקודי האיברים השונים.

באילו כלים משתמשת הרפואה הסינית?

הרפואה הסינית משתמשת בשני כלי טיפול עיקריים: הרבולוגיה (כלומר רפואת צמחים) ואקופונקטורה (דיקור). זוהי שיטת הטיפול העיקרית עבור כרבע מאוכלוסיית העולם והיא נמצאת בשימוש זה למעלה מ-3,000 שנה. הרפואה הסינית מהווה אלטרנטיבה בריאה וטבעית, שאיננה פולשנית וללא תופעות לוואי. מטרתו של המטפל הסיני היא להשיב את בריאותם של הגבר ו/או האישה למצב בריאותי אופטימאלי ומאוזן.

מהו הפריון בעיני הרפואה הסינית?

על פי הרפואה הסינית הצלחת תהליך הפריון תלויה במצב בריאותם הכללי של שני בני הזוג. מצבים פיזיים כגון חוסר איזון הורמונלי, סירקולציה לא תקינה של הדם או חילוף חומרים שאינו תקין לצד מצבים רגשיים כדיכאון, חרדה או מתח. מצבים אלו עלולים להשפיע על איכות הביציות והזרע, איכות רירית הרחם והתנאים שבתוכו ולכן לפגוע בסיכויי הכניסה להריון ובהמשך התפתחותו התקינה של העובר.
הגישה הסינית ממליצה לכל זוג המעוניין להרות להגיע לבדיקה וטיפול עוד לפני התחלת הניסיונות להרות. זאת בכדי להבטיח הכנה נאותה של הגוף שתביא להתעברות מהירה, הריון תקין והולדת ילד בריא.

כיצד מתבצע האבחון ברפואה הסינית?

ברפואה הסינית, מאבחנים בעיקר על ידי בדיקה של הדופק, הלשון, וביצוע אבחנת גוף. באבחון בעיות פריון וגינקולוגיה המטפל נעזר במעקב אחר חום השחר של האישה במהלך החודש, ובודק באופן מקיף את אופי מחזור הווסת שלה ואורח חייה. מאפייני מחזור הווסת מהווים כלי אבחוני חשוב ומשמעותי ברפואת הפריון הסינית.
בהתאם לאבחון יתווה המטפל תוכנית שתשלב בין דיקור, צמחי מרפא ותזונה בכדי למקסם את סיכויי הצלחת ההפריה.

הרפואה הסינית הוכחה כיעילה במקרים רבים:

 • הוכח כי טיפולי דיקור מחזקים את התגובה השחלתית, מגבירים את זרימת הדם לרחם ומשפרים את עובייה של רירית הרחם.
 • הטיפול ברפואה הסינית מקטין את הסיכון להריון מחוץ לרחם.
 • לטיפול בצמחים פוטנציאל רב בצמצום הסיכון להפלה.
 • טיפול משולב של צמחים ודיקור משפר את התפקוד השחלתי וכתוצאה מכך את איכות הביציות.
 • הרפואה הסינית מסדירה את מחזור הווסת ואת המאזן ההורמונאלי ויכולה אף להביא למצב בו תושג הפריה טבעית וספונטאנית.
 • הרפואה הסינית מסייעת להפחית רמות מתח וחרדה שהן בעלות השפעה שלילית על הפריון.
 • הרפואה הסינית משפרת את הסירקולציה בגוף ומסלקת חסימות ובכך היא דואגת שהחצוצרות לא תהיינה חסומות, ושלא יתפתחו מיומות או ציסטות המפריעות להשרשת העובר.
 • • בקרב גברים הוכח כי דיקור וצמחים העלו את פוטנציאל הפריון בכך ששיפרו באופן ניכר את מספר תאי הזרע התקינים ואת והתנועתיות שלהם.

יתרונותיו של הטיפול באמצעות הרפואה הסינית בבעיות פריון:

 • הרפואה הסינית אינה מתמקדת בהעלמת הסימפטומים אלא בריפוי מהשורש של הבעיה באמצעות עידוד כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף.
 • הרפואה הסינית מצמצת את נזקי תופעות הלוואי של הטיפולים ההורמונאליים הניתנים על ידי רופאי הפוריות המערביים.
 • כשיטה הוליסטית המאזנת את מצבו הבריאותי של הגוף כולו, משפרת הרפואה הסינית את סיכויי ההצלחה של טיפולי פריון מערביים כ – GIFT, IUI, IVF, ICSI.
 • הרפואה הסינית מחזקת את הגוף ומכינה אותו לשאת את ההריון בקלות רבה יותר.
 • מחקרים רבים מצביעים על תוצאות מצויינות המושגות באמצעות השילוב של הטיפול המערבי הנשען בין היתר על טכנולוגיה מתקדמת עם הטיפול הסיני המצמצם את נזקי תופעות הלוואי של הטיפולים ההורמונליים.
 • קיים קשר ישיר בין הטיפולים ההורמנליים לבין הופעה של מחלת הסרטן כמה שנים מאוחר יותר. הרפואה הסינית הינה אלטרנטיבה יעילה ובריאה הן כטיפול משלים לטיפול המערבי והן כחלופה טבעית ונטולת תופעות לוואי.

אז מה מומלץ – רפואה סינית, מערבית או שילוב?

כאשר בני הזוג חווים קשיים בכניסה להריון ההמלצה היא לא לוותר על הבדיקות המקובלות של הרפואה המערבית, מאחר ובמקרים מסויימים חובה לשלב טיפולי IVF. במקרים כאלה, תפקידה של הרפואה הסינית יהיה לתמוך ולשפר את סיכויי הצלחתם. במקרים אחרים, ניתן יהיה להשתמש באופן בלעדי ברפואה הסינית ולהתעבר ללא טיפולים הורמונליים והליכים פולשניים.
חשוב לזכור כי אחוז גבוה של מטופלי הפריון מוגדרים כ"בלתי מוסברים" – כל הבדיקות שעשו תקינות אולם למרות זאת לא מושג הריון או שיש הפלות חוזרות. במקרים אלו לעיתים קרובות הסיבות נעוצות באורח החיים המודרני המאופיין במתחים, בתזונה לא מאוזנת, במחסור בפעילות גופנית ואף בסיבות עמוקות יותר ברמה הרגשית והרוחנית. במקום זה, בו הרפואה המערבית אינה יכולה לתת מענה, לרפואה הסינית, המתייחסת אל המטופל בראיית גוף ונפש הוליסטית, ישנם כלים מצויינים המוכיחים את עצמם שוב ושוב.

אז אם את, אתה, אתם מתמודדים עם קושי בכניסה להריון, או מתכננים הריון אשמח להיות שם איתכם ובשבילכם, לסייע לכם באמצעות מגוון הידע והכלים המקצועיים המגוונים שלי, הנסיון הרב, וכל זאת תוך מתן יחס אישי והתייחסות רגישה ומכילה.
השאירו את פרטיכם למטה עוד היום ואשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button