שנה טובה ומאושרת זו לא רק ברכה – זו החלטה לגדילה

סיפור טאו מפורסם מתאר איש השט בנהר ולפתע נתקלת בו סירה אחרת, ריקה מאדם. האיש מסיט את הסירה מדרכו וממשיך לנוע עם הזרם. כמה דקות מאוחר יותר נתקלת בו סירה נוספת רק שהפעם יושב בה מישהו, אדם זר שאינו מוכר לו. גם הפעם הסירה מורחקת בעזרת תנועת המשוט אך הפעם מתלווה למעשה גם כעס על האדם שישב בסירה.

אז מי בעצם נוהג בסירה הריקה?

ומה הסיפור בא ללמד אותנו? השיעור שמחכה לנו כאן הוא שכל מי שפגע בנו הוא למעשה בדיוק כמו אתה סירה ריקה שאינה מחליטה בעצמה לאיזה כיוון לשוט ולהתקדם. החבר שאכזב, המורה שלא ראה אותנו כפי שהננו באמת בבית הספר, ההורים שלא הקדישו לנו מספיק או שלא נתנו לנו את הדבר לו הזדקקנו בילדותנו – כל אחד מאלו נהג כפי שהוא נהג כיון שגם הוא נשלט על ידי הכאבים והפגיעות שחווה בחייו ולכן, מידת השליטה שיש לו על ההתנהגות שלו, אינה גבוהה בהרבה מזו שיש לסירה ללא נהג.

אז איך אנו יכולים לעזור לעצמנו כאשר אנו חווים פגיעה שאינה בשליטתנו ולמעשה, כפי שהבנו עכשיו, איננה בעצם בשליטתו של אף אחד?

הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות הוא לשחרר את עצמנו מהתחושות הרעילות של הכעס והקורבנות, הדנות אותנו לכאב ולסבל מיותרים. לשם כך עלינו להפסיק לפעול מתוך האוטומט שלנו, הרגיל לקחת כל דבר באופן אישי ,ולהתחיל להבין שלא כל דבר קשור אלינו, ובוודאי שלא כל מה שקורה מתרחש במטרה להזיק ולפגוע בנו.

מדוע אנחנו בוחרים להרגיש מסכנים?

מאחורי כל החלטה כיצד לנהוג ואיך להגיב, עומד הרווח שאותו אנו מפיקים כתוצאה מהבחירה להתנהג בדרך זו או אחרת. הבחירה במקום של "אכלו לי שתו לי" בה אנו למעשה הקורבן שנפגע שלא באשמתו, מאפשרת לנו לברוח מלקחת אחריות על המצב ומלנקוט בצעדים מעשיים לתיקונו.

הכעס שאנו חשים הוא רגש חזק המשתלט עלינו ואינו נותן מקום לשום רגש אחר. בניגוד לכאב, המזוהה עם חולשה, הכעס נותן לנו תחושה של כח ועוצמה. בנוסף לכך, כעס  לרוב מלווה גם בביקורת והאשמה, וכשאנו נמצאים במצב של האשמה, המיקוד שלנו הוא באחר, במי שפגע בנו, במקום להתרכז בעצמנו, במה עושים עכשיו ובאיך ממשיכים מכאן.

תחושת הקורבנות היא תחושה לגיטימית וטבעית, ולכולנו יש לעיתים את הצורך לקבל קצת תשומת לב והקלות מיוחדות. אך יש להזהר מלהתמכר לתחושה זו ומלסגל אותה כאסטרטגיה, שכן השהיה בה מהווה את אחד המכשולים הגדולים, העומדים ביננו ובין השגת המטרות שלנו בחיים.

המקור לתחושת הקורבנות נעוץ בדרך כלל בילדות, כשסיטואציות שונות שקרו לנו גרמו לנו להרגיש שאין לנו שליטה על מהלך חיינו. כתוצאה מכך, אנו בעצם מאבדים את האמון ביכולתנו לשנות את המציאות, ונכנסים לעמדה פאסיבית iמתגוננת, או תוקפנית, בכל פעם שאנו נתקלים בקושי.

אני פוגשת במרפאה באורח יומיומי מטופלים שבאופן לא מודע "מחזיקים" בכעסים שגורמים להם לסבל רגשי ואף לכאב פיזי.

אני מסייעת להם ומלווה אותם בדרך לחשיפת השורש לכאב ותמיד כאשר הם מבינים כי ביכולתם לבחור לשחרר ולזכות בהחלמה ושחרור לעומת האפשרות להמשיך ולהחזיק בכעס ולסבול, כולם בלי יוצאים מן הכלל בוחרים בדרך הבריאה והמשוחררת.

דרך זו מסייעת להם להחלים אף ממחלות וכאבים כרוניים שסבלו מהם עשרות שנים.

******

 הגיעה אלי מטופלת שסבלה ממיגרנות מעל ל 30 שנה. המטופלת נטלה משככי כאבים עוצמתיים ומסוכנים במשך שנים. משככי הכאבים לא תמיד הועילו, אבל תפקודי הכבד שלה הלכו והתדרדרו ובמקביל גם הייאוש שלה. הרופאים אמרו שאין דרך אחרת לסייע לה. זו הסיבה שהיא בחרה להגיע אלי לטיפול.

באמצעות ארגז הכלים הטיפולי המגוון שבידי, סייעתי לה להגיע לסיבה לכאב – כעס רב שהיא נושאת כלפי אמה….

כשהבינה שהכעס הזה אינו משרת אותה, אלא בעצם פוגע בבריאותה, באיכות חייה ואף מסכן אותה, בחרה לשחרר את הכעס ולהחליפו בסליחה וקבלה.

מאז (3 שנים) לא חוותה התקף מיגרנה בעוצמות שהיא מכירה, אלא כאבי ראש קלים מידי פעם, שעוברים כאשר היא אוכלת/ שותה/ או נחה על פי הצורך.

******

Freedomכמטפלת  ברפואה סינית אינטגרטיבית אני עובדת עם המטופלים שלי באמצעות מגוון כלים ושיטות מתחום הגוף והנפש. במקרים רבים כשאני מזהה שיש נטיה לכעסים ולדפוסים קורבניים מעכבים, אני מסייעת למטופלים שלי להשתחרר מתחושות קשות אלו, ומאפשרת להם לקחת אחריות על חייהם, באמצעות טכניקות ושיטות טיפול ייעודיות כאייפק, ריקול הילינג, תטא הילינג ו- NLP, זאת לצד דיקור, תזונה, צמחים ועוד.

אנחנו עומדים בפתחה של שנה חדשה, וזהו תמיד זמן מיוחד בו אנו נוהגים לקבל עם עצמנו כמה החלטות. אני מזמינה כל אחד מכם להתבונן על חייו ועל מערכות היחסים שלו, ולבדוק האם הדפוסים הקורבניים מנהלים את חייו. במידה וזיהיתם שאכן כן, אתם נוטים להתנהגות קורבנית ומאשימה, סלחו לעצמכם וקבלו את העובדה שיש בכם עדיין מקומות פגועים הזקוקים לכך. עצם העובדה שתעלו את רמת המודעות שלכם להתנהגות זו , כבר מהווה את השלב הראשון בשינוי המצב. בהמשך, תוכלו להתקדם לעבר מקום עוצמתי יותר עם עצמכם בו תרגישו שהשליטה על חייכם היא בידכם, ותוכלו להסתכל על סיטואציות כאלו כעל הזדמנות ללמוד משהו על עצמכם ועל האחרים.

אם תרצו, אשמח לעזור לכם לקצר את התהליך ולעשות שינוי משמעותי לטובה בחייכם, עוד השנה.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת היכרות התקשרו אלי עכשיו – מיכל 052-8728526

מאחלת לכם שנה טובה, מאושרת ובריאה – מיכל שלזינגר

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button