לא מצליחים להכנס להריון? כל מה שאתם צריכים לדעת על שילוב טיפול תזונתי כדי לשפר את פוטנציאל הפוריות

pregnant woman belly with vegetables and fruitsסיפורה של מטופלת בשם אורנה:

אורנה בת 29, נטלה גלולות מגיל 18 עקב המלצת רופאים לטיפול במחזור לא סדיר.

הגיעה אלי לטיפול כשהיא לחוצה ומתוחה. הפסיקה את נטילת הגלולות לפני כשנה והמחזור שלה אינו סדיר.

אחרי הפסקת גלולות לקח כשלושה חודשים עד שהתחילו להופיע וסתות אבל מרווחי הזמן שבין הוסתות לא היו  סדירים. המחזורים הם בני 21- 35 ימים ובמעקב ביוץ, לא היה ניתן לראות ביוץ תקין. הרופא אבחן "שחלות פוליציסטיות והמליץ על טיפול באיקקלומין.

אורנה קראה על האיקקלומין וכן שמעה על סיבוכים שונים (פגיעה ברירית, ציסטות ) שהופיעו אצל מטופלות שונות ובגלל תופעות הלוואי והסכנות העדיפה לנסות קודם טיפול טבעי.

בעקבות המלצות חמות של מספר חברות פנתה אורנה אלי לטיפול.

אבחנתי את מצבה של אורנה בכלים הטיפולים שלי: אבחנת דופק, אבחנת לשון, תשאול מקיף, בדקתי לה את סוג הדם והתיחסתי לבדיקות דם שהמטופלת הביאה עימה.
על פי האבחנה התאמתי לה טיפול מתאים: דיקור, צמחים, תזונה על פי סוג דם בשילוב עם דגשים מעולם הרפואה הסינית. שילבתי בטיפול טיפולים אנרגטיים: אייפק, ביואורגונומי, פרחי באך ודמיון מודרך.

כבר לאחר כחודש, ניתן היה לראות ביוץ בבדיקת אולטרה סאונד.
לאחר שלושה חודשים מתחילת הטיפול הגיעה אורנה למרפאה כשבתיקה "הפתעה" – מקלון בדיקת הריון ועליו "שני פסים" מיוחלים !
המשכתי ללוות את אורנה במהלך ההריון ובהכנה ללידה.
כעבור 38 שבועות מתחילת ההריון ילדה אורנה בת מתוקה- יעל .

—-

מנסים להיכנס להיריון מזה תקופה ולא מצליחים? התסכול גובר, התחושות קשות, אך אינכם מוכנים להרים ידיים? אם אתם מרגישים שניסיתים כבר הכל, אך ההיריון המצופה אינו מגיע, שינוי תזונתי עשוי להיות הפתרון עבורכם. בקליניקה שלי  אני משלבת טיפולים משולבים על שילוב בין הרפואה הסינית לבין תיאוריית התזונה על פי סוג דם.

מהי העוצמה הטמונה בטיפול תזונתי משולב: רפואה סינית, ותזונה על פי סוג דם וכיצד יש בכוחו של שילוב עוצמתי זה  להשפיע לטובה על הסיכויים שלכם להקלט להריון וללדת תינוק בריא? כיצד תזונה על פי סוג דם תשדרג את הטיפול עוד יותר? כל התשובות לשאלות שעשויות להוביל אתכם אל ההריון הנכסף במאמר שלפניכם.

Portrait of a happy young childמנסים שוב ושוב וההיריון לא נראה באופק? אתם לא לבד!

בעיות פריון הופכות יותר ויותר נפוצות בעולם המערבי, ונתונים מראים, כי כ-15% מהזוגות סובלים מבעיית פריון, המוגדרת כחוסר הצלחה להיכנס להיריון לאחר שנה רצופה של ניסיונות הכוללים קיום יחסי מין מלאים על בסיס שבועי (כפעמיים-שלוש בשבוע) ללא אמצעי מניעה. חשוב להדגיש, כי במקרים רבים  לחוסר ההצלחה להתעבר אין הסבר רפואי, כלומר, למרות שלא נמצא אף ממצא פתולוגי לכשלונות להיכנס להיריון, הזוגות הנכללים בסטטיסטיקה הזו לא מצליחים להרות או חווים הפלות חוזרות ונשנות, בייחוד בתרימסטר הראשון להריון.

המענה שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית עבור זוגות כאלה מבוסס על סדרה ארוכה של בדיקות וטיפולים שכוללים כדורים, זריקות, הזרעות תוך רחמיות הפריות חוץ גופיות ועוד תהליכים כאלה ואחרים, שהם לא נעימים מבחינה פיזית ,  יש להם תופעות לוואי רבות וידועות , הם מסוכנים לטווח הקצר ובוודאי שמותירים נזק גם לטווח הארוך וכמובן המחיר הנפשי הרב הכרוך בהם. לכן, עוד ועוד זוגות במצב כזה פונים אל הרפואה הסינית, המציעה דרכים טבעיות לטפל בבעייה, כשאחד הכלים המשמעותיים בטיפול ברפואה הסינית בפרט והרפואה המשלימה בכלל הינו טיפול תזונתי.

beautiful pregnant woman on kitchenמדוע הרפואה הסינית מייחסת לתזונה חשיבות כה רבה?
התזונה משחקת תפקיד חשוב בראייה הסינית, שבבסיסה עומדת ההנחה, כי תזונה נכונה יכולה לסייע בריפוי. מזון, כידוע, מספק לגוף את האנרגיה הדרושה לו כדי לתפקד, ולכן, ככל שהגוף יקבל את המזון הנכון ביותר עבורו, כך הוא ייטיב להיות בריא וחזק יותר. בדיוק כפי שהמכונית זקוקה לדלק המתאים כדי לנסוע, כך הגוף שלנו משווע למזון המתאים לו ביותר על מנת להיות במיטבו. אך כיצד מחליטים איזו תזונה טובה לאיזה גוף? בראי הרפואה הסינית, לכל גוף הצרכים שלו, בהתאם לסימפטומים מהם סובל האדם או לאיברים החלשים בגופו, בהתאם לשדה האנרגטי שלו (חם או קר), ועל בסיס ההרגלים שלו ואורחות חייו.


תזונה נכונה המיטיבה עם אנרגיית הצ'י

תזונה יכולה להשפיע במידה רבה על אנרגיית הצ'י, הלא היא אנרגיית החיים שבלעדיה לא נוכל להתקיים. כאשר אנרגיית הצ'י אינה זורמת בגופינו כראוי, נוצרות בעיות- פיזיות ונפשיות כאחד. בשל האנרגייה שיש למזון עצמו, הרי שבאמצעות צריכת המזונות הנכונים נוכל לשפר את זרימת האנרגיה ובכך להשיב לגוף את תפקודו התקין. מזונות בראייה סינית יכולים להיות בעלי אנרגיה חמה, קרה, נייטרלית, קרירה או חמימה, ועל מנת שהאדם יוכל להפיק את מירב הפוטנציאל הבריאותי הקיים בגופו, עליו לצרוך מזונות שהאנרגיה שלהם מתיישבת עם השדה האנרגטי הקיים בגופו. כך למשל, אנשים שהם טיפוסים בעלי אנרגיה חמה, ייטיבו לעשות אם יצרכו יותר מזונות קרים, כמו למשל מנטה, תה, פירות וירקות מסוגים שונים ועוד, ואילו מזונות מחממים, כמו בשר אדום, חומוס, פטרוזיליה, בטטות, גזר ועוד טובים יותר עבור טיפוסים בעלי אנרגיה קרה. זהו הכלל התזונתי המרכזי של הרפואה סינית, אך לצידו קיימים כללים תזונתיים רבים נוספים, המתייחסים לטעם המזון, לכיוון שלו (האם הוא נע למטה או למעלה, פנימה או החוצה), לצבע שלו ולמידה בה הוא מלחלח (יוצר לחות) או מייבש, כך שסוג המזון מותאם למטופל בהינתן, כאמור, הפרופיל הכללי שלו. התאמת התזונה למטופלים הוכחה זה מכבר כבעלת אפקט חיובי, וכמסייעת לטיפול בקשת רחבה של בעיות רפואיות, כולל בעיות פריון.

vegetarian wok stir fryלצרוך את המזון שמתאים לסוג הדם שלנו

בקליניקה שלי אני משלבת לצד טיפולי התזונה בראי הרפואה הסינית גם  תזונה על פי תיאוריית התזונה על פי סוג דם, שהוכחה מחקרית כמיטיבה עם מטופלים מבחינה פיזית ונפשית כאחד. תזונה על פי סוג דם מבוססת על השאלה מהו סוג דמו של המטופל. במרפאה שלי אני בודקת מהו סוג הדם של המטופל/ת ועל פי סוג הדם ובהתיחס גם לנתונים האחרים שיש לי על המצב הבריאותי של המטופל אני   נותנת  ההמלצות טיפוליות ודגשים תזונתיים.

סוג הדם שלנו משפיע על היבטים פיזיים רבים בגופינו (כמו קרישיות יתר, נטייה לפטריות , נטייה לסכרת ועוד), ולאור זאת, מן המתבקש, שהתזונה שלנו תהיה מותאמת לסוג הדם שלנו.  ככל שהבחירות התזונתיות שלנו יהיו מותאמות יותר  לסוג הדם שלנו, כך הגוף שלנו יהיה בריא יותר ומחוסן יותר כנגד אותן מחלות, שיש לנו נטייה לפתח וכמובן גם פורה יותר.

להגדיל את הסיכוי להיכנס להיריון באמצעות שילוב טיפול תזונתי לצד טיפולי גופנפש נוספים

רופאים ונשים הרות מודעים לנושא של RH (גורם הרזוס):

אם האשה (-) והועבר + , בהריון הראשון לא תהיה בעיה. (שם המערכת עדיין לומדת את האנטיגנים), אבל בפעם השניה – תהיה הפלה.

זהו חוסר התאמה חיסונית בין בעל לאשה. לשמחתנו כיום, כל אשה שנקלטת להריון עוברת בדיקת דם לסוג דם ואם יש צורך היא מקבלת טיפול שמונע הפלה.

אבל מה קורה כשהאשה היא סוג דם O והעובר הוא B?
בעצם היא אמא שיש לה נוגדנים מסוג אנטי B.
נכון  שכאשר השליה כבר התבססה העובר מוגן יותר מתקיפה חיסונית של האמא.
אבל בשלב הממש ראשוני, של מפגש הזרע והביצית  בצוואר הרחם, אם מערכת החיסונית של האשה נמצאת במצב של עירור (שבעצם קורה באופן מוגבר כאשר היא צורכת תזונה שאינה מתאימה לגופה) הנוגדנים של האם תוקפים. הזרע עלול להיות מושמד עוד ברחם. רופאים כלל אינם מתייחסים לסוגיה זו. זהו מצב שנקרא "צוואר רחם עויין".

חוסר התאמה של סוג דם זוהי אחת הסיבות השכיחות לכך.
זהו מפתח פשוט – שאשה תשנה את תזונתה וכך תייצר פחות נוגדנים – סיכוי טוב יותר להשגת הריון. אגרסיית התקיפה קשורה לרמת הנוגדנים.
אם האשה תעשה שינוי בתזונתה סיכוי טוב יותר להשיג הריון.

—-

תזונה לפוריות - ביצית וזרעים (2)בקליניקה שלי תקבלו ליווי מלא לאורך כל הדרך עד להתעברות המיוחלת,  במהלך ההריון כולו ועד הלידה ולאחריה (:

הטיפול כולל לא רק את הטיפול התזונתי אלא גם כלים טיפוליים ומגוונים שיש לי בהם נסיון וידע רב.
הנני מטפלת ותיקה עם קילומראז' משמעותי  וניסיון רב עם הצלחות מרובות בטיפול במטופלות  אי פריון על רקע בעיות שונות וביניהן: אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, וסתות לא סדירות, חוסר איזון הורמונלי , הפלות חוזרות ועוד. לצד המטופלות שמגיעות אלי לטיפול פוריות, כאשר ישנה אבחנה ברורה לסיבה לאי הפוריות מגיעות אלי גם מטופלות רבות ללא אבחנה ברורה. באמצעות הידע והנסיון שלי אני מתאימה לכל אחת ואחת את הטיפול המתאים לה: שילוב כלים םממזרח ומערב, שילוב של טיפולי דיקור, תזונה, צמחים, הומוטוקסיקולוגיה, פרחי באך, ביואורגונמי, אייפק ועוד.

אשמח לחלוק אתכם את הניסיון הזה ולעשות את המירב על מנת שתקלטו להריון ותלדו תינוק בריא.

אנחנו חיים בעידן שבו, הולכת וגוברת המודעות להרגלי התזונה הלקויים המאפיינים את התרבות המערבית, הכוללים צריכה מרובה של מזון מעובד, משומר, מרוסס, נטול מרכיבים תזונתיים, ורווי סוכר ושומנים.
ההשלכות של תזונה כזו על הגוף הן ישירות, והן יכולות לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, בין היתר בקשיים להיכנס להיריון.

בואו לגלות את סוד הכוח הטיפולי של שילוב תזונה נכונה ומדוייקת לצד כלים טיפולים עוצמתיים שיסייעו לכם לממש את חלומכם להיות הורים.

מוזמנים לפנות אלי עוד היום – ואשמח להיות שם בשבילכם בדרככם להגשמת החלום – מיכל שלזינגר 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button