מה הקשר בין רמזורים באיטליה לבין נפש בריאה בגוף בריא?

אישה בריאה - כאבי מחזור

רבים מכירים את האמירה "נפש בריאה בגוף בריא" אך מתייחסים אליה בדיוק כמו שהאיטלקים מתייחסים לרמזורים שלהם – בגדר המלצה נחמדה ותו לא.

אך אם נמשיך לרגע עם האנלוגיה לנורות אזהרה – לא רבים יודעים שמרבית המחלות בהן אנו לוקים מתחילות כסימפטומים המתבטאים ברובד הנפשי.

זה יכול להיות מתח, לחץ  או הדחקת רגשות שליליים כמו כעס, כאב או צער. תסמינים אלו, כשאינם מטופלים, הופכים עם הזמן גם למחלות המתבטאות באופן פיזי. דוגמא לכך היא מחלת הסרטן, שבין הגורמים המביאים להתפרצותה ישנו משקל רב מאוד להדחקת רגשות. מסיבה זו במהלך הטיפול במחלה, חשוב לטפל גם במצבו הרגשי של החולה שכן יש לו השפעה מאוד משמעותית על מצב בריאותו הפיזיולוגית של המטופל.

אלא שלמרבה הצער, מרבית האנשים מבקשים לטפל בתסמינים הפיזיים המפריעים להם  אך רק מיעוטם מנסים לרדת עמוק יותר ולחפש מהו באמת שורש הבעייה שהביאה להתפרצות תסמינים אלו.

בעקבות כך, בעקבות הטיפול הרפואי מושגת הקלה סימפטומטית ולעיתים אף מתאפשר ריפוי מלא לכאורה, אך מאחר והגורם למחלה עדיין קיים, היא צפויה לחזור בעתיד שוב ושוב כל עוד גורם השורש לא יטופל מהיסוד.

Human energy body, aura, chakra, energyמקרה מהקליניקה

פנתה אלי מטופלת בת 36, אם ל-3. עוסקת במקצוע טיפולי. היא סובלת מאז שהיא זוכרת את עצמה מתסמונת קדם ויסתית קשה (PMS):
עצבנות רבה, כאבי ראש, כמיהה לפחמימות ומתוקים, כאבי בטן וגב.
כמטפלת, היה חשוב לי לסייע לה להגיע לריפוי מוחלט של הבעיה. ריפוי אמיתי ומוחלט כרוך במציאת שורש הבעיה.
סייעתי לה וליוויתי אותה בבירור הקונפליקט והקשיים שעומדים בבסיס התסמונת הקדם וסתית הקשה ממנה סבלה. מסתבר שהיו לה "אמונות" מאוד עמוקות ומושרשות בנושא של נתינה. היא תמיד עסוקה בנתינת יתר וריצוי עד לכדי השקה. תמיד בתחושה הפנימית שלה היא לא נותנת מספיק.
כאשר היא הבינה שהדפוס הזה והאמונה הזו אינה משרתת אותה עוד, היא הסכימה מרצונה לשחרר אותה.

מאז ועד היום היא אינה סובלת עוד מתסמונת קדם וסתית והימים שלפני המחזור הם "סתם" עוד ימים בלוח השנה.

**********

אנחנו חיים בעידן רווי מתחים ובלחץ הזמן וריבוי המשימות לא תמיד יש לנו את היכולת לשים לב לתסמינים שאינם אקוטיים. חום נמוך, שיעול, שפעת קלה – כל אלו הן נורות אזהרה המעידות על חולשת המערכת החיסונית אך כאשר אנו פונים אל הרופא והוא נותן לנו אנטיביוטיקה, אנו מפספסים את ההזדמנות לברר מה הגוף שלנו באמת מנסה להגיד לנו.

ומה קורה כשהתסמינים הם עדיין "רק" נפשיים?

גם כאן מרביתנו נוטים להתעלם מסימנים כמו מתח או דכדוך קל כל עוד הם אינם מנטרלים אותנו מתפקוד או חלילה מסכני חיים. אלא שזה בדיוק מה שמאפשר למחלות להמשיך ולהתפתח בגוף, ולהגיע למצב בו אנו חייבים לטפל בהם באופן מיידי.

יתרה מזאת, כאשר יש אבחנה של בעייה רפואית כרונית כמו עודף כולסטרול או יתר לחץ דם חלק מהחולים יסתפקו בנטילת התרופות שהרופא רשם, ואחרים יעשו שינוי אמיתי באורח החיים שלהם – יעברו לתפריט בריא יותר ויתחילו לעסוק בפעילות גופנית. אך עדיין, רק מיעוטם יקחו את הדברים צעד אחד נוסף קדימה  – יבחנו את סדרי העדיפויות שלהם בחיים וילמדו איך להתמודד טוב יותר עם מתח ורגשות מודחקים.

הפתרון – טיפול גוף נפש

גם אם הקשר שבין בריאות והנפש והגוף עדיין אינו מובן ומוסבר באופן מלא גם הרפואה המערבית הקונוונציונלית כבר מכירה בקשר המוכח מדעית שבין תופעות נפשיות ורגשיות ובין תסמינים פיזיולוגיים.

כמטפלת גופנפש הגישה הטיפולית שלי היא הוליסטית ואני מתייחסת להיבטים הנפשיים והרגשיים הן במהלך האבחון והן בטיפול עצמו. אני משלבת בעבודתי מגוון כלים ושיטות: רפואה סינית, תטא הילינג, אייפק, שיאצו, NLP ודמיון מודרך, פרחי באך, שחזור גלגולים, הומאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה ועוד.  על פי הרפואה הסינית הגוף והנפש הם שני חלקים של מכלול אחד ולכן לכל תסמין באחד המישורים, ישנו תסמין אחד או מספר תסמינים במישור המקביל. לדוגמא, כאשר אדם מצוי במתח רב מערכת העיכול שלו נחלשת, ואילו כאשר יש אגירה של כעסים תפקודי הכבד נפגעים.

מקרה מהקליניקה:

מטופלת בת 28, סבלה בעבר מקרוהן – בתקופת שירותה הצבאי ועכשיו שוב הגיעה אלי כשהיא סובלת מהתקפה – יציאות נוזליות, כאבי בטן קשים.

שחזרתי איתה את הסיבות להתקף שהיה בזמן הצבא והקשר שלו למה שקורה עכשיו בחייה. שילבנו דיקור, עם עבודה אנרגטית של גופנפש

התאמתי לה גם תזונה מתאימה ותוספים – כעבור יומיים הגוף שלה חזר לתפקוד הבריא והרגיל.

 ******

בפגישת האבחון הראשונה, בנוסף לבדיקות הגופניות, אני עורכת גם תשאול מקיף ובו אני מתייחסת בהרחבה גם למצבו הרגשי של המטופל. כלי אבחוני יעיל מאוד שעימו אני עובדת הוא האייפק המאפשר לזהות טראומות פזיות ורגשיות שעבר המטופל, על פי מדידה מדוייקת של תגובת השרירים שלו. אחד היתרונות הגדולים של השיטה הוא שבאמצעות תגובת הגוף, ניתן לעקוף את המודעות, וכך להגיע גם לחוויות הצרובות בתת המודע שלנו ולזהות רגישויות חסמים רגשיים, חרדות, פחדים ואמונות מגבילות.

לאחר שלב האבחון אני מתווה את תהליך הטיפול הפועל גם הוא בשני הערוצים – הפיזיולוגי והרגשי. בד בבד עם מתן מענה מהיר ככל שניתן לסימפטומים הפיזיולוגיים האקוטיים, אני מסייעת גם לנפש לחזור לאיזון באמצעות מגוון שיטות המותאמות לכל מטופל באופן אישי.

אז אם אתם סובלים ממועקה רגשית הפוגעת באיכות החיים שלכם או מתסמינים פיזיים כמו מחלה, כאבים או חולשה, חשוב לוודא שהטיפול שתקבלו, יתן לכם מענה שלם הן לגוף והן לנפש.
בעזרת מגוון כלים מתחום הרפואה המשלימה ההוליסטית אוכל לסייע לכם לחזור לאיזון ולבריאות הן מבחינה רגשית ונפשית והן מבחינה פיזיולוגית.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת אבחון ראשונית התקשרו אלי עוד היום ואשמח לעזור לכם  – מיכל 052-8728526

לקביעת תור ולייעוץ טלפוני מלאו את הטופס ואחזור אליכם

מאמרים אחרונים

WhatsApp chat
Call Now Button