ניקוי רעלים אמיתי של הגוף והנפש מבפנים ומבחוץ

ניקוי רעלים

ניקוי רעלים גוף ונפש - יוגההימים שמתארכים והשרוולים שמתקצרים מראים לנו שהאביב כבר כאן ואיתו גם הפרחים, הציפורים, הפרפרים וה… ניקיונות.
אז בין צחצוח כלי הכסף למירוק הויטרינות והפאנלים (וגם אם אתם ממש לא בעניין של קרצופים והברקות) בואו נדבר גם על ניקוי פנימי עמוק מסוג אחר – ניקוי רעלים פיזי ורגשי של הגוף ושל הנפש שלנו.

איך הגוף מנקה את עצמו ולמה צריך מדי פעם לעזור לו?

מדי יום גופנו קולט וסופג רעלים הנמצאים מסביבנו כמעט בכל מקום – במזון שאנו אוכלים, במים שאנו שותים וגם באויר שאנו נושמים. במקביל לכך פועלים בגוף מנגנונים יעילים העובדים ללא הרף בכדי לנקות, לפרק ולסלק רעלים אלו.

אולם מה קורה כאשר כמות הזיהום היא רבה ומנגנוני הניקוי אינם עומדים בעומס? במצב זה אנו עלולים לסבול ממגוון של בעיות בריאות מטרידות כגון: כאבי ראש, כאבי בטן ונפיחות, עייפות וחולשה של מערכת החיסון, קשיי שינה ועוד.

ומה לגבי ניקוי רעלים נפשי?

בראייה שלי, כמטפלת הוליסטית, הגוף והנפש הם כמו שתי מראות מקבילות המציגות את מי שאנחנו וכל דבר שעובר עלינו, לטוב ולרע, יבוא לידי ביטוי בסימנים המשתקפים בהם. לכן, כשם שהגוף צובר רעלים פיזיים החודרים אליו מבחוץ, כך הנפש צוברת משקעים רגשיים – בעקבות טראומות, קונפליקטים, פגיעות וחוויות שליליות שעברנו, במהלך חיינו ובמיוחד בתקופת הילדות המוקדמת.
כמובן שכמו לגוף, גם לנפש שלנו ישנם מנגנונים משלה לסינון ולניקוי גורמים העלולים להשפיע עלינו לרעה.  אולם כאשר העומס הנפשי הוא רב ואיננו מסוגלים להתמודד עם הדברים ולעבד אותם, במקום להשתחרר מהם אנחנו מדחיקים אותם פנימה, אולם בסופו של דבר הם צפים למעלה ומפריעים לנו שוב ושוב בחיינו.

ניקוי רעלים מהכבד  – לעשות reset לגוף

ניקוי רעליםעפ"י הרפואה הסינית האיבר בו אנו אוגרים את מרבית הרעלים, הן הפיזיים והן הרגשיים, הינו הכבד. הכבד מושפע מהתזונה שלנו ובמיוחד מכמות השומנים והרעלים שאנו מכניסים לגופנו, ולא פחות מכך – הוא ניזוק מהמתחים והלחצים שעוברים עלינו כיון שאלו מתרכזים ומצטברים בו ומכבידים על פעילותו.
היות והכבד מעורב במספר רב של תהליכים חיוניים ובהם: חילוף החומרים, העיכול, סינון הרעלים, ניקוי הדם, ייצור החלבונים ועוד – כל פגיעה בכבד משליכה על תפקודים רבים בגופנו ומכאן החשיבות הרבה בשמירה על בריאותו ופעילותו התקינה. זוהי הסיבה שמומלץ לבצע מדי פעם תהליכים יזומים של טיהור כבד, כגון ניקוי רעלים, שבמהלכם גם מנקים את המעיים, מעשירים את הדם בחמצן ועושים מעין אתחול (reset) לגוף.

הרפואה הסינית מציעה מספר דרכים לניקוי רעלים מהכבד ובהן דיקור, שינוי תזונתי ושימוש בצמחי מרפא.  כמטפלת הוליסטית הנעזרת במגוון רחב מאוד של כלים אני משלבת בתהליכי הניקוי גם הנחיות תזונתיות מפורטות והמלצות לפעילות גופנית שכן התנועה מיטיבה עם זרימת הדם ופעולת הכבד. בנוסף לכך אני מוסיפה כמעט לכל טיפול גם עבודת גופנפש לשחרור משקעים רגשיים באמצעות מספר שיטות שכבר הוכיחו את עצמן על מאות מטופלים שלי ובהן: דמיון מודרך, NLP ופרחי באך.

סיפורה של נעמה – המיגרנות נעלמו כבר באותו ערב

נעמה הגיעה אלי לאחר עשרה ימי סבל בהם רותקה למיטתה בעקבות מיגרנות חזקות. היא סיפרה שהיא סובלת מהמיגרנות כבר למעלה מעשור, לסירוגין. אך הפעם ההתקף היה חמור והבעיה הכרונית הפכה לאקוטית כבר  וגם זריקות הסטרואידים ומשככי הכאבים לא עזרו לה.

ערכתי לנעמה אבחון מקיף עפ"י הרפואה הסינית וכן תשאול נוסף בשיטת המטוטלת לאבחון מקורה הרגשי של הבעיה. בהמשך לכך עלתה תקיעות של רגשות שליליים ובהם כעס על האופן בו טופל סבה החולה בבית החולים ותחושת התפשרות לגבי הקשר הזוגי שלה שלווה בהרבה התלבטויות מצידה. טיפלתי בנעמה בדיקור במרידיאן המרה הקשור לכעסים האצורים בכבד וכבר באותו ערב היא התקשרה לספר לי בשמחה שהמיגרנה חלפה ושהיא יכולה לשוב לעבודתה.

סיפורו של גיל – הכולסטרול היה רק הבונוס

ניקוי רעלים - תבליניםגיל הגיע אלי באביב וסיפר על סבלו מנזלת אלרגית שמשבשת את חייו. הוא סבל מעייפות, עיניים דומעות והתעטשויות תכופות  שהסבו לו אי נוחות גדולה והתישו את כוחותיו. בנוסף לכך סבל גיל גם מאלרגיה חריפה בעור  – גרד מציק ומראה לא אסתטי שבגללם נטל באופן קבוע תרופות אנטי היסטמיניות שגרמו לו להרגיש מדוכא וחסר כוחות.

טיפלתי בגיל באמצעות תרופות הומיאופתיות וכן בדיקור ובמעקב תזונתי. לשימחתי, כבר לאחר כשבועיים הוא הפסיק לקחת את התרופות האנטי היסטמיניות שכן כל תופעות האלרגיות שלו נעלמו. בנוסף, בבדיקות שגרתיות עלה גם כי רמות הכולסטרול של גיל ירדו פלאים כפי שקורה פעמים רבות כשעורכים ניקוי של הכבד.

לסיום, ניקוי רעלים פנימי ועמוק הן לרובד הפיזי והן לרובד הנפשי מומלץ הן כטיפול מונע אחת לשנה והן כמענה למגוון רחב של בעיות בריאות כרוניות ואקוטיות.

העיתוי המומלץ ביותר לניקוי הינו עונות המעבר ובמיוחד האביב. זוהי תקופה בה הטבע מתחדש ומתרענן והרי גם אנחנו, למרות כל התחכום והמודרניזציה, עדיין חלק ממנו וממש כמוהו, עוברים תהליכים של שינוי וצמיחה נכון?

אולם גם לאורך השנה כולה… אם אתם סובלים באופן קבוע מאלרגיות, חולשות, קשיי שינה, כאבי ראש או בעיות עור או עיכול או או אם אתם מרגישים שזהו הזמן הנכון עבורכם לעשות שינוי ולהפרד לתמיד מ"מטען עודף" על ידי ניקוי רעלים, משקעים וקונפליקטים מודחקים שכל הזמן צפים מחדש ומכבידים עליכם, אשמח לייעץ לכם וללוות אתכם בתהליך הניקוי שיתן לכם "בוסט" של אנרגיה וחיוניות.

אני מזמינה אתכם להעניק לעצמכם את המתנה הזו – התחלה חדשה ונקיה וכמובן  – גם מאוד בריאה לגוף ולנפש.

לפרטים נוספים לקביעת פגישת אבחון התקשרו אלי עכשיו לטלפון 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button