דיקור קוסמטי (אקופונקטורה קוסמטית)– הצערת עור הפנים באמצעים טבעיים אנטי אייג'ינג מן המזרח

Acupuncture therapy - alternative medicine

תוכן עניינים

האם את צעירה ברוחך, אבל פנייך "מסגירות" את גילך?
האם את יודעת שזהו… הגיע הזמן לטפל גם בעצמך?
האם את/ה סובלים מאקנה?
האם את מביטה במראה ולא אוהבת את מה שאת רואה?

מהו דיקור קוסמטי?

Acupuncture therapy - alternative medicineדיקור קוסמטי הינו טיפול שבו משתמשים במחטי דיקור קטנות ודקיקות באזורי גוף שונים ובפנים על מנת לשפר ולחדש את מראהו של עור הפנים. הדיקור הקוסמטי מתבסס על עקרונות רפואת המזרח שמשתמשת בטיפולי דיקור על מנת לטפל במצבים רבים ושונים: כאב, מצבים נפשיים, מחלות פנימיות ועוד. דיקור קוסמטי מהווה טיפול טבעי ונטול כאב שמטרתו לצמצם הופעת קמטים, ולתמוך בהשגת עור בעל מרקם בריא.

הרפואה הסינית בכלל, והדיקור בפרט עסקו תמיד בבריאות ואריכות ימים, ובין אלו גם במראה חיצוני. כבר בסין העתיקה נעשה שימוש בדיקור וצמחי מרפא על מנת לשמור על מראה עורם של דיירי הארמון, על הויטליות שלהם ועל חזותם הצעירה.

בנוסף לכך, אבחון פנים תמיד היה חלק בלתי נפרד מן הרפואה הסינית עוד מן התקופה העתיקה, בערך לפני 5000 שנה. האנרגיה והבריאות של כל אחד מן האיברים העיקריים על פי הרפואה הסינית, מתבטאים במראה העור. באמצעות זיהוי ותיקון מצבים של חוסר איזון, משתפרים בד בבד הבריאות והמראה.

מהם יתרונותיו של הדיקור הקוסמטי ?

 • הגברת ייצור הקולאגן ושיפור הגמישות של העור.
 • ריכוך קמטים.
 • העור מתעדן ומקבל גוון בהיר יותר.
 • שיפור טונוס השרירים בפנים, אפקט של "הרמה" ומתיחה.
 • שיפור זרימת הדם בפנים.
 • צמצום שקיות תחת העיניים.
 • צמצום עפעפיים נפולים.
 • טיפול יעיל באקנה.
 • צמצום עיגולים שחורים תחת העיניים.
 • צמצום כתמי גיל וכתמי פיגמנטציה.
 • שילוב טיפולי בבעיות וסימפטומים בריאותיים נוספים, שיפור הבריאות ואיכות החיים הכללית: הרגעת מתח, בעיות שינה, בעיות מחזור, גיל מעבר, מתח טרום וסתי, בעיות עיכול, כאבי ראש ועוד.

כיצד פועל הדיקור הקוסמטי?

דיקור קוסמטי מאזן את תפקודי הגוף ומסייע לזרימת דם ואנרגיה לאיזור הפנים. עקב אורח חיים מתוח, גיל, תזונה לא מתאימה, מודעות וכו', זרימת הדם והאנרגיה לאיזורי הגוף השונים ולפנים אינה מיטבית, חוסר איזון זה יתבטא בבריאות הכללית וכמובן גם במראה העור.

במהלך הטיפול מוחדרות מחטים סטריליות ודקיקות לאיזורים שונים בגוף ובפנים, על מנת להניע דם ואנרגיה במקומות אלו. המחטים מסייעות בשיפור טונוס השרירים בפנים, ובהחלקת וטשטוש קמטוטים. ההחדרה המקומית של המחטים לאיזורי הפנים השונים משפרת את ייצור הקולאגן וכתוצאה מכך גורמת להצערת עור הפנים. הטיפול בד"כ אינו כרוך בכאב.

מספר הטיפולים הנדרש ומהלכם:

כדי להגיע להצלחה טיפולית נדרשת סדרה ממוצעת של כ- 12 טיפולים. במצבים קשים ומורכבים יידרשו יותר טיפולים. תדירות הטיפולים היא בין פעם לפעמיים בשבוע. בטיפול הראשון אני עורכת למטופל/ת תשאול בריאותי מלא ומדוקדק, אבחנת דופק, אבחנת לשון ואבחנת גוף. על פי הנתונים הללו אני בוחרת את האסטרטגיה הטיפולית מבחינת נקודות דיקור, המלצות תזונה, תוספי תזונה, צמחים סיניים, תכשירים הומוטוקסיקולוגיים. כבר בטיפול הראשון אני מתחילה בדיקור. מסיבה זו, המפגש הטיפולי הראשון הינו ממושך יותר. המפגשים הטיפוליים הבאים נמשכים כשעה. בדרך כלל כבר לאחר כ- 5 טיפולים ניתן להתחיל לראות שינויים לטובה במראה הכללי ובתחושה. אצל חלק גדול מן המטופלים עוד לפני כן. כל מטופלת מגיבה לטיפולים בקצב שלה, תלוי כמובן במצבה ההתחלתי ובאורח חייה.

על מנת לשמור על הישגי הטיפול, רצוי בתום סדרת הטיפולים הראשונה להמשיך ולהגיע לטיפולי תחזוקה אחת לחודש. טיפולי התחזוקה מסייעים בשימור הישגי הטיפול למשך מספר שנים. אחרי בין 3 ל- 5 שנים צריך שוב סדרה נוספת על מנת לחזק שוב את הסדרה הראשונה.

תופעות לוואי וחסרונות:

לשיטה זו אין כל סיכונים, לא יגרמו עיוותים, לא יגרם אקנה, לא החרפה של פיגמנטציה. לא תהיה הרעה במצב העור. יתכנו שטפי דם מקומיים וזמניים שאותם ניתן לכסות בקונסילר. חשוב לקחת בחשבון שחולפים בין שלושה לחמישה שבועות עד שמתחילים לראות תוצאות, זאת בשונה מהזרקות ו/או טיפולים פלסטיים (שכמובן באים עם תופעות הלוואי והסכנות הכרוכות בהם).

דיקור קוסמטי לעומת ניתוח פלסטי

בטיחות גבוהה

נטול כאב

שיפור בריאות כללית

אין סיכון לעיוותים בפנים

ללא תקופת החלמה. אין צורך בפסק זמן

טבעי לחלוטין

אינו מהווה נטל כלכלי כבד

מצבים שבהם יש להמנע מטיפול בדיקור קוסמטי

לח"ד גבוה.- מטופלים שאינם מאוזנים תרופתית

נוטלי קומדין

סוכרת נעורים TYPE 1 , בסכרת type 2 מאוזנים – אין מניעה

בזמן הריון

בזמן התקף מיגרנה

קוצב לב

בזמן שפעת/ צינון

אנשים שעברו כירורגיה פלסטית- לטפל רק אחרי 3 חודשים.

סרטן

שתפו:

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

phone icon
WhatsApp chat
Call Now Button