תזונה לפי סוג דם

תוכן עניינים

תזונה לפוריות - אשה מחזיקה מצרכי מזון (2)כל מי שקצת מתעניין ברפואה משלימה, באורח חיים נכון  ומשתדל לאמץ אורח חיים בריא יודע, כי תזונה נכונה מיטיבה עם הגוף ומהווה מפתח לבריאות טובה. תזונה היא מהמקורות המרכזיים, לצד הנשימה והשינה, המספקים לגוף את האנרגיה הדרושה לתפקודו, ועל כן, ככל שהיא תהיה נכונה ומדוייקת יותר, בהתאמה לכך נחוש בריאים ונהיה חיוניים יותר.

אבל מהי "תזונה נכונה" ואלו מרכיבים היא אמורה לכלול?  כיום ידוע כי תזונה נכונה היא תזונה שמותאמת אישית לכל אדם ואמורה להיבחן לגופו של עניין, ועל פי הנתונים הבריאותיים האופייניים לכל אחד ואחת.

מהי בעצם, תזונה על-פי סוג דם?  מהם יתרונות השיטה? איזה אפקט יש לשיטת תזונה זו, כאשר היא משולבת בטיפולים מהרפואה הסינית? כל התשובות לכל השאלות הללו בפוסט הבא.

 על חשיבותה של התזונה

נתחיל מההתחלה, הרפואה הסינית שישנן עדויות לשימוש בה כבר מלפני כ-5,000 שנה, מאגדת בתוכה ידע עצום וניסיון פרקטי רב, ומתייחסת אל התזונה כאל כלי טיפולי חשוב וכאל אמצעי משמעותי בשמירה על החיוניות של האדם. תזונה הולמת מאפשרת זרימה הרמונית וטובה של אנרגיית החיים בגוף, הלא היא אנרגיית הצ'י, הקיימת ביקום, ועל כן רצוי שנקפיד על התזונה המתאימה לנו.

על פי עקרונות הרפואה הסינית, המזונות שאנו צורכים יכולים להיות בעלי אנרגיה חמה או קרה, כאשר הראשונים יוצרים חום בגוף ואילו האחרונים יוצרים קור. האנרגיה של המזון, חשוב, להדגיש אינה קשורה לטמפרטורה שבה הוא מוגש, אלא לאיכות האנרגטית המקורית שלו, כלומר, לשאלה האם הוא מקרר או מחמם (ולשאלות נוספות שניגע בהן בהמשך). מזונות מקררים הם לדוגמא: אפרסמון, חסה, מלפפון, אצות ים, יוגורט, נענע, מנטה, תה, ועוד, ואילו מזונות מחממים הם למשל: קפה, בזיליקום, פלפל שחור, בשר אדום, שום, בצל, חומוס, פטרוזיליה ועוד.

 סוג דם - מזונותאז מה, בעצם, אומרים הסינים על "תזונה נכונה"?

מהי תזונה נכונה בראייה הסינית? אז זהו, שלא ניתן לדבר באופן גורף על "תזונה נכונה", מאחר שלכל אדם יש צרכים תזונתיים משלו בהתאם למאפייניו, לנתוניו הפיזיים ועל בסיס האבחנה האנרגטית שלו, ההרגלים היומיומיים שלו ואורח חייו בכלל. השאלה שצריכה להישאל, אם כן, היא "תזונה נכונה למי"?
ככלל, מזונות בעלי אנרגיה חמה מתאימים לטיפוסים בעלי אנרגיה קרה, הנקראים על-ידי הרפואה הסינית אנשי יין, ומזונות בעלי אנרגיה קרה ייטיבו עם טיפוסים בעלי אנרגיה חמה, הכל כדי להגיע לאיזון נפשי-רגשי-גופני ואנרגטי.   לצד המימד החם והקר של המזון, גם לטעם שלו, לצבע שלו, למידת הלחות שיש בו, להשפעה שלו על תנועת זרימת האנרגיה בגוף שלנו, ועל כן, בהרכבת התפריט התזונתי למטופל, יש לקחת בחשבון גם את הפרמטרים הללו.

לא ניתן למצות את הדיון ביחס של הרפואה הסינית אל חשיבותה של התזונה מבלי לציין את האופן בו איברי הגוף מושפעים, בראייה סינית, מהמזון שלנו. הטעם המלוח נתפס, לדוגמא, כמשפיע על הכליות, החמוץ על הכבד, המר על הלב, המתוק על הטחול והחריף על הריאות. המשמעות היא, כי כאשר קיימת בעייה פיזית באחד מהאיברים הללו, ניתן להגיע לאיזון ולהשיג הטבה באמצעות צריכה מרובה של מזונות הנחשבים כמשפיעים על אותו איבר או על-ידי הימנעות מצריכתם, הכל בהתאם לשאלה האם הליקוי התפקודי נובע מחוסר או מעודף אנרגיה באותו איבר.

כדי לדייק עוד יותר את הטיפול ולהגביר את יעילותו אני משלבת במרפאה גם את שיטת התזונה על פי סוג דם.

סוג דם - מבחנהסוג הדם שלך והשפעתו על בחירות תזונתיות נכונות

שיטת "התזונה על פי סוג דם" , היא שיטה תזונתית טיפולית  שהתגבשה לפני קרוב לשני עשורים על-ידי פיטר ד'אדאמו, נטורופת אמריקאי שמצא, כי סוג הדם משפיע במידה רבה על האופן בו מגיבים  אנשים שונים למזונות שונים. הספר שכתב ד'אדאמו מתבסס על למעלה מ 2000 מחקרים ומשולב בנסיונו הקליני הרב. הספר הפך לרב מכר עולמי ותורגם לעשרות שפות. לפי אסכולת התזונה על פי סוג הדם, ניתן לדעת אילו מזונות ישמשו ממש כתרופות עבור אנשים מסוימים , אלו מזונות הם ניטרליים, ואילו מזונות ממש רעילים עבורו.

המשמעות היא, כי כדי לשמור על תדר גבוה של בריאות, עלינו לצרוך מזונות שמתאימים לסוג הדם שלנו או המתאפיינים בנייטרליות, כאשר ישנה רשימה ברורה של מזונות המתאימים לכל סוג דם מבחינה גנטית.
היתרונות של השיטה טמונים ביכולת להגיע לריפוי של תסמינים פיזיים וליהנות מגיוון רב במזון הנצרך בעת ובעונה אחת. מחקר שהתבצע בישראל כדי לבחון את יעילות השיטה על-ידי הנתרופתית דבורי גיתאי והתזונאית טלי בר טוב חשף, כי מצבם של מטופלים השתפר פלאים בזכות השיטה, הן מבחינת מצב הרוח, הן מבחינת משקל והן מבחינת בריאות כללית.

 שיטת התזונה על-פי סוג הדם ממנפת את הטיפול ומאפשרת להגיע לתוצאות מהירות יותר

שיטת התזונה על-פי סוג דם היא עוצמתית עוד יותר כאשר היא משולבת בטיפולים השונים המתבצעים בקליניקה שלי, מאחר שהיא ממנפת כל טיפול ומזרזת עוד יותר את תהליך הריפוי.
בין אם מדובר בדיקור סיני, תזונה סינית, צמחים,  בטיפול בפרחי באך, ביואורגונומי, אייפק ועוד… כאשר נוסף אלמנט התזונה על-פי סוג דם, ניתן להגיע לתוצאות מהירות יותר, בזכות השימוש בכמה מתודות טיפוליות במקביל, שכל אחת מהן היא אפקטיבית בפני עצמה.

אנחנו חיים בעידן פוסט מודרני, שבו שולטות "אמיתות" רבות, והיתרון עבורינו, בני האדם החיים בעידן זה, הוא היכולת לדעת יותר, להתנסות בדברים חדשים ולשלב אפשרויות- הכל כדי להגיע לריפוי מוחלט. אם אתם מחפשים טיפול מדויק, יעיל, שיש לו ערך מוסף,  תוכלו לקבל אצלי  את המענה שאתם מחפשים ותוכלו ליהנות מטיפולים, בהם משולבת טכניקת התזונה על-פי סוג דם.


לקבל את הטיפול המושלם עבור הצרכים  שלכם כדי להגיע לריפוי מלא

הנחת העבודה המכתיבה את הפעילות הטיפולית  שלי בקליניקה  היא, כי ארגז טיפולים גדול, ומגוון שלי כמטפלת לצד נסיון טיפולי רב שנים מאפשרים לי לסייע למטופלים הפונים אלי לקבל  את המענה המתאים ביותר לצרכיהם. אני עושה ככל יכולתי  על מנת לאפשר למטופלים שלי להגיע תוך פרק זמן קצר לשיפור הבריאות ואיכות החיים. לשמחתי בכל פעם מחדש, עם כל מטופל ומטופלת אני זוכה מחדש לאישור העובדה כי אינטגרציה בין מספר שיטות וטכניקות טיפוליות מביאה תוצאות טיפוליות   נפלאות ומהירות יחסית.

—–

סוג דם - בריאות גופנפשלהלן סיפורה של מטופלת בת 19 :

משרתת בצבא במשמרות . תפקיד אחראי ותובעני. מאז הגיוס סובלת מכאבי בטן קשים  בכל שעות היממה. ניסתה על דעת עצמה לעשות שינויים תזונתים להוריד מוצרים מסוימים ולהוסיף אחרים שנראו לה בריאים.

למרות זאת הכאבים המשיכו בשלהם.

בפגישה הראשונה ערכתי לה אבחנה בכלים הטיפוליים שלי: אבחנת דופק סינית, אבחנת לשון, אבחנת גוף, תשאול, בדיקת סוג דם (שאני מבצעת במרפאה). התיחסתי לבדיקות הדם שהיא הביאה עמה.

התאמתי לה תזונה משולבת על פי הרפואה הסינית + תזונה על פי סוג דם.

המטופלת הגיעה שוב לטיפול אחרי 3 שבועות ודיווחה כי מאז הטיפול היו לה רק 2 אפיזודות קצרצרות של אי נוחות.

בפגישה  שילבנו התיחסות גוף נפש ובחנו פקטורים נוספים שמשפיעים עליה – נושא השירות הצבאי והלחץ הכרוך בו כגורמים משמעותיים זאת לצד השינוי מאורח החיים שאליו היתה רגילה וחמימות הבית + ההתמודדות עם המסגרת הצבאית.

המטופלת חזרה אחרי שבועיים וסיפרה כי כאבי הבטן ואי הנוחות חלפו לגמרי!

אם אתם סובלים מאי נוחות כלשהי, בעייה בריאותית, כאב פיזי או רגשי,

אשמח לסייע לכם בדרככם לבריאות טובה ואיכות חיים

צרו קשר עוד היום ואשמח לחזור אליכם.

מיכל שלזינגר   052-8728526

שתפו:

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

phone icon
WhatsApp chat
Call Now Button