סימפיזיוליזיס טיפול טבעי

תוכן עניינים

סימפיזיוליזיס פוביס – כאבים בעצם החיק בזמן הריון

הפעם הראשונה שבה שמעתי את קולה של יעל היא היתה בוכיה ונשמעה אומללה ומיואשת:

שלום מיכל
מצטערת שאני פונה אליך היום, בשבת…
אבל אני לא יכולה יותר… הרופא שלי אמר לי שאם מישהו יוכל לעזור לי זו את.
אני בשבוע 30 ופשוט לא מסוגלת לזוז. לא הלכתי לעבודה כבר שבוע. אני בבית
סובלת מכאבי מפשעה שמקרינים גם לגב ולרגליים ונראה לי שזה רק מחמיר,
את המוצא האחרון שלי"

מכיוון שיעל היתה מקרה שמוגדר מבחינתי בגדר עזרה ראשונה ופיקוח נפש טיפלתי בה כבר באותה שבת.
הכאבים של יעל היו כה קשים עד כי היאהתקשתה אפילו לצעוד בשביל הכניסה למרפאה שלי.
טיפלתי ביעל תוך שימוש בטיפול משולב  של דיקור + שיאצו + הומוטוקסיקולוגיה.
כבר לאחר הטיפול הראשון יעל הצליחה לקום ממיטת הטיפולים כשהיא נראית נינוחה ואמרה:

מיכל, את קוסמת!

בשבוע שאחרי שוב טיפלתי ביעל ולאחריו היא כבר חזרה לעבודתה .
לאחר טיפול נוסף יעל לא סבלה עוד מן הכאבים הללו והמשיכה את ההריון באופן תקין ומהנה.

***********

ההריון הוא תקופה של שינוי, שלא אחת נלווים לה כאבים בגב התחתון ובאגן .50ֵ- ֵ70ֵ אחוזים מן הנשים ההרות סובלות מכאבי גב.  כמובן שנשים בעלות משקל יתר ונשים שסבלו מכאבים מסוג זה לפני ההריון, סיכוייהן לסבול מכאבי גב במהלך ההריון רבים יותר.

ספציפית לגבי התופעה של סימפיזיוליזיס (כאבים והקרנות מאיזור המפשעה) זוהי תופעה שכיחה יחסית בהריון ונוטה להופיע פחות בהריון ראשון ויותר בהריונות שאחריו (נשים "ולדניות" – בעגה הרפואית). סימפיזיס פוביס הינו הסחוס המחבר בין עצמות האגן מלפנים, באזור שמתחת לשערות הערווה. יחד עם שני המפרקים שנמצאים בין עצמות האגן לסקרום, הסימפיזיס פוביס ממלא תפקיד חשוב בייצוב האגן באופן יציב בזמן פעילות, בכל תנוחה אשר בה מעורבות הרגליים. אם המפרק אינו מחוזק היטב  הוא אינו מתפקד ביעילות ונוצר לחץ על מפרקי האגן הבא לידי ביטוי בכאב במקומות האופייניים: מפשעה, ירך, מפרקי האגן, כאבי גב ועוד.

הסיבות לסימפיזיוליזיס פוביס

  1. שינויים ביציבה – ככל שהעובר גדל, משקלו גורם לשינויים במרכז הכובד וביציבה. העלייה במשקל והגדלת הקער המותני (לורדוזה) יוצרות עומס גדול על שרירי הגב התחתון ומקשות על תפקודה של האשה בתנוחת עמידה .הגב נאלץ להתאמץ כדי לתמוך במשקל הנוסף וכדי לשמור על זקיפות, ומאמץ זה עלול לגרום לכאבים ולמחושים שונים בגב, בצוואר, בזרועות וברגליים.
  2. הורמונים – במהלך ההריון הגוף מפריש הורמון הנקרא "רלקסין". הפרשת ההורמון רלקסין בצרוף השפעתו של הפרוגסטרון , גורמת לרפיסות של הרצועות באזור אגן הירכיים ולגמישות רבה יותר של המפרקים, כהכנה לקראת תהליך הלידה. שינויים אלו ברצועות ובמפרקים עלולים לפגוע ביכולת הנורמלית של הגב לתמוך בגוף.
  3. מתח – למתח פסיכולוגי במהלך ההריון יש השפעה על כאבים בגב התחתון.
  4. היסטוריה קודמת של כאבי גב – לאישה שסבלה מכאבי גב בטרם הריון עלולה להיות חולשה בגב, ולכן ייתכן שתהיה מועדת לכאבים בזמן ההריון – זמן שבו הגוף עובר שינויים ונאלץ להתמודד עם הכבדה נוספת על הגב.
  5. ליקויים ביציבה בחיי היומיומית – יציבה מרושלת, עמידה ממושכת וטכניקות שגויות של הרמה ושל כפיפה עלולים לגרום לכאבים בגב התחתון או להעצים אותם.

מה את יכולה לעשות על מנת להקל ואף למנוע את כאבי סימפיזיוליזיס פוביס?

הקפידי לשמור על גובה שווה של עצמות האגן בישיבה ובשכיבה:
בישיבה הימנעי משיכול רגליים (אין להניח רגל על רגל, וקיימת חשיבות רבה לשמירה על זווית זהה של הברכיים, פחות או יותר).
בשכיבה חובה לשמור על תנוחה דומה של הרגליים, ובשכיבה על הצד לא לשלוח רגל אחת אל מעבר לשניה (ומומלץ להניח כרית בין הברכיים).

כיצד אוכל לסייע לך?
ברפואה המערבית אין כל טיפול אמיתי לבעיה מעבר לנטילת משככי כאב שבד"כ אינם גורמים לשינוי מהותי וכמובן שטומנים בחובם תופעות לוואי רבות וסכנות לאם ולעובר.
מנסיוני אני רואה תוצאות קליניות מצוינות משילוב טיפולי של מגע (שיאצו / טווינא) + דיקור. ראיתי הצלחות מצוינות במרפאה. נשים שבקושי יכלו ללכת מרוב כאב ולאחר טיפול – שניים חוו הטבה משמעותית. חלקן קיבלו ליווי חד שבועי /או פעם בשבועיים עד סוף ההריון, תלוי בחומרת מצבן.
כמטפלת בעלת ניסיון רב אני מייחסת חשיבות רבה לקשר בין גוף ונפש חשוב לי תמיד להתייחס גם לפן הרגשי בחייה של המטופלת. השילוב ההוליסטי שבין גופנפש מגביר את יעילות הטיפול ודיוקו.
נשים שאינן פונות לטיפול בבעיה מבעוד מועד נאלצות במקרים חמורים של כאב ללדת בעל כורחן בניתוח קיסרי על כל הסיבוכים והסכנות הכרוכים בכך.
לשמחתי, כל המטופלות שפנו אלי עקב סימפיזיוליזיס פוביס, ילדו בלידה טבעית לגמרי !

אז אם את סובלת מכאבי מפשעה, כאבים בעצם החיק, כאבי גב, או בכלל אי נוחות בהריון כדאי לך לפנות אלי עוד היום ואשמח לסייע לך ולהקל עלייך!

שתפו:

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

phone icon
WhatsApp chat
Call Now Button