סובלים מנזלת אלרגית? אפשר לשים לזה סוף

נזלת אלרגיתגודש באף, קשיי נשימה, התעטשויות תכופות וגרד בעיניים הם עניין שבשגרה עבורכם?
רגע לפני שאתם מתרגלים לתופעה ומקבלים אותה כ"גזירת גורל" בלתי ניתנת לשינוי, עצרו לרגע. החיים שלכם יכולים להיראות אחרת! מהי נזלת אלרגית? כיצד ניתן להגיע לריפוי מושלם, ומה הקשר של הרפואה המשלימה לכל זה? התשובות לכל השאלות המטרידות כאן.

מהי נזלת אלרגית ומהם הסימפטומים העיקריים המאפיינים את התופעה?

נזלת אלרגית היא אחד מביטוייה של מחלה דלקתית כרונית בדרכי הנשימה, הקשורה לרגישות-יתר מיידית לאלרגנים נשימתיים, המופיעה אצל מבוגרים וילדים עם רקע אטופי.

נזלת אלרגית נוצרת כאשר אלרגנים שונים הקיימים באוויר שאנחנו נושמים, כמו אבק בבית, פרוות של בעלי חיים, אבקני פרחים ועוד, נכנסים אל מערות האף ודרכי הנשימה ומייצרים תגובה אלרגית, שהביטויים שלה כוללים גודש, גירוי וגרד בחלל האף, עיטוש, הפרשה מהאף ועוד.

באופן כללי, לרפואה המערבית אין כיום טיפול אפקטיבי לריפוי המחלה.

ההמלצה העיקרית היא לצמצם את החשיפה לגורמים אלרגניים, ולהשתמש בתרופות נוגדות דלקת ובתרופות אחרות המקלות על התסמינים, כמו: תרופות אנטי-היסטמיניות, תרופות אנטי-כולינרגיות ותרופות מונעות גודש. מאחר שאין בתרופות הללו כדי למנוע מהנזלת האלרגית "להגיע לביקור" בפעמים הבאות, ומכיוון שרבים מהסובלים מהתופעה לא רוצים להיות תלויים משך כל חייהם בתרופות, הפנייה לרפואה הסינית הופכת שכיחה יותר ויותר.

הרפואה הסינית מתייחסת לנזלת האלרגית כאל חוסר איזון שמקורו באחת מהמערכות בגוף, והטיפול שהיא מציעה נועד "לתקוף" את מקור הבעיה השורשי על מנת שהתופעה תיעלם כליל.

הסיפור של יוני – נזלת אלרגית כרונית שפגעה בחיי השגרה

יוני, סטודנט בן 25, הגיע אליי על רקע תופעה של נזלת אלרגית, ממנה הוא סובל מאז שהיה בן 14. הבעיה החמירה מאוד מאז הוא החל את לימודיו באוניברסיטה בירושלים. יוני התלונן על אף סתום כמעט כל הזמן, על יכולת חשיבה ותפקוד מוגבלים מאוד בשל נשימה בצורה בלתי יעילה, על גרון יבש כל הזמן ועל קשיי הירדמות בלילה בגלל הקושי הנשימתי. יוני אף ניסה להצטרף למועדון הדיבייט (נואמים) באוניברסיטה, אך הבעייה הפיזית הקשתה עליו, והוא בחר לוותר.
התופעה ממנה הוא סבל פגעה באיכות חייו והיה לו ברור שככה אי אפשר להמשיך.

הריפוי של יוני:

בדקתי מהן הסיבות הגופניות-נפשיות המייצרות את האלרגיה הממושכת של יוני. הצלחתי לאבחן בעיקר חולשה של הטחול ולחות – ליחה במחמם אמצעי ומחמם עליון, כמו גם אלרגיה למספר חומרים וצמחים.
הטיפול בו בחרתי התבסס על הדרכה הנוגעת לתזונה, דיקור שהתאמתי ליוני ועל שימוש בפורמולה הומו-טוקסיקולוגית המיועדת לטיהור הגוף מרעלים וחיזוק המערכת החיסונית שלו. במקביל לכך, באמצעות תטא-הילינג ושיטת אייפק.
בהתחלה יוני הגיע אליי אחת לשבוע, ולאחר מספר טיפולים הורדנו את המינון לפגישה אחת לשבועיים. תוך תקופה קצרה העיד יוני, כי הבעיה נפתרה לחלוטין, וכי הוא אף מצליח לישון לילות שלמים, כשאפו פתוח לגמרי למעבר אוויר. יוני היה מאושר.
מספר חודשים אחרי הטיפול, כשהגיע לבקר אצלי בקליניקה, הוא סיפר שיכולת הריכוז שלו עלתה פלאים, ושהוא אפילו הצטרף, בסופו של דבר, למועדון הדיבייט באוניברסיטה.

אז מה ניתן לעשות?

אל תתנו לכוח ההרגל לנצח ואל תניחו לשגרה לנהל אתכם!
לעתים, גם בעיה שהיא פשוטה לכאורה, ושאיננה כרוכה בכאב עצום או בסכנת חיים, יכולה לפגום משמעותית באורח החיים שלנו. היווצרות של בעיה גופנית מכל סוג שהוא, היא דרכו של הגוף לספר לנו משהו עמוק יותר על עצמינו, על הבחירות שלנו, על אורח חיינו, על רגשותינו ועל מה שמתרחש ברבדים העמוקים יותר של התודעה שלנו. טיפול בבעיה מחייב הסתכלות שלמה ועוטפת על האדם, שלא מתמקד בהעלמת התסמינים בלבד, אלא שמגיע אל מקור הבעיה שייצרה מלכתחילה את התסמינים, שפעמים רבות הוא רגשי-נפשי.
הגישה הטיפולית שלי מבוססת על מבט עומק כזה, הכולל 15 שנות ניסיון, והמאפשר לי לזהות, לאבחן ולהתאים במדויק את המענה האולטימטיבי לכל מטופל.

ניקוי גוף ונפש - יוגהאל תתנו לשגרה ולכוח ההרגל לנהל אתכם, וצרו את השינוי הדרוש לכם כדי ליהנות מאורח חיים בריא ומאושר. פנו אליי עוד היום, ואשמח להשתמש בארגז הכלים העשיר שרכשתי לאורך השנים כדי לסייע לכם להגיע לרווחה פיזית ולהקלה נפשית.
השאירו את פרטיכם למטה עוד היום ואשמח לחזור אליכם בהקדם!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button