להיכנס להריון בקלות ובטבעיות – 10 טיפים פשוטים

להיכנס להריון בדיקה

את מנסה להיכנס להריון? אתם מנסים להרות ובינתיים זה לא הולך בקלות?
אתם לא לבד – כיום זוג אחד מתוך כל 6 זוגות חווה קשיים כאלו ואחרים בכניסה להריון. מנסיוני כמטפלת, לעיתים הסיבה לכך אינה ממצא קליני אחד חד משמעי, אלא קיומם של מספר גורמים שכל אחד מהם לבדו אינו אקוטי, אך הצירוף שלהם מקשה על הכניסה להריון.

הנה 10 המלצות שיכולות להעלות את רמת הפוריות שלכם ולהגדיל את הסיכוי שלכם להשגת הריון בריא וטבעי:

1. צמצמו חשיפה לרעלים סביבתיים

חשיפה מאסיבית וממושכת למתכות כבדות ורעלים הנמצאים בסביבה: באויר, בקרקע, במערכת המים ובמזון עלולה להזיק באופן דרמטי הן לפוריות האשה והן לפוריות הגבר. בראש רשימת החומרים המזיקים שמומלץ למזער את החשיפה אליהם למינימום האפשרי נמצאת העופרת. חומרים רעילים נוספים מהם כדאי להתרחק הינם:

 • כימקלים הנמצאים בשימוש בתהליך הניקוי היבש
 • אדי צבע
 • ביספינול הנמצא באריזות פלסטיק ועלול לחלחל למזון ולמים,
 • פורמלדהיד – גז רעיל המצוי במטהרי אויר, דאודורנטים וחומרי ניקוי לריפוד ולרצפות
 • חומרי הדברה
 • ממיסים אורגניים הנמצאים בחומרי ניקוי, מוצרי קוסמטיקה וכן בשימוש בתעשיות הדפוס, הצילום ועוד

2. הימנעו מעישון

עישון סיגריות מזיק הן לפוריות הגבר והן לפוריות האשה. אצל הגבר העישון גורם לירידה בספירת הזרע ובמידת התנועתיות שלו וכן פוגע באיכותו ברמה הכרומוזומלית ואילו אצל האשה הוא משפיע על המידה בה הביציות יהיו פתוחות לקליטת תאי הזרע. מחקרים מצאו כי בקרב גברים שהפסיקו לעשן נמצאה בתוך תקופה של 5-15 חודשים עלייה בספירת הזרע בשיעור שבין 50%-800%. בקיצור – עישון מזיק לבריאותכם וגם פוגע בפוריות שלכם ולכן, אם אתם מנסים להרות זוהי הזדמנות מצויינת עבורכם להפרד לתמיד מההרגל המזיק הזה.

3. צמצמי ואף המנעי משתיית קפה ואלכוהול

הכנת הגוף להריון אלכוהולאם את שותה קפה באופן קבוע את העצה הזו אולי תתקשי ליישם אך מחקרים רבים מצאו ששתיית קפה, ואפילו בכמויות קטנות, מורידה באופן ניכר את סיכוייך להכנס להריון. אם אינך יכולה בלי קפה השתדלי להסתפק בכוס אחת ליום ובכל מקרה לא יותר משתיים הן בתקופה שלפני ההריון והן במהלכו. אפשר לשתות חליטות
צמחים במקום, מים עם לימון וכו'.

ומה לגבי משקאות אלכוהוליים? האלכוהול פוגע באיכות הביציות ותאי הזרע. בזמן ההריון ההמלצה היא להמנע לחלוטין משתיית אלכוהול אולם לא רבים יודעים שגם בתקופת הכניסה להריון מומלץ להגביל את צריכת האלכוהול ולא לעבור את הכמות של כוסית אחת , לכל היותר.

4. הזהרי מאלרגנים

מחקרים רבים כבר אששו את הקשר שבין אלרגיה לסוגי מזון מסויימים לבין נוגדנים שמייצר גוף האשה כלפי  תאי הזרע של הגבר. כאשר מערכת החיסון שלנו תקינה היא יודעת לזהות את תאי הזרע כגורם שאינו מאיים על גוף האשה ולכן אינה מנסה לתקוף ולהשמיד אותם. אולם כאשר מערכת החיסון של האשה מגורה ולא מאוזנת היא עלולה לתקוף ולהשמיד את תאי הזרע או את התאים העובריים שהתחילו להתפתח ולכן מומלץ להמנע ממזונות המועדים לעורר תגובה אלרגית ובראשם מוצרי חלב ומוצרי מזון המכילים גלוטן.

5. השתמשי בתוספי מזון

להיכנס להריון בטןבעידן המודרני שבו אנו חיים סביר להניח שגם אם את מקפידה לאכול תפריט בריא ומאוזן גופך אינו  מקבל את כל הויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק ובפרט בתקופה בו הוא מנסה בנסיונות להכנס להריון.  הדרך הפשוטה ביותר לוודא שגופך אכן מקבל באופן קבוע את כל מה שהוא צריך בכדי לתפקד במיטבו היא לקחת תוספי מזון שגם ימלאו את המצבורים שלך לקראת תקופת ההריון. בין המרכיבים החשובים לגופך בתקופה זו:

 • אבץ
 • מגנזיום
 • B12
 • B6
 • חומצה פולית
 • ויטמין C
 • אומגה 3

6. שמרי על משקל תקין

להיכנס להריון משקל תקיןמשקל גוף שאינו תקין – מעל או מתחת למשקל המומלץ לגובהך עלול להפריע לך בנסיונות הכניסה להריון. מאחר ומשקל יתר הינו נושא רגיש רופאי פוריות רבים מעדיפים להמנע מלדבר עליו עם המטופלת הנמצאת ממילא במצב עדין אולם חשו שאת תהיי מודעת לעובדות ומחקרים מצאו כי לנשים הנחשבות לבעלות עודף משקל (במונחי BMI) לקח כפול זמן להכנס להריון מאשר לנשים שהיו במשקל תקין בתקופה שלפני ההריון.ומה לגבי חוסר משקל? כאן המצב אפילו גרוע יותר ונמצא כי לנשים בעלות BMI הנמוך מ–19 לקח, בממוצע, פי 4 יותר זמן להכנס להריון מאשר לנשים בעלות BMI תקין.

7. צמצמי צריכת שומנים מזיקים

בוודאי שמעת על שומן הטראנס ועל כך שאינו בריא אך האם ידעת שצריכה מוגברת של שומן טראנס עלולה להוריד את סיכוייך להכנס להריון בעד 70%? שומן טראנס נמצא בממתקים , עוגיות, שוקולד, מזון מהיר מטוגן, חטיפים מטוגנים ועוד והדרך הטובה ביותר לצמצם את צריכתו היא לקרוא את רשימת המרכיבים על אריזות המזון שם ולחפש שם מרכיב בשם "שמן ירק" או "שומנים מוקשים".

8. שמור על טמפרטורת תאי הזרע

למרות שקיים מיתוס לפיו תחתוני בוקסר המאפשרים אוורור והורדת הטמפרטורה באזור החלציים מגבירים את פוריות הגבר מחקרים מהתקופה האחרונה לא מצאו הבדל גדול בין ציבור לובשי הבוקסר לבין לובשי התחתונים הרגילים.

עם זאת, רופאים רבים כן ממליצים לגברים להמנע מריבוי אמבטיות חמות בתקופה בה הזוג מנסה להרות. גורמים נוספים שעלולים לפגוע באיכות תאי הזרע ובכמותם הם מחשבים ניידים (להרחיק מאזור המפשעה) וקרינה של טלפונים סלולריים (לא להחזיק בכיס המכנס).

9. צמצמי צריכת מוצרי חלב (אסטרוגן מהחי)

צריכה של הורמונים ובפרט הורמון האסטרוגן עלולה להפר את האיזון ההורמונלי שלך ואף לגרום לתופעות כמו תסמונת השחלות הפוליציסטיות ואנדומטריוסיס הפוגעות מאוד בסיכוייך להכנס להריון. 60%-70% מצריכת האסטרגון מן החי הינה דרך מוצרי חלב פרה ובפרט חלב פרה הרה שרמות האסטרוגן בגופה גבוהות מאוד. בנוסף, חלב הפרה כולל הורמונים רבים נוספים שאינם בריאים לך ומפריעים לכניסתך להריון ובהם אינסולין, מלטונין, פרולקטין, אוקסיטוצין ועוד.

כמו כן נמצא גם שצריכה מוגברת של חלב פרה עלולה לפגוע גם בפוריות הגבר.

אם את סובלת מחוסר איזון הורמונלי, תסמונת השחלות הפוליציסטיות או אנדומטריוזיס אני ממליצה לצמצמם למינימום ואף להוריד לחלוטין צריכת מזונות מהחי וזאת בשל ההורמונים הרבים שיש במזונות אלו והשפעתם המזיקה על המערכת ההורמונלית שלך.

10. הקפידי על תפריט פוריות מאוזן

בתקופת ההריון העובר יצרוך מגופך משאבים רבים שידלדלו את הרזרבות שלך ולכן לפני הכניסה להריון ההמלצה היא לשמור על תפריט מאוזן הכולל את כל אבות המזון, המנירלים והויטמינים שגופך צריך.

אולם מהו התפריט שיעזור לך להכנס להריון?

 • מזון אורגני בכמויות קטנות, דגי ים קטנים וקטניות בבישול ביתי.
 • פירות וירקות, אגוזים, חיטה מלאה, זרעים וגרגירים – השתדלי, ככל שניתן, שהמקור יהיה אורגני.
 • לבישול וטיגון השתמשי בשמן זית / חמאת ג'י (סמנה בפי התימנים).
 • לתיבול מאכלים קרים השתמשי בשמן זית בכבישה קרה, שמן אגוזים או שמן זרעי פשתן.
 • לאפיה – שמן זרעי ענבים.

להיכנס להריון תינוק במתנהלסיכום, אם אתם מנסים להרות כבר מספר חודשים ללא הצלחה, יתכן ושינויים לא גדולים באורח החיים שלכם, יעשו את כל ההבדל עבורכם ויאפשרו את השגת ההריון המיוחל בקרוב.

כבר התחלתם בבדיקות ובטיפולי פוריות שונים? אני ממליצה בכל מקרה ליישם עצות אלו שיתמכו ויגבירו את סיכויי הצלחתכם.

שיהיה בהצלחה ובשורות טובות!

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button