בעיות אורתופדיות מלוות אתכם בחיי היום-יום? אתם סובלים מכאבים? ממוגבלות בתנועה?
בעיות אורתופדיות הינן בין התלונות השכיחות במרפאה. הן גורמות לסבל רב, להיעדרויות ממושכות ממקום העבודה ולפגיעה באיכות חיי היום יום ושעות הפנאי.
בין הבעיות האורתופדיות העיקריות שמביאות מטופלים לפנות אלי ניתן למנות: כאבי גב כרוניים ואקוטיים, בלט דיסק, כאבי כתף, פריצת דיסק, תסמונת התעלה הקרפלית, דלקת במפרק הלסת, מרפק טניס, דלקת פרקים, כאבי כתפיים, נקעים, בעיות ברכיים, AVN- אווסקולר נקרוזיס ועוד. ישנם הסובלים מכאב כרוני המלווה אותם במשך שנים ארוכות ואחרים מגיעים עם סימפטום אקוטי.

איך אני מטפלת בבעיות אורתופדיות?

כאשר מגיע מטופל עם בעיות אורתופדיות אני מתייחסת אליו כאל מכלול שלם. כל סימפטום שהמטופל מתלונן עליו נלקח בחשבון.
נוכחתי שכמעט כל בעיה גופנית קשורה לחוסר איזון שתרם להיווצרותה: בעיות רגשיות ידועות ומודחקות, פגיעות שחווינו, בחירות לא נכונות, מציאות חיים שאינה תואמת לתמונת העולם הרצויה לך וכדומה.
לכן לכל אורך האבחון והטיפול אני מדגישה את ההתייחסות לבעיה הספציפית. זאת לצד ההתייחסות לאיזון הגוף והנפש הכולל של המטופל.
ניתן להגיע לריפוי עמוק ומלא גם של סבל ומצוקה שנמשכים עשרות שנים בעקבות אירועים שהתרחשו בעבר הרחוק.
בטיפול ובאבחנה שלי אני משתמשת בטכניקה משולבת שמטרתה תחילה לאבחן במדויק מהי סיבת השורש שהובילה לבעיה ממנה סובל המטופל. בהמשך מטרתי היא לטפל באופן היעיל והמדויק יותר שיוביל להקלה, החלמה, ואף ריפוי.
בין היתר אני נעזרת בכלים האבחונים והטיפוליים של הרפואה הסינית: אבחנת דופק, לשון, אבחנת גוף וטיפול בדיקור, לצד שיטות – איבחוניות טיפוליות רבות נוספות שמסייעות לי לדייק באבחנה ובטיפול: אייפק, NLP, דמיון מודרך, פרחי באך, הומוטוקסיקולוגיה, תטא הילינג ועוד.

בעיות אורתופדיות – מקרים לדוגמא

בעיות אורתופדיות וכאבפנה אלי מטופל בן 39 שסבל שנים רבות מכאבי גב תחתון. הוא אפילו לא זכר מתי החלו הכאבים.
בזמן הטיפול הוא הצליח לשחזר ולהיזכר מתי החלו הכאבים. זה היה לאחר ריב שהיה לו עם אימו בגיל 15.
בעצם מאז ועד היום סבל המטופל מכאבי גב תחתון שלא הצליח להיפטר מהם עד הטיפול אצלי.

לאחר שנפטרו כאבי הגב – ביקש המטופל שאתייחס גם לכאב כתף כרוני ממנו הוא סובל.
בליווי שלי, בכלים רגשיים – נפשיים שבהם השתמשתי הצליח המטופל להבין שכאב הכתף קשור להתעללות שעבר בכתה ד' על ידי בן השכבה שלו בבית הספר.
הנחיתי את המטופל בתהליך של "סליחה". בהתחלה היה לו מאוד קשה לסלוח, גם ממרחק השנים.
אבל כשהוא הצליח להגיע לתובנה כיצד הטראומה הזו עדיין "מפעילה" אותו, ופוגעת בו, הוא נאות לשלוח סליחה לפוגע.
מאז, נעלם גם כאב הכתף ולא שב!

במקרה אחר מטופל הגיע כשהוא סובל מכאב גב באיזור החוליות L 3-4.
המטופל היה כבר לאחר זריקת סטרואידים מקומית שהועילה באופן קלוש וזמני בלבד.
הכאב החל בעת מאמץ גדול שנבע ממעבר דירה.
בטיפול בדיקור שילבתי גם טכניקות רגשיות – רוחניות (תטא הילינג , רפואה גרמנית חדשה ואייפק).
אבחנתי שיש קשר בין כאבי הגב שלו לאירוע מוות של אשתו של חבר לעבודה. המטופל לא הספיק להגיע לניחום אבלים והרגיש לא נוח כתוצאה מכך.
הדבר גם עורר את תת המודע שלו לאירוע מותו הפתאומי של אביו לפני 6 שנים. גם אז הוא לא היה נוכח והרגיש כי אינו מצליח לבטא את הצער.
המטופל הבין את הקשר בין האירועים ותוך כדי הטיפול המטופל דיווח על תחושת זרימה חזקה ומפתיעה של דם באיזור הכאב ובחלקים נוספים בגוף. המטופל חש הקלה עצומה פיזית ורגשית בתום הטיפול.

ולבסוף – משהו שאחד המטופלים שלי כתב:

אני גבר בן 37 והגעתי למיכל לאחר שנה וחצי של טיפול בהסתיידות כתף. ברגע שכבר התחלתי להרגיש טוב יותר עם הכתף החלו לי כאבים דומים בכתף השנייה… ואז הגעתי למיכל.
הייתי מתוסכל שאני עומד לפני תהליך ארוך וממושך בהחלמה של הכתף השנייה. צירוף המקרים של כאב דומה בכתף השנייה גרם לי לחפש דרך טיפול אחרת ולראשונה החלטתי לנסות טיפול ברפואה משלימה. על מיכל שמעתי המלצות מאשתי וכך התגלגלתי לטיפול אצל מיכל. יש לאמור שהגעתי ספקן, כי אני "מהנדס" בדמי "וחסיד" של המדע והרפואה הקונבנציונלית. אך עם הזמן מיכל פתחה אותי לעולמות שהכרתי פחות.
בעזרת התאמות בתזונה ותוספים למיניהם, בעזרת טיפול של שיאצו ודיקור ובעיקר בעזרת טיפול משולב של גוף ונפש התחלתי להרגיש שיפור בריאותי.

איזון כאבי גבלאחר כחודשיים של טיפול הפסקתי להרגיש כאבים במהלך היום-יום. היום אני חוזר לפעילות ספורטיבית מלאה בהדרגה.
אני מודה למיכל על הטיפול המסור, על זה שקיצרה לי משמעותית את ההחלמה (יחסית למה שציפיתי) ומעבר לזה על כך שפתחה אותי לחשוב ולהסתכל על הדברים קצת אחרת.
שתהיה שנה טובה ושתמשיכי לעזור ולחזק אנשים נוספים.
– עידו מלמד.

אם את/ה סובלים מכאב או בעיה אורתופדית הפוגעים באיכות חייכם אוכל ללוותכם בדרך לריפוי והחלמה. חבל לחכות, צרו קשר עוד היום – מיכל 052-8728526

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

WhatsApp chat
Call Now Button