טיפול ביואורגונומי

תוכן עניינים

ביואורגונומי - גופנפשבשנים האחרונות עולה קרנם של טיפולי האנרגיה, והם מקבלים יותר ויותר הכרה כפתרונות לאבחון וריפוי. באמצעות טיפולים אלו ניתן להשפיע על המימד האנרגטי של הגוף ולרפא באמצעותם. ההטבה והריפוי  ניכרים בשיפור והטבת מצבם של מטופלים הן מבחינה בריאותית והן מבחינה נפשית-רגשית.

בפוסט זה אספר לכם על שיטה מאוד יעילה ומדוייקת שאותה אני משלבת לצד כלים טיפוליים נוספים במרפאה שלי.

טיפולים המשלבים את שיטת ביואורגונומי עם טכניקות מעולם הרפואה הסינית

שיטת ביואורגונומי משולבת בטיפולים שלי במרפאה,  והיא מעצימה עוד יותר את ההליך הטיפולי ומאפשרת ריפוי מהיר יותר.
מעלותיה של הרפואה הסינית בת האלפי שנים זוכות להוכחה מחודשת שוב ושוב, כאשר מטופלים רבים נרפאים מבעיות, שהרפואה הקונבנציונאלית לא הצליחה למצוא להן מזור. אך, כאשר הטיפולים הללו מתבצעים באינטגרציה עם שיטות נוספות בתחום הגוף-נפש, שמטרתן לשקם את השדה האנרגטי, כמו שיטת ביואורגונומי, הטיפול הופך עוצמתי עוד יותר ומסייע למטופלים לקבל מענה לאי הנוחות שלהם ולהגיע  באופן מהיר עוד יותר, לידי ריפוי. הטיפול הביואורגונומי הוא פתרון מתאים למגוון רחב של בעיות, החל מחולשת המערכת החיסונית, דרך מיגרנות קשות, הפרעות קשב וריכוז , כאבים כרוניים מצוקות רגשיות ועוד.

medicine-wheel-401408_1280 (1)כמה מילים על אנרגיה ועל עוצמתם של טיפולי האנרגיה להשגת ריפוי

קשה יהיה להבין מהו טיפול ביואורגונומי, מבלי לדון תחילה במושג "אנרגיה". זאת היות והטיפול מתבצע על הגוף האנרגטי של האדם.

אנרגיה אנחנו בעיקר חשים ומרגישים. הסינים קוראים לאנרגית החיים- צ'י, היוגים קוראים לה פראנה, ברפואה הקונבנציונאלית מגדירים אותה כחמצן ומקשרים אותה לקלוריות ובפיזיקה מתייחסים אליה כאל מולקולות המתנועעות באוויר או כמערכת של חלקיקים הטעונים חשמלית. לא משנה כיצד נקרא לה, העובדה היא שיש בנו וביקום איזושהיא תנועה תמידית, תדר שאנחנו יכולים לחוש בעזרת חמשת החושים שלנו, ושאיננו יכולים לחיות בלעדיו.

אותה אנרגיה, שהרפואה הסינית מכנה כ"צ'י", היא כוח החיים, כמו מעין דלק שמאפשר לנו לתפקד ולהיות במיטבינו. מצוקה פיזית או נפשית, סימפטומים גופניים לא נעימים או תחושה לא טובה מבחינה פנימית מעידות, בראי הרפואה הסינית, על זרימה לא תקינה של אנרגיית הצ'י, שיוצרת בגוף חסימה או תקיעות, המגולמת בדמות כאב פיזי או אי נוחות רגשית. מרבית הטיפולים שמציעה הרפואה הסינית מתמקדים בשיפור זרימת אנרגיית הצ'י, שבתורה משפיעה לחיוב על תפקודו של המטופל.
טיפולים אנרגטיים פועלים על הגוף האנרגטי, כלומר, על אותו שדה אנרגיה שזורם בגוף שלנו והמקיף אותו, ושכאשר הוא חסום או תקוע, יש לכך השפעה מיידית על הגוף הפיזי ועל הנפש שלנו. כפי שטען דר' וילהלם רייך, מתלמידיו הידועים של זיגומנד פרויד, ומי שהמערב מתייחס אליו כאל "מגלה" אנרגיית החיים, האנרגיה היא חיונית לאורגניזם חי, היא פועלת בגוף האדם וסביבתו ומחסור בה או פגיעה בה יכולים ליצור בעיות פיזיות ונפשיות. את אנרגית החיים שגילה רייך הוא כינה בשם: "אנרגיית אורגון".

גופנפש - ביואורגונומי - 2שיטת ביואורגונומי: מה שעפעפיים יכולים לעשות

כדי לשקם את שדה האנרגיה הפגוע ולהירפא, דרוש טיפול אנרגטי באותו שדה, ובדיוק להקשר הזה מיועדים טיפולי הביואורגונומי. שיטת "ביואורגונומי" פותחה על-ידי רפי רוזן ז"ל, שעסק רבות במחקר אנרגטי, ושהיה תומך נלהב ברעיונותיו של דר' רייך שהוזכר לעיל. רוזן הבין, כי השדה האנרגטי של הגוף משפיע על שרירי העין, וכי באמצעות תנועת שרירי העין, כלומר, תגובת העפעפיים, אותם קפלי עור המכסים את העיניים שלנו ומגנים עליהן, ניתן לאתר את מקור הבעייה ממנה סובל האדם, בין אם היא פיזית או רגשית.
לעפעפיים, כך האמין רוזן, קיימת רגישות אנרגטית מיוחדת, ועל כן ניתן לנצל את התנועה שלהם (עפעוף) כדי "לקלוט" את מצבו האנרגטי של המטופל, ולהבין היכן בשדה האנרגטי המקיף אותו נוצרה הבעייה.
כפי שהדרך לכל פתרון מתחילה באיתור הבעייה, כך גם במקרה הזה, זיהוי מקור החסימה בשדה האנרגטי מאפשר לבצע טיפול שיכוון אל ריפוי השדה האנרגטי, מה שיבוא לידי ביטוי בתחושת הקלה בסימפטומים, ברווחה נפשית ואף בריפוי מוחלט.

דוגמא לשילוב טיפולים אנרגטיים מסוג "ביואורגונומי" במרפאה שלי –

דוגמא 1 – 

מטופלת בהריון שבוע 30 עם כאבי ראש קשים שנמשכו יומיים.

ביקשה את עזרתי.

טיפלתי בה מרחוק (אני במרפאה שלי כשהיא בביתה ) באמצעות ביואורגונומי (אנרגיית אורגון).

וכעבור 10 דקות מסיום הטיפול  התקשרה אלי ודיווחה שהיא חזרה להרגיש מצוין.

——

דוגמא  נוספת למטופלת במצוקה שסייעתי לה:

ע. חיילת בקורס מד"סיות בצה"ל –

 הגיעה אלי כשהיא סובלת מדלקת קשה בגיד אכילס.

ע. לא היתה מסוגלת לרוץ עם יתר החניכים. מעבר לכאב הרב שממנו סבלה, היתה גם במצוקה מכיוון שחששה שהיא  עלולה להכשל בקורס.

 אבחנתי את מצבה במגוון הכלים שלי: דופק, לשון, אבחנת גוף ותשאול.

טיפלתי בה באופן משולב: דיקור לצד ביואורגונומי –

באבחון הרגשי עלה שע. היא בחורה בעלת מוטיבציה מאוד גבוהה וצורך קיצוני בהצטיינות. מכיוון שהקורס היה מאוד קשה ומאתגר, תת המודע של ע. חשש מכשלון.

התאמתי לה תוספים מתאימים והכנתי עבורה תמצית פרחי באך – על מנת להתמודד עם האתגרים הפיזיים והרגשיים בקורס.

שלחתי לע. גם טיפולים אנרגטיים מרחוק.

ולשמחתה של ע. ולשמחתי-

היא סיימה את הקורס בהצלחה  ושובצה בתפקיד שאליו שאפה !

שתפו:

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

phone icon
WhatsApp chat
Call Now Button